25 kwietnia Nasze Miasto  odwiedziła ekipa telewizji TVP3 Warszawa, której Burmistrz Jarosław Perzyński wspólnie z Radnym Bogdanem Bartnickim udzielili wywiadu na temat postępu prac związanych z modernizacją miejskiego stadionu.

Od 2 do 15 maja br. doradcy MODR Warszawa pracują dłużej!

Program #OPERACJA SIERPC 2018  👨‍🚒👮‍♂️👩‍🚒👮‍♀️🏇🐴🐎🚒🚓🚤🛶 : 

Kwiecień będący Miesiącem Pamięci Narodowej jest okazją do oddania hołdu bohaterom, którzy zginęli za wolność i niepodległość Polski.

W sobotę, 21 kwietnia, oficjalnie otworzono Podwórko Talentów NIVEA.

Zarząd Województwa Mazowieckiego w Warszawie przyznał Gminie Miasto Sierpc dotację w wysokości 100 000 zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Przebudowa ul. Miłobędzkiej”.

W dniach 23-27 kwietnia 2018 r. na terenie Powiatu Sierpeckiego odbędzie się  sprawdzenie funkcjonowania powiatowego systemu ostrzegania i alarmowania.

W tych dniach używane będą sygnały alarmowe. 

W dniu 13.04.2018r. w auli Zespołu Szkół nr 3 w Płocku odbyła się  X Jubileuszowa Edycja Konkursu Pięknego Czytania

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbyła się Turniejada  Przedszkolaków.

 

Gmina Miasto Sierpc zaprasza przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji oraz  organizacji pozarządowych z terenu powiatu sierpeckiego, na spotkanie informujące o możliwościach pozyskania środków finansowych z budżetu Województwa Mazowieckiego na rok 2018 dla osób niepełnosprawnych.

 

Dnia 12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył się XIV Powiatowy Konkurs ,,Mały Matematyk”.

 

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej władze Powiatu Sierpeckiego – Wojciech Rychter - Wicestarosta Sierpecki, Jan Rzeszotarski - Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego i Marcin Błaszczyk - wiceprzewodniczący oraz władze Miasta Sierpc - Jarosław Perzyński Burmistrz Sierpca, Jerzy Stachurski - Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. 2017 r. poz. 1875 z późn. zm.) zwołuję na 18 kwietnia 2018 r. (środa) na godz.10:00 LV Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

 

W dniu 10 kwietnia, o godz. 8:00,  w ósmą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, przy udziale asysty wojskowej, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie sierpczanina Ks. Prałata Bronisława Gostomskiego.

 

5 kwietnia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3  im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu rozpoczęli wspólnie z Forum Dialogu realizację projektu Szkoła Dialogu.

 

6 kwietnia Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył w Płocku w wyjątkowym wydarzeniu, jakim była Gala Plebiscytu "Z Tumskiego Wzgórza 2017" zorganizowana przez "Tygodnik Płocki".

 

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył się konkurs pod hasłem Ortograficzne i językowe łamigłówki dla mądrej główki

 

Szanowni Państwo,

Minister Obrony Narodowej może wyróżnić:

 

Jak dawniej nasi dziadkowie bawili się w okresie świąt Wielkiej Nocy? Czy interesującym byłoby świętowanie tak jak oni? Na mazowieckiej wsi Poniedziałek Wielkanocny upływał pod znakiem spotkań rodzinnych i towarzyskich.

W poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia 2018 r., w trzynastą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, Burmistrz – Jarosław Perzyński, Przewodniczący Rady Miejskiej – Jerzy Stachurski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Marek Chrzanowski złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach poświęconych Wielkiemu Polakowi.

 

We wtorek, 27 marca, odbyła się promocja książki pt. „Polacy i Żydzi ofiary niemieckiej okupacji Ziemi Sierpeckiej w latach 1939-1945”, wydana przez Społeczny Komitet Renowacji Miejsca Pamięci Narodowej w Sierpcu przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej.

 

Niedziela Palmowa otwiera wyjątkowy czas w obrzędowości kościelnej i ludowej. Rozpoczyna Wielki Tydzień, w czasie którego wierni wspominają mękę i zmartwychwstanie Chrystusa.

 

Dnia 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył się XV Powiatowy Konkurs ,, As Ortografii”. Wzięło w nim udział 29 uczniów z 12 szkół powiatu sierpeckiego. 

15 marca 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie kulturalno-oświatowym ,,Żołnierze Niezłomni - Bohaterowie lat 1944-1963”.

 

Od połowy marca br. trwają prace związane z rozbiórką budynku znajdującego się w Parku im. Tadeusza Mirosławskiego przy ul. Wiosny Ludów w Sierpcu.

 

 

14 marca br.  zostały rozpoczęte prace związane z budową Stadionu Miejskiego w Sierpcu.

Remontem stadionu zajmuje się  firma Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. , która w ramach umowy wykona:

 

Do 6 kwietnia  Dyrektor Delegatury KBW w Płocku przyjmuje zgłoszenia kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego.

 

„Procesja z palmami na dawnej wsi, czyli Niedziela Palmowa w skansenie”

Dwa tysiące lat temu pewien człowiek pochodzący z Judei przybył na osiołku do Jerozolimy, zaś mieszkańcy witali go z radością gałązkami palmy. Wspomnienie tego wydarzenia obchodzone jest do dziś jako Niedziela Palmowa.

 

Program dotacyjny „Niepodległa”, z którego dofinansowanie mogą pozyskać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury, ma wspierać tych organizatorów obchodów stulecia odzyskania niepodległości, którzy planują przygotowanie wydarzeń lokalnych i regionalnych. Promowane będą wydarzenia angażujące społeczności lokalne. Budżet na dofinansowanie działań w ramach tego programu wynosi 6 milionów zł, a pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tys. zł. Od organizatorów wymagane jest zapewnienie 15% udziału własnego. Wnioski o dotacje przyjmowane są do 23 marca. Regulamin i formularz do elektronicznego składania wniosków dotacyjnych dostępny jest na stronie programu dotacyjnego „Niepodległa”.

 

Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu, 6 marca 2018r., zorganizował w Centrum Kultury i Sztuki  podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa oraz rozstrzygnięcie powiatowego Konkursu „Zagrożenia w sieci”- VII edycja pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego.

 

11 marca br. w Centrum Kultury i Sztuki, Pan Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył w  siódmej edycji koncertu "Muzyczny Dzień Kobiet", którego organizatorami byli: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Sierpcu oraz CKiSz.

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”!

 

W związku z coraz niższymi temperaturami Burmistrz Jarosław Perzyński zwraca się z apelem do Mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, znajdujące się pod wpływem alkoholu, narażone na wychłodzenie. Nie bądźmy także obojętni na los zwierząt, które są narażone na wychłodzenie!

Jeżeli zauważymy, że komuś jest potrzebna pomoc reagujmy i informujmy odpowiednie służby. To może uratować komuś życie.

 

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. 2017 r. poz. 1875 z późn. zm.) zwołuję na 28 lutego 2018 r. (środa) na godz.10:00 LII Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

 

Fotorelacja z Sierpc Cup 2018, który odbył się w niedzielę, 18 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2.Turniej został zorganizowany przez MKS Kasztelan Sierpc​ i odbywał się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Sierpc Jarosława Perzyńskiego​ 🏆🏆🏆🏅⚽⚽⚽

fot. UM Sierpc, Kurier Sierpecki

 

 

Uroczysta Gala odbyła się 16 lutego br. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Organizatorami  plebiscytu był Burmistrz Miasta Sierpc, Jarosław Perzyński oraz  Starosta Sierpecki, Jan Laskowski, przy współpracy Partnera Strategicznego Firmy Mega Sierpc.

 

We wtorek, 13 lutego Burmistrz Jarosław Perzyński wraz Naczelnikiem Wydziału Inwestycji, Remontów i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Panem Bogdanem Ciemieckim podpisali umowę z Wykonawcą, Panem Jackiem Papierowskim ( Firma Usługi Wodno – Kanalizacyjne i C.O. Jacek Papierowski ), na budowę budynku usługowego (kawiarni) wraz z toaletą ogólnodostępną  w  parku im. Tadeusza Mirosławskiego, który znajduje się  przy ul. Wiosny Ludów w Sierpcu.

 

Urząd Statystyczny w Warszawie realizuje prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowe. Mają one charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Na wysoką jakość wyników ma wpływ uczestnictwo w badaniach wszystkich wylosowanych gospodarstw oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

Od środy (31.01.2018 r.) zostaje wprowadzony zakaz poruszania się następującymi ulicami:

W miniony piątek w wypełnionej po brzegi sali kinowej sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne, którego gospodarzami byli: Burmistrz - Jarosław Perzyński oraz  Przewodniczący Rady Miejskiej - Jerzy Stachurski.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. 2017 r. poz. 1875 z późn. zm.) zwołuję na 31 stycznia  2018 r. (środa) na godz.10:00 LI Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

21 stycznia 2018 r.  w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się niecodzienny koncert patriotyczny w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Jego organizatorami byli: Burmistrz Miasta Sierpc, Rada Miejska Sierpca, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku oraz Centrum Kultury i Sztuki.