Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 506) na wniosek Burmistrza Miasta zwołuję na 5 lipca 2019 (piątek) na godz. 09:00 XIV nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

28 i 29 czerwca 2019 roku Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył X Festiwalu Miast Cittaslow w Górowie Iławeckim.

W ramach prac będzie wykonana jezdnia dojazdowa z dopuszczeniem ruchu pieszego, zostaną wyregulowane studnie kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej.

Straż Miejska wspólnie z sierpecką Policją prowadzą akcję informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa na drogach.

Szanowni Państwo pragniemy poinformować, iż wniosek na realizację zadania pn.: Budowa kortów tenisowych przy ul. Hermana uzyskał pozytywną opinię Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Czwartek, 27 czerwca, był kolejnym bardzo intensywnym dniem.  Odbyliśmy szereg bardzo ważnych dla Miasta rozmów. 

W czwartek, 27 czerwca, Burmistrz Jarosław Perzyński wspólnie z Panią Beata Ptaszyńską – Jedynak, Dyrektor ds. komunikacji Carlsberg Polska wręczyliśmy promesy dla zwycięzców konkursu grantowego INICJATYWY!

Wszyscy wiemy jak ważną rolę odgrywają drzewa dla życia na Ziemi. Dzięki prowadzonemu na ogromną skalę procesowi fotosyntezy najskuteczniej produkują tlen w atmosferze.

26 czerwca 2019r., w trakcie XIII sesji Rady Miejskiej Sierpca działając w imieniu samorządu miejskiego Burmistrz Miasta Sierpca – Jarosław Perzyński, Przewodniczący Rady Miejskiej – Dariusz Malanowski, Zastępca Burmistrza Miasta – Piotr Nowakowski

Wypełniona sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki stała się 18 czerwca br. przestrzenią, w której najbardziej utalentowani uczniowie sierpeckich szkół podstawowych oraz gimnazjów zostali uhonorowani nagrodami Burmistrza.

18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste zakończenie roku klas ósmych 👩‍🎓👨‍🎓👩‍🎓👨‍🎓.

14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu odbyły się po raz pierwszy ABITURKI pożegnania absolwentów klas ósmych. Uroczystość miała charakter zabawy, wyłoniono ciekawe osobowości spośród uczniów klas ósmych.

              Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. 2019 r. poz. 506) zwołuję na 26 czerwca 2019 r. (środa) na godz. 11:00 XIII Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

Już za chwilę rozpoczną się długo wyczekiwane, szczególnie przez młodszą część mieszkańców Sierpca 👉 🆆🅰🅺🅰🅲🅹🅴❗️☀️🤩

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” informuje, iż z dniem dzisiejszym tj. 14 czerwca br. rozpoczyna się nabór wniosków nr 2/2019 z zakresu rozwijania działalności gospodarczej,

12 czerwca 2019r. Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński wspólnie z Zastępcą Piotrem Nowakowskim, Dyrektorem Żłobka Dorotą Żbikowską oraz Naczelnikiem Wydziału Inwestycji, Remontów i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Bogdanem Ciemieckim mieli okazję przyjrzeć się wnętrzu placówki po jej generalnym remoncie.

Gmina Miasto Sierpc w partnerstwie z Gminą Joniec realizuje zadanie pn. „Poprawa jakości powietrza i ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Joniec oraz Gminy Miasto Sierpc”.

Gmina Miasto Sierpc zakupiła cztery rowery. Dwa z nich przeznaczone są dla  strażników miejskich, a dwa pozostałe dla pracowników urzędu.

W dniach 8-9 czerwca 2019 r. odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody nocne „Karpiowy Puchar Koła Burmistrza Miasta Sierpca”.

W miniony weekend uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, znana wszystkim jako wszechstronny sportowiec - Sportowiec Roku 2018 - Zuzanna Dul, wzięła udział aż w dwóch turniejach rangi Mistzowejskiej.

6 czerwca 2019 r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu po raz kolejny uczestniczył w przepięknej uroczystości, która odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5 czerwca 2019r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dniach 25-26 maja odbyła się trzecia edycja Sierpeckiego Maratonu 24h którego organizatorem jest klub rowerowy Dynamo.

„Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego” – brzmią słowa popularnej piosenki zespołu Fasolki.

Sierpecki żłobek nabiera nowych kolorów, została pomalowana elewacja. W ostatnim czasie zostały także zakupione także zabawki oraz pomoce edukacyjne dla maluszków.

W dniach 12-28.05.2019 r. odbyło się kolejne niezapomniane spotkanie w ramach projektu Erasmus+. 

We wtorek, 28 maja, w Naszym Mieście gościliśmy samorządowców z Gminy Lisewo.

W dniu 30 maja 2019r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się VII Koncert Charytatywny ''Najmłodsi z pomocą dla Filipka''.

Szanowni Państwo, trwa głosowanie w programie Inicjatywy organizowanym przez Carlsberg Polska.

Wzorem lat ubiegłych 29 maja, Burmistrz Jarosław Perzyński wraz z Zastępcą Burmistrza – Piotrem Nowakowskim oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Kultury – Markiem Z. Zdrojewskim złożył wizytę w instytucjach kultury, dla których gmina Miasto Sierpc jest organizatorem.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” informuje, iż został zaakceptowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego termin naboru wniosków nr 3/2019 z zakresu zachowania dziedzictwa lokalnego.

Wnioski o przyznanie pomocy w ramach naboru nr 2/2019 będzie można składać od dnia 14 czerwca 2019r. do dnia 28 czerwca 2019r. w godzinach od 8:00 do 15:00 w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” ul. Kopernika 9 pok. 16, 09-200 Sierpc.

Zabawy i konkursy z nagrodami dla całej rodziny, pokazy zajęć wiejskich i dawnego rzemiosła w zagrodach chłopskich, kiermasz zabawek i łakoci, warsztaty dla dzieci, koncert oraz widowisko dla najmłodszych – to wszystko i wiele więcej wypełni program kolejnej edycji imprezy plenerowej „Dzień Dziecka w skansenie”.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdziło listę wniosków, które otrzymały dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019”.

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 506) zwołuję na 29 maja 2019 r. (środa) na godz. 11:00 XI sesję  Rady  Miejskiej Sierpca,  która odbędzie się  w Urzędzie Miejskim w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

Z pewną tremą, ponieważ pierwszy raz w życiu Burmistrz Jarosław Perzyński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sierpcu Dariuszem Malanowskim poprowadzili uroczystość otwarcia tak dużej inwestycji, jaką jest zmodernizowany stadion miejski.