O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Miasta Sierpca

zaprasza mieszkańców osiedla na Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Nr 1.

Proponowany porządek zebrania:

- sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla,
- wybór komisji skrutacyjnej,
- wybór przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 1,
- wybór członków Zarządu Osiedla nr 1,
- sprawy różne.

Zebranie odbędzie się w dniu 16.03.2015r. (poniedziałek),  godz. 17:45, II termin godz. 18,  w Domu Pielgrzyma w Sierpcu, ul. Wojska Polskiego 28a.

Ulice  wchodzące w skład osiedla:

Generała Władysława  Andersa , Stefana Batorego, Jarosława  Dąbrowskiego , Jana Długosza,  Majora Henryka Dobrzańskiego ,  Władysława  Jagiełły, Kazimierza Wielkiego, Hugo Kołłątaja, Królowej  Jadwigi , Królewska, Krótka, Księcia Witolda, Józefa Poniatowskiego,  Władysława Reymonta,  Jana III Sobieskiego,  Władysława Warneńczyka, Zawiszy Czarnego, Żwirki i Wigury       

ArtyleryjskaCzwartaków, Emilii Plater,  Kazimierza Pułaskiego,  Saperska,  Ułańska, Józefa Bema, Górna, Kasztelańska, Jana Kilińskiego,  Podgórna,  11 Listopada, Pl. Kardynała Wyszyńskiego,  

Akacjowa, Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich,  Cicha,  Dobra, Bartosza Głowackiego,  Instalatorów , Jasna, Jaśminowa,  Kalinowa, Tadeusza Kościuszki, Miła,  Magnoliowa, Ogrodowa,  Pogodna, Powstańców, Rypińska, Sielska, Spacerowa, Spokojna,  Wiejska, Łagodna,  Włościańska, Wojska  Polskiego,  Wróblewskiego, Ziemiańska

 

W czwartek, 22 stycznia 2015 roku, w Zajeździe „Marysieńka” w Sierpcu odbył się

karnawałowy bal przebierańców dla dzieci. O godzinie 17:00 sala wypełniła się księżniczkami, damami dworu, czarownicami, piratami i innymi superbohaterami z bajek wraz z towarzyszącymi im opiekunami. Wszyscy niecierpliwie czekali na rozpoczęcie i... stało się.

Przewodniczący osiedla nr 1 – Tomasz Kowalski powitał naszych milusińskich, ich opiekunów i zaproszonych gości: burmistrza miasta – Jarosława Perzyńskiego i ks. proboszcza – Andrzeja Muchę - współorganizatora balu.

Po oficjalnym otwarciu, mikrofon przejęła animatorka balu, pani Aleksandra Grzybowska, która zaprosiła wszystkich do pierwszego tańca w kółku. Oczywiście pan Burmistrz zatańczył razem z dzieciakami. Młodsi i nieco starsi chętnie brali udział w zabawie. Do konkursów nie trzeba było nikogo namawiać. Uczestników nie brakowało. Zespół AVERS, Janusza Karolewskiego, nie miał chwili przerwy, gdyż nasi milusińscy, mimo zmęczenia, nie odpoczywali.

1) Bal karnawałowy dla dzieci w zajeździe "Marysieńka" wejście od ul. Kościuszki - 22.01.2015, w godz. 17-20.  Zabawę poprowadzi zaproszony gość a oprawę muzyczną przygotowuje zespół AVERS. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.

2) 31.01.2015 zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych na drugi bal karnawałowy pod nazwą "Pierwszy taniec z proboszczem" do zajazdu SONATA. Bal jest organizowany w godzinach 18:00 - 01:00.  Zapewniamy 5 ciepłych posiłków, przystawki, ciasta, napoje, owoce oraz dobrą zabawę. Oprawę muzyczną poprowadzi zespół AVERS Janusza Karolewskiego. Odpłatność od osoby 75 zł. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 697 095 325 oraz po każdej mszy św. w kościele pod wezwaniem NMP (Klasztor) od 07.12.2014r.  Ilość miejsc ograniczona.

Jednocześnie pragnę poinformować, że są to ostanie spotkania organizowane przez Zarząd Osiedla w tej kadencji, która kończy się w marcu 2015 roku.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1

Tomasz Kowalski

Burmistrz Miasta Sierpca Marek Kośmider oraz Zarząd Osiedla Nr 1

ZAPRASZAJĄ

MIESZKAŃCÓW OSIEDLA

na spotkanie, które odbędzie się w dniu 29.10.2014r., o godzinie 18:00

w Domu Pielgrzyma przy parafii NMP (klasztor) w Sierpcu.

Porządek Spotkania:

- omówienie przez Burmistrza Marka Kośmidra wykonania zadań inwestycyjnych w 2014 roku,
- plan zadań inwestycyjnych miasta na 2015 rok,
- sprawozdanie Przewodniczącego  Zarządu Osiedla, Tomasza Kowalskiego, z pracy w 2014 roku,
- planowane zadania Zarządu Osiedla na 2015 rok
- dyskusja i propozycje mieszkańców do planu budżetu miasta na 2015r.

Burmistrz Miasta Sierpca - Marek Kośmider
Zarząd Osiedla Nr 1

Zarząd Osiedla nr 1 wraz z Parafią św. Benedykta i Spółdzielnią „Pod jednym dachem”, dzięki ofiarności sponsorów, po raz kolejny zorganizował dla mieszkańców piknik rodzinny.

Już od godz. 11:00 zaczęto przygotowywać plac przy Kościele NMP. Ustawiono dwa namioty. Jeden zajął DJ Tomek ze swoim sprzętem muzycznym, na drugim pojawiły się: pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, ciastka, napoje, dwie „naleśnikarki” i gar ciasta na placki. Tuż obok stanął kocioł przepysznej grochówki, którą gotowały i wydawały panie z grupy parafialnej. Nowością na tym pikniku były skrzydełka i uda drobiowe z grilla, sponsorowane   przez  Sierpecką Grupę Producentów Drobiu AN-DRÓB z prezesem Anną Czachorowską i vice-prezesem Andrzejem Cześnikiem na czele. Z boku, na trawie przy parkanie, ustawiono stoliki i ławki, aby można było wygodnie usiąść i skosztować serwowanych dań.

Spółdzielnia „Pod jednym dachem” naszym najmłodszym dostarczyła najwięcej radości rozkładając dmuchane zjeżdżalnie i zamki do skakania. Do końca imprezy maluchy oblegały te miejsca. Buźki dziecięce zdobiły też kolorowe rysunki, gdyż nie zabrakło p. Joli z grupą dziewcząt z Leonium. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli obejrzeć pokaz pierwszej pomocy i sprawdzić na fantomie swoje umiejętności pod okiem doświadczonych ratowników - Drużyny WOPR, działającej przy OSP w Borkowie Kościelnym. Stawili się też strażacy ze swoim „wozem bojowym”, który budził zainteresowanie nie tylko najmłodszych.

2 sierpnia 2014 roku mieszkańcy osiedla nr 1 po raz kolejny zebrali się na nowo-otwartym boisku, przy ul. Kalinowej, na pikniku zorganizowanym przez mieszkańców osiedla z   pomocą Zarządu Osiedla  i Parafii św. Benedykta .

O godzinie 15:00 Przewodniczący Osiedla nr 1 – Tomasz Kowalski powitał przybyłych na boisko: zaproszonych gości, mieszkańców osiedla oraz drużyny piłki nożnej i siatkowej.

Dla wszystkich głodnych i spragnionych przygotowano grochówkę, kiełbaski i kaszanki z grilla, ciastka, cukierki, popcorn, watę cukrową i z uwagi na upalną pogodę, mnóstwo wody i napojów.

Rodzice z najmłodszymi pociechami spędzali czas na placu zabaw. Nieco starsi już zbierali drużyny. O godzinie15:30 rozpoczęto rozgrywki

 1. Akademia piłki nożnej grupa A – grupa B. Wiek zawodników 10 – 12 lat. Wynik meczu 4:1. Opiekunowie grup – Robert Bielecki i Jacek Szychowski
 2. Godz. 16:20 mecz piłki nożnej  Osiedle nr 1 -  Osiedle nr 3. Wiek zawodników 12 – 14 lat. Wynik meczu 2:2, w karnych 5:2. Opiekunowie grup – Tomasz Kowalski, Zbigniew Jakóbowski
 3. Godz. 17:10 mecz piłki nożnej  Osiedle nr 1 – Szczutowo. Wiek zawodników  14 – 17 lat. Wynik meczu 2:1, do przerwy 1:1. Opiekunowie grup – Tomasz Kowalski, Wojciech Rychter
 4. Godz. 18:15 Mecz dnia -  Osiedle nr 1 kontra Old boys Sierpc

 

Nowe bramki do piłki nożnej na placu  przy ul. Królewskiej

Na początku lipca został zakupiony materiał na bramki do piłki nożnej na plac przy ul. Królewskiej. Z powierzonego materiału bramki nieodpłatnie wykonał pan Rólkiewicz. Przez cały czas aktywnie w tym zadaniu brała udział grupa  dzieci z osiedla Jagiełły. Najpierw wszystkie rury dokładnie wyczyścili i wszystko dostarczyli do majstra, a po wykonaniu bramek sami je pomalowali. W sobotę 19 lipca przy pomocy rodziców, bramki zostały zamontowane, a dzieciom zostały przekazane nowe siatki na bramki. Teren przyległy do tego placu został uporządkowany przez miasto. Pomimo, że gmina żydowska nie jest zainteresowana tym terenem, to boisko jest tylko tymczasowe. W celu pozyskania i zagospodarowania innego terenu pod boisko potrzebna jest większa aktywność i inicjatywa mieszkańców tej części osiedla.

IV wakacyjne biegi nad Sierpienicą

W dniu 19-07-2014r. odbyła się już czwarta edycja wakacyjnych biegów nad Sierpienicą. Głównym organizatorem tej imprezy sportowej jest Ognisko TKKF „Kubuś”. Zarząd Osiedla nr 1 był jednym ze współorganizatorów. Podstawowym założeniem tej imprezy jest promowanie biegania jako jednej z form zdrowego życia i podtrzymania dobrej kondycji fizycznej.  W tym roku padł rekord pod względem ilości osób zgłoszonych do biegów. Ogólnie w zawodach wzięło udział 180 uczestników, natomiast w biegu głównym  na 5 kilometrów aż 118 z wielu miast Polski. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, a zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie w sportowej i towarzyskiej atmosferze. Zarząd Osiedla przygotował dla wszystkich uczestników napoje, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz kiełbaskę i kaszankę z grilla.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1
Tomasz Kowalski

DSC04142.JPGDSC04232.JPGDSC04267.JPGDSC04420.JPGDSC04446.JPGDSC05530.JPG

Mama do dziecka – wstań już szósta nie zwlekaj, aquapark na ciebie czeka.

Komu chce się wstawać w wakacje o szóstej rano? A jednak na miejsce zbiórki o 6:45 do bazy autokarowej państwa Janakiewicz przy ul. Reymonta wszyscy docierają punktualnie, tzn. 45 dzieci + 5 opiekunów. Jeszcze tylko sprawdzenie obecności i retoryczne pytanie czy wszyscy mają niezbędne przybory basenowe i można ruszyć, żegnając odprowadzających. W drodze w autokarze czekają dla każdego napoje i duże słodkie bułki. Jest gwarno i wesoło, jednocześnie każdy zadaje sobie pytanie co to jest i jak wygląda ten aquapark „Fala” w Łodzi.  Praktycznie, dla wszystkich jest w to miejsce wyprawy po raz pierwszy, więc jest to miejsce nieznane i tajemnicze. Aby była to niespodzianka nie zdradzamy szczegółów aż do przyjazdu na miejsce. Autokar zajeżdża punktualnie przed 10-tą i już od razu z parkingu ukazują się potężne budynki otoczone ze wszystkich stron terenami zielonymi. Ciekawość  i napięcie wzrasta.

W dniu 28.06.2014r. Zarząd Osiedla nr 1 zaprosił mieszkańców osiedla na piknik rodzinny. Bardzo duża grupa dzieci i młodzieży, wraz z rodzicami i opiekunami, skorzystała z naszego zaproszenia i przybyła w godzinach popołudniowych na plac zabaw i boiska osiedlowe przy ul. Kalinowej. Nasze wspólne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Już wakacje, nie siedź w domu, ruch na powietrzu nie zaszkodzi nikomu”.

W dniu 14.06.2014r. po raz kolejny w zajeździe Maxim w Kisielewie spotkali się seniorzy na pikniku zorganizowanym przez Zarząd Osiedla i parafię św. Benedykta. Podstawą dobrej i udanej zabawy jest dobry humor i pozytywne nastawienie, czego pomimo pochmurnej i dość chłodnej pogody naszym seniorom nie brakowało. Smaczne posiłki oraz dobra muzyka przygotowana przez osiedlowego dj. Tomka Staniszewskiego zachęcały do dobrej zabawy, co było widać przy stołach i na parkiecie. Pogoda nie przeszkadzała również w tańcach na świeżym powietrzu, a wężyki i kółeczka były częstym widokiem. Był to czas również na towarzyskie pogawędki, humorystyczne opowieści czy wspólne śpiewanie. W takiej atmosferze czas szybko mijał i zapewne to spotkanie  pozostanie na długo w pamięci uczestników pikniku. Nam organizatorom jest tym bardziej miło i przekonuje nas w tym, że dla starszego pokolenia a młodego duchem takie spotkania warto organizować.

Zarząd Osiedla nr 1 i parafia św. Benedykta zapraszają dzieci z osiedla na wycieczkę do aquaparku FALA w Łodzi w dniu 02.07.2014r. Zgłoszenia pod numerem telefonu 606998689 Krzysztof Lorek. Wpisowe 10 zł.

 

Zarząd Osiedla nr 1 zaprasza mieszkańców osiedla na wspólny piknik na nowe boiska przy ul. Kalinowej w dniu 28.06.2014 od godziny 18:00 pod hasłem:

 „Już wakacje, nie siedź w domu,

ruch na powietrzu nie zaszkodzi nikomu”

W programie grill, napoje, muzyka, mecze piłki nożnej młodzieży, kobiet (jeśli będą chętne) oraz mężczyzn, siatkówka dla chętnych oraz zabawa dla dzieci na placu zabaw.

                                      Zarząd Osiedla nr 1 w Sierpcu

Na terenie przyległym do kościoła Zarząd Osiedla nr 1 i parafia św. Benedykta zaprosili mieszkańców na festyn rodzinny zorganizowany z okazji "Dnia Matki" i "Dnia Dziecka". Wszystkich zebranych przywitali: przewodniczący osiedla Tomasz Kowalski i proboszcz parafii św. Benedykta ks. Stanisław Zarosa. Później całość poprowadził już członek zarządu osiedla Krzysztof Lorek. W tym roku w organizację włączyła się również Spółdzielnia Socjalna "Pod Jednym Dachem". Dzięki takiej organizacji, do dyspozycji dzieci, były dmuchawce w postaci toru przeszkód, zjeżdżalni i zamku więc zabawy było co niemiara a po watę cukrową i pop corn ustawiały się długie kolejki. Zresztą dużym wzięciem cieszyły się kiełbaski i kaszanka z grilla, chleb ze smalcem oraz naleśniki z dodatkami.
Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie i spędzaniu czasu w gronie rodziny tym bardziej, że na scenie pojawiło się kilka grup dzieci ze swoimi programami artystycznymi. W wśród nich grupa parafialna pod kierownictwem ks. Marcina Bieniasza najpierw przedstawiła program dla mam a po przerwie program dla dzieci. Po nich wystąpiły dwie grupy taneczne marzoretki i kadetki pod kierownictwem doświadczonej trenerki fitness pani Justyny Adamskiej.

29 maja 2014 roku o godzinie 18.00 przy ul. Kalinowej na Osiedlu nr 1 nastąpiło oficjalne otwarcie boiska do piłki nożnej  i siatkowej oraz placu zabaw dla dzieci.
Przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sierpca - Marek Kośmider, Wiceburmistrz – Zbigniew Leszczyński, radni: Jerzy Stachurski i Krzysztof Rudowski oraz Proboszcz Parafii św. Benedykta ks. Stanisław Zarosa SAC i liczni mieszkańcy osiedla.
Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 – Tomasz Kowalski powitał wszystkich zebranychi zaraz na wstępie podziękował sponsorom, dzięki których ofiarności powstał ten piękny obiekt, a są to: Dariusz Sochocki, Spółka „METAL-CARO-PLAST”, p. Gracjan Frąckiewicz, ASMAR – Andrzej Sulkowski, PHU HYDRO INSTAL – Stefan Leśniewski, firma PIT-STOP Zdzisław Motyka i HYDROTOP. Słowa podziękowania trafiły też do tych osób, które swoją pracą pomogły stworzyć to miejsce. Na szczególne uznanie zasługują: Jarosław Jakóbiak, Bogusław Włoczewski, Marek Koziorowski, Zdzisław Motyka, Zbigniew Jakubowski, Tadeusz Zieliński, Janusz Zarzycki, Robert Krzemiński oraz młodzież z osiedla, która również włączyła się do pracy.

Zapraszamy mieszkańców Osiedla

na otwarcie obiektu sportowo – rekreacyjnego z placem zabaw dla dzieci

w  dniu 29.05.2014r. o godz. 18:00

przy ul. Kalinowej (prostopadła do ul. Powstańców).

Dla  dzieci przygotowaliśmy niespodziankę.

Zarząd Osiedla nr 1

W niedzielę 4 maja już po raz trzeci na łące przy mostku Marii Konopnickiej na naszym osiedlu odbył się Rodzinny Marsz Zdrowia organizowany przez Ognisko TKKF „Kubuś” i Zarząd Osiedla pod patronatem Burmistrza Miasta Marka Kośmidra. W tym roku w organizację włączyły się również  Akademia Zdrowia, Sierpecki WOPR oraz Harcerski Klub Ratowniczy „Sierpc” i Spółdzielnia Socjalna „Pod Jednym Dachem”, co przyczyniło się do zwiększenia oferty skierowanej do uczestników naszej wspólnej imprezy.

Pomimo niepewnej pogody, wielu mieszkańców całymi rodzinami  przyszło, aby wspólnie spędzić niedzielne popołudnie nad rzeką. Po powitaniu uczestników, wszyscy chętni ruszyli na trasę marszu, z kijkami lub bez, a także  wózkami z małymi dziećmi, czy na wózkach jak osoby niepełnosprawne. Trasa tegorocznego marszu była przygotowana na znacznie dłuższym dystansie jak w roku ubiegłym i wynosiła około 3km. Po powrocie na wszystkich uczestników czekała ciepła grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem dla posilenia, napoje dla  ugaszenia pragnienia przygotowane przez Zarząd Osiedla nr 1 oraz wata cukrowa którą osobiście kręcił prezes Stowarzyszenia „Serce Sercu” Teodor Zasadowski. Dla spragnionych większych emocji przygotowano 10 kajaków do pływania po Sierpienicy. Dzieci jak zwykle oblegały dmuchany zamek. Wszyscy mogli uczyć się lub sobie przypomnieć jak należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Każdy mógł spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych czy pływaniu na czas kajakami  pod prąd Sierpienicą. Zwycięzcy wszystkich konkurencji zostali udekorowani pucharami lub nagrodami rzeczowymi a cała impreza odbyła się w przyjemnej rodzinnej atmosferze w towarzystwie dobrej muzyki.

Jak już wcześniej informowaliśmy na jesieni ubiegłego roku zapadła decyzja o zmianie lokalizacji z ul. Powstańców na ul. Kalinową  pod adaptację terenu na plac zabaw oraz boiska do piłki siatkowej i nożnej. W listopadzie i grudniu z nowego terenu zostały usunięte kilkuletnie drzewa owocowe i krzaki tzw. samosiewki. Pozostałe chwasty zostały pocięte talerzówką a następnie cały teren zaorano. W związku z tym, że zima w tym roku była dość łagodna to już w marcu można było przystąpić do dalszych prac. Teren został obsiany nawozami i uprawiony agregatem. Do zniwelowania nierówności terenu zostało przywiezione i rozplantowane 10 wywrotek ziemi. 2 kwietnia, została zasiana trawa na całym terenie a w dniach 8-9 kwietnia zostały zamontowane urządzenia placu zabaw. Urządzenia placu zabaw zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta. Do 16 Kwietnia teren został w całości ogrodzony. Zdjęcia pokazują poszczególne stany po wykarczowaniu krzaków i drzew do stanu, na dzień 23 kwietnia. Do wykonania pozostał jeszcze płotek oddzielający plac zabaw od boisk, montaż słupków do piłki siatkowej, bramek do piłki nożnej oraz piłko chwytów za bramkami. Pragnę poinformować, że wszystkie mechaniczne prace polowe nieodpłatnie na rzecz osiedla wykonał Pan Dariusz Sochocki. Bramę wjazdową oraz bramkę wejściową ufundował i wykonał  Zarząd Spółki „Metel - Caro – Plast”. Siatkę na ogrodzenie terenu ufundował Pan Gracjan Frąckiewicz. Rury do wykonania piłko chwytów ufundowały firmy; ASMAR-Andrzej Sulkowski i PHU Hydro-instal –Stefan Leśniewski. Część nasion traw zostało ufundowane przez firmy Pit Stop i Hydrotop. Pozostałe koszty zostały pokryte ze środków własnych Zarządu Osiedla. Poza montażem urządzeń na placu zabaw wszystkie prace przy przygotowaniu tego obiektu zostały wykonane przez Zarząd Osiedla wraz z grupą mieszkańców osiedla. W tym miejscu bardzo serdecznie pragnę podziękować: Jarosławowi  Jakóbiak,  Bogusławowi  Włoczewskemu,  Markowi Koziorowskiemu,  Zdzisławowi Motyce,  Zbigniewowi  Jakubowskiemu, Tadeuszowi  Zielińskiemu  i Januszowi Zarzyckiemu oraz młodzieży, która włączyła się w prace porządkowe.

W dniu 14.04.2014 w Domu Pielgrzyma przy klasztorze odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Marka Kośmidra i Zarządu Osiedla z mieszkańcami. W spotkaniu udział wziął również Naczelnik Wydziału Remontów i Inwestycji Bogdan Ciemiecki. Na spotkaniu zostały przedstawione plany projektów i inwestycji miasta na 2014r. Projekty mają być wykonane na ulice Andersa, Podgórna i Królowej Jadwigi a z inwestycji dokończenie utwardzania tłuczniem ulicy Ziemiańskiej oraz łącznik pomiędzy ulicami Ziemiańska, Jasna, Kalinowa do ulicy Spacerowej i ulica Spacerowa tak aby był wygodny wyjazd z dzielnicy do ulicy Głowackiego. Wykonana ma być również ulica Królowej Jadwigi.

Jak co roku w  dniu 21.03.2014 na pływalni przy liceum zostały rozegrane zawody pływackie przez Szkołę Podstawową nr 3. W zawodach wzięło udział ponad 100 dzieci klas 1-6 w ramach programu szkoły „każdy uczeń umie pływać”. Zarząd Osiedla popierając taką inicjatywę zafundował wszystkim uczestnikom zawodów napoje i czekolady.

Tomasz Kowalski
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr1

-----------------------------------------

Burmistrz Miasta Sierpca oraz Zarząd Osiedla nr 1

zapraszają

MIESZKAŃCÓW OSIEDLA 

na spotkanie w dniu 14.04.2014 r.

do Domu Pielgrzyma przy kościele NMP( Klasztor) na godz. 17:00.

 

Burmistrz Miasta Sierpca, Zarząd Osiedla nr 1

 

Rzymski poeta Owidiusz powiedział: „W zabawie ujawniamy, jakimi jesteśmy ludźmi”.

1 lutego 2014 roku w Zajeździe Sonata przekonaliśmy się, że mieszkańcy Osiedla Nr 1 w Sierpcu, to ludzie z poczuciem humoru, umiejący się wspaniale bawić.

„Bal z Proboszczem” przerósł oczekiwania organizatorów. Zebrało się sto dwadzieścia pięć osób, które przez osiem godzin, rewelacyjnie bawiły się przy muzyce DJ Tomka.Opinie uczestników i prośba o następną taką imprezę to najlepsza rekomendacja dla organizatorów.

Ksiądz Stanisław Zarosa SAC i Zarząd Osiedla nr 1 dziękuje wszystkim za doskonałą, karnawałową atmosferę i szampańską zabawę.

Anna Motyka

Zarząd Osiedla nr 1

IMG_0150.JPGIMG_0169.JPGIMG_0271.JPGIMG_0404.JPGIMG_9946.JPG

Trwa karnawał – czas, w którym chętnie bierzemy udział w różnego rodzaju zabawach z tańcami.

Zarząd Osiedla nr 1 wraz z Parafią św. Benedykta zadbał, aby najmłodsi mieszkańcy osiedla też mieli swój bal. 18 stycznia 2014 roku o godzinie 17 w  Zajeździe „Marysieńka” w Sierpcu, pomimo mroźnej i wietrznej pogody, zaroiło się od księżniczek, rycerzy, wróżek oraz innych superbohaterów i towarzyszących im opiekunów.

Na sali balowej w towarzystwie ks. proboszcza Stanisława Zarosy, pojawili się też zaproszeni goście: burmistrz Marek Kośmider i wiceburmistrz Zbigniew Leszczyński.

 Program imprez i działań  zaplanowanych na 2014 rok przez Zarząd  Osiedla

 1. Bal karnawałowy dla dzieci w dniu 23.01.2014 w godz. 17-20 w zajeździe „Marysieńka” ul. Kilińskiego 34. Całość poprowadzi zaproszony gość a wystąpi grupa „Art.-Dance”
 2. W dniu 01.02.2014 organizujemy w zajeździe SONATA bal karnawałowy dla dorosłych od godz. 17:00. Zapewniamy ciepłe posiłki, przystawki, ciasto, owoce, napoje bezalkoholowe, dobrą muzykę i atmosferę. Koszt od osoby 50zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i wpłaty od 28 grudnia pod nr. Tel. 697 095 325 lub od 01.01.2014 po mszach w zakrystii w Klasztorze.
 3. Od marca do czerwca przygotowanie terenu i montaż placu zabaw oraz boisk do piłki siatkowej i piłki nożnej z ogrodzeniem terenu w nowej lokalizacji przy ul. Kalinowej.
 4. Zebranie mieszkańców Osiedla i spotkanie z Burmistrzem miasta początek kwietnia (data do ustalenia) w  Domu Pielgrzyma przy Klasztorze o godz. 18:00
 5. Nowy PLAC ZABAW dla dzieci przy ul. Kalinowej zostanie udostępniony od 1 maja 2014r.
 6. 02 maja 2014 r. zachęcamy do udziału w uroczystości z okazji Święta Flagi. Spotkanie o godz. 15:00 na Placu Europejskim. Potem przemarsz do Klasztoru i koncert.  Mile widziane stroje lub dodatki w barwach narodowych.
 7. Z TKKF „Kubuś” zapraszamy wszystkich chętnych z kijkami  na rodzinny marsz zdrowia połączony z majówką przy mostku M. Konopnickiej w dniu 10.05.2014. Początek  godz. 12:00
 8. 25.05.2014 o godz. 12:00 w kościele a od 13:15 na placu przy kościele zapraszamy na VII festyn rodzinny z okazji „ Dnia Matki” i „Dnia Dziecka” z grillem, konkursami i licznymi atrakcjami.
 9. W dniu 7.06.2014 na otwarcie nowych boisk przy ul. Kalinowej zapraszamy na turniej drużyn osiedlowych w piłce nożnej o puchar Przewodniczącego Rady Miasta.
 10. W dniu 14.06 lub 13.09 organizujemy wycieczkę krajoznawczą dla seniorów pod tematem „Osobliwości Płocka”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 11. Wycieczka dla dzieci z osiedla na baseny aqaparku w Uniejowie w dniu 05.07.2014. Wyjazd godz. 7:00 z bazy autokarowej P. Janakiewicz ul Reymonta. Odpłatność 10zł. od osoby.
 12. IV Biegi przełajowe nad Sierpienicą dla amatorów biegania od przedszkolaka do emeryta od godz. 10:00  dnia 19.07.2014 organizowane z TKKF Kubuś przy mostku M. Konopnickiej.
 13. VIII festyn rodzinny organizowany na placu przy kościele klasztornym z licznymi atrakcjami dla całych rodzin na zakończenie lata od godz. 13:00 dnia 31.08.2014. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 14. Boisko do piłki nożnej przy ul. Powstańców otwarte przez cały sezon od wiosny do jesieni.

Ponadto będziemy wspomagali takie wydarzenia jak: 21 marca zawody pływackie i 2.06 spartakiada uczniów klas I-III  organizowane przez szkołę nr 3 oraz Biegi Sierpienicy 26.09.2014 ze względu na duży udział w tych wydarzeniach dzieci z naszego osiedla.

Jak zwykle we wszystkich sprawach dotyczących Osiedla prosimy o kontakt z Przewodniczącym Zarządu - Tomaszem Kowalskim tel. 697 095 325

 

Na zbliżające się Święta składamy życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Kolejny zaś 2014  Rok niech będzie spełnieniem wszystkich marzeń oraz czasem pokoju i wiary w realizacji zamierzonych celów.

 

Zarząd Osiedla nr 1

Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie zapadła decyzja o przyznaniu dla osiedla urządzeń do wyposażenia placu zabaw dla dzieci. W związku z tym, a jednocześnie wobec zmiany planów właściciela działki przy ul. Powstańców, na której powstały boiska do piłki nożnej i siatkowej zmuszeni byliśmy do szukania nowego miejsca, na którym powstanie plac zabaw, boisko do piłki nożnej i piłki siatkowej. W porozumieniu z właścicielami działki przy ul. Kalinowej ( ulica prostopadła do Powstańców). całość zostanie przeniesiona wiosną na  tą działkę. Przygotowanie terenu placu zabaw i boisk  wymaga dużego nakładu pracy i finansowego. Obecnie trwają prace porządkowe związane z przygotowaniem  terenu tak aby wiosną można było zainstalować urządzenia na placu zabaw a następnie całość obsiać trawą i wykonać boiska. Wierzymy, że nie zabraknie ludzi dobrej woli jak też instytucji, którzy nas wspomogą w tym przedsięwzięciu i wiosną mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu.

W drugiej połowie grudnia zostanie przedstawiony plan działania zarządu na 2014 rok.

Tomasz Kowalski

Przewodniczący Zarządu Osiedla

  Zarząd Osiedla nr 1 i Parafia św. Benedykta  w dniach od 1do 4 lipca zorganizowali wakacyjny wyjazd do Kielc dla dzieci z osiedla.

    Trzydzieści osób w tym 27 dzieci, od ośmiu do 16 lat i 3 opiekunów, o godz.7:00 wyruszyli w kierunku Żelazowej Woli. Wprawdzie dom narodzin Fryderyka Chopina był zamknięty, ale przepiękny park pełen różnych drzew, krzewów i kolorowych kwiatów zachęcał do spaceru. Jedynie pogoda zawiodła. Deszcz sprawił, że szybciej wróciliśmy do autokaru i o godz. 16:00 byliśmy na Karczówce. Już z daleka widzieliśmy wzgórze, a na nim zabudowania klasztorne. Na dziedzińcu, otoczonym zewsząd budynkami, w których były nasze pokoje powitał nas p. Zygadło, który zajmował się  prowadzeniem hotelu.

W dniu 10.07.2013 o godz. 19:00 odbyło się otwarcie i oddanie do użytku boiska do piłki nożnej i siatkowej na osiedlu przy ul. Powstańców. W otwarciu z zaproszonych gości udział wzięli: Burmistrz Miasta Marek Kośmider, Zastępca Zbigniew Leszczyński oraz radni Jerzy Stachurski i Krzysztof Rudowski. Po przywitaniu gości, w krótkim przemówieniu Przewodniczący Osiedla podkreślił, że ta inicjatywa była w zamyśle Zarządu Osiedla od samego początku, lecz na terenie osiedla nie ma terenów miejskich, które można byłoby przeznaczyć na boiska i dlatego  dopiero teraz, dzięki Panu Darkowi Jackowskiemu, który użyczył własnego terenu, mogło to boisko powstać, co również podkreślił w przemówieniu Zastępca Burmistrza Zbigniew Leszczyński. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali Burmistrz Miasta, Przewodniczący Osiedla i przedstawiciele młodzieży a poświęcenia dokonał ks. Marcin. I w ten sposób ziściły się plany i nadzieje Zarządu Osiedla oraz wszystkich mieszkańców zarówno tych najmłodszych jak też i starszych, którzy o takim boisku marzyli. Na zakończenie Burmistrz M. Kośmider przekazał młodzieży dwie piłki, a radni J. Stachurski i K. Rudowski po pięć piłek za co w imieniu mieszkańców podziękował Przewodniczący Osiedla.

W sobotę 20 lipca 2013 roku Zarząd Osiedla nr 1 przyłączył się do organizacji wakacyjnego biegu wzdłuż Sierpienicy.  Na łące przy mostku M. Konopnickiej ustawiono dużą niebieską bramę startową ufundowaną przez Burmistrza Miasta Sierpc.

Biegano w różnych kategoriach: przedszkolaki na 100 m, szkoły podstawowe i gimnazjalne na 900 m. Nie zabrakło też zawodników „sprawnych inaczej”, którzy samodzielnie lub z pomocą wolontariuszy docierali na metę, zadowoleni z pokonania dystansu. W biegu głównym startowało około czterdziestu zawodników, którzy pokonali 5 km z dwoma stromymi podbiegami. Najlepszym zajęło to niewiele ponad 16 minut, a ostatni zawodnicy dotarli na metę w ciągu pół godziny.

Zmęczeni, ale zadowoleni biegacze, po chwilowym odpoczynku częstowali się napojami i zupą grochową, którą ugotowały panie z Rady Parafialnej, a podawały panie z Osiedla nr 1. Wielu uczestników prosiło o drugą porcję, wnioskujemy więc, że grochówka była bardzo smaczna. Zwycięzców obdarowano cennymi nagrodami, których fundatorami byli burmistrz miasta i firma MEGA

Zarząd Osiedla nr 1

Anna Motyka 

Zapraszamy mieszkańców Osiedla na

FESTYN Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA LATA,

który jest organizowany w dniu 01.09.2013 w godz. 13:00 - 17:00

na terenie przyległym do kościoła N.M.P. (Klasztor). 

W programie festynu zjeżdżalnia, trampolina dmuchana, konkursy, strzelanie z wiatrówek, przejazdy bryczką oraz przejażdżki Quadem i malowanie twarzy.  Na zaspokojenie głodu będą przygotowane - grochówka, domowe naleśniki, ciasta i napoje. 

Serdecznie zapraszamy

 

Zarząd Osiedla nr 1                        

Parafia św. Benedykta                   

 Stowarzyszenie Mama                

19 września w Domu Pielgrzyma odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla z burmistrzem Markiem Kośmidrem.  Na spotkaniu obecni byli również zastępca – Zbigniew Leszczyński,  naczelnik wydziału inwestycji i remontów – Bogdan Ciemiecki, Zarząd Osiedla , zaproszeni radni Jerzy Stachurski, Krzysztof Rudowski, Wojciech Jaworowski i Adam Malinowski oraz mieszkańcy osiedla, których przybyło około 60 osób. Zebrani mieszkańcy zostali poinformowani o aktualnych inwestycjach prowadzonych na terenie osiedla przez przewodniczącego osiedla, a które zostały szerzej omówione przez burmistrza. Następnie przystąpiono do składania wniosków do planu inwestycji na rok 2014, które jako pierwsi przedstawili radni Krzysztof Rudowski i Jerzy Stachurski a następnie mieszkańcy osiedla. Wśród propozycji znalazły się między innymi; dalsze utwardzanie tłuczniem dróg gruntowych za ul. Kościuszki, budowa kanalizacji deszczowej na ul. Armii Ludowej i Powstańców, budowa chodnika na ul. Głowackiego od strony ronda oraz na ul. Kilińskiego czy też budowa ulic z kanalizacją deszczową na osiedlu Jagiełły. Budżet miasta nie pozwoli na realizację wszystkich wniosków ale miejmy nadzieję, że część z nich znajdzie się w inwestycjach w roku 2014.

Tomasz Kowalski

Przewodniczący Zarządu Osiedla

W dniu 14.09.2013 już po raz X na skansenie odbył się Sierpecki Dzień Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez fundację Szansa na Życie. Pomimo niepewnej pogody udział wzięła bardzo liczna grupa osób dla, której przygotowano dużo atrakcji w postaci licznych konkursów sprawnościowych jak sprawdzianów z historii Polski. Na scenie zaprezentowały się grupy folklorystyczne z naszego powiatu. Dla wszystkich uczestników został przygotowany grill a do tańca zachęcał muzyką  P. Marek Okraszewski. W imprezie  z naszego osiedla wzięła udział 22 osobowa grupa dzieci i młodzieży a Zarząd Osiedla wraz z osiedlami nr 2 i 3 byli fundatorami nagród w konkurencjach sprawnościowych.

Tomasz Kowalski

Przewodniczący Zarządu Osiedla

 

  

VI  FESTYN  RODZINNY NA OSIEDLU Nr 1

1 września 2013 roku mieszkańcy osiedla nr 1 już po raz szósty zostali zaproszeni na festyn zorganizowany przez Zarząd Osiedla nr 1, Parafię św. Benedykta i Stowarzyszenie MAMA.

Tym razem całą imprezę zorganizowano na wzgórzu Loret przy Kościele NMP w Sierpcu, a nie jak do tej pory, na Placu Koronacyjnym. Obawy organizatorów o brak miejsca okazały się płonne.

 

Ustawiono szwedzki stół, na nim: ciastka, cukierki, napoje, dwie naleśnikarki i pyszną zupę grochową, która smakowała tym bardziej, że na dworze zrobiło się nieco chłodniej. W pobliżu stała maszyna z watą cukrową, którą kręcił pan Czesiu. Oblegały ją szczególnie dzieci, ale nie tylko. Jak zwykle największym powodzeniem cieszyły się naleśniki, za którymi kolejka nie malała do końca festynu. Na te smakowite placki zużyto 12,5 litra ciasta.

 

 
 

Zarząd Osiedla Nr 1

 

serdecznie zaprasza

mieszkańców osiedla,

zarówno dzieci jak i dorosłych,

 

na otwarcie boiska
do piłki nożnej i siatkowej,

 

w dniu 10.07.2013 o godz. 19:00

przy ulicy Powstańców.

 

Mile widziane stroje sportowe.

 

 

Zarząd Osiedla Nr 1

 

 

 

„Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić”.(Mark Twain)

 

Kolejny już raz Zarząd Osiedla nr 1 zorganizował dzień dla seniorów. W sobotnie popołudnie i wieczór 22.06.2013 roku entuzjaści dobrej zabawy w wieku emerytalnym spotkali się o godz. 15:00 w Zajeździe Maxim w Kisielewie.

Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości: ks. St. Zarosę SAC, radnych- J. Stachurskiego, K. Rudowskiego i uczestników pikniku podano obiad i deser niespodziankę – lody z owocami, które smakowały wyśmienicie, gdyż upragniony upał dokuczał biesiadującym. Po obiedzie imprezę przeniesiono na zewnątrz budynku pod wiatę, gdzie DJ Tomek zapewnił muzykę do tańca, a na stołach pojawiły się sałatki, chleb ze smalcem, kiszony ogórek oraz ciasto, napoje, kawa i herbata. Pomimo upału nie zabrakło chętnych do pląsów. Wiele osób bawiło się w rytm muzyki organizując kółka, węże i tańce parami. Inni aby pogawędzić z sąsiadem szukali cienia na ławkach i bujaczkach.

 

3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się już po raz 13 Spartakiada dzieci klas I - III. W Spartakiadzie wzięło udział prawie 280 uczniów. Znaczną grupę uczestników stanowiły dzieci z naszego Osiedla.

Na Spartakiadę składało się 11 różnych konkurencji, w których każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności. Miło mi poinformować, że wśród chłopców klas I-szych najlepszym okazał się Sebastian Zieliński z naszego Osiedla. Pozostali też uzyskiwali dobre wyniki. Dla ochłody emocji sportowych, w trakcie trwania Spartakiady i na koniec na osłodę zarówno dla zwycięzców jak i tych, którym nie udało się znaleźć na podium, Zarząd Osiedla nr 1 oraz Zarządy Osiedli nr 2 i 3 ufundowały napoje i słodkie batony dla wszystkich uczestników.

 

Już po raz piąty Zarząd Osiedla nr 1, parafia św. Benedykta przy współpracy Stowarzyszenia "MAMA" zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji  Dnia Matki i Dnia Dziecka. W tym roku, festyn ze względu na pogodę, odbył się na raty. 26 maja w kościele po każdej mszy św. wszystkie mamy, zostały uhonorowane czerwoną różą przez księdza proboszcza i pozostałych księży za ich nieoceniony wkład, w macierzyństwo, tworzenie ogniska domowego i wychowanie dzieci w rodzinie.

Ze względu na pogodę, druga część odbyła się na Placu Koronacyjnym 1 czerwca. Tym razem zarówno pogoda jak i uczestnicy festynu w liczbie około czterystu osób dopisali.

Na wszystkich uczestników festynu został przygotowany grill z kiełbaskami i kaszanką, stół szwedzki na którym był chleb ze smalcem i ogórkiem, pieczone ciasta, cukierki i napoje oraz pyszne naleśniki z dodatkami. Jak zwykle pomimo ustawienia dwóch maszyn z watą cukrową aby ją skosztować trzeba było postać w kolejce.

Do spalenia kalorii po posiłkach została ustawiona dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania. Dla ciekawych co kryje się w środku i jak działa,  Państwowa Straż Pożarna udostępniła dwa pojazdy strażackie, a wiele osób miało okazję przymierzyć stroje strażackie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

2 maja 2013 roku Ognisko TKKF ”Kubuś” , Osiedle nr 1 i Osiedle nr 3 zaprosili mieszkańców Sierpca na Rodzinny Marsz Zdrowia. O godzinie 12:00 przy mostku Marii Konopnickiej licznie zebrali się chętni do pokonania wyznaczonej trasy wzdłuż rzeki Sierpienicy. Marsz poprzedzono rozgrzewką, którą poprowadziła p. Justyna Adamska. Na starcie stanęli nie tylko dorośli, ale i całkiem mali uczestnicy. Wielu z nich z kijkami rozpoczęło sezon „nordic walking” 2013. Wszyscy bez wyjątku dotarli na metę. Nagrodzono najliczniejszą rodzinę, najstarszego i najmłodszego uczestnika,” rodzinkę Kubusia – Ośrodek Terapii Ruchowej”, grupę ze Szkoły Podstawowej nr 3 i grupę z Osiedla nr 1.

 

Nasze miasto Sierpc już po raz czwarty uroczyście obchodzi Dzień Flagi, który przypada 2 maja. Od trzech lat w to święto włącza się Osiedle nr 1, które w biało-czerwonych barwach uczestniczy w pochodzie ulicami miasta. Wszystkie grupy biorące udział w paradzie zebrały się na Placu Europejskim, skąd o godz.15:00 wyruszyły, dumnie prezentując narodowe barwy. Mieszkańcy Osiedla nr 1 zamykali biało-czerwony korowód. Na chodnikach gromadzili się ludzie i z podziwem patrzyli na maszerujących. Kolumna dotarła do Kościoła św. Benedykta, gdzie p. T. Krukowski przedstawił historię Flagi Polskiej. Szkoły zaprezentowały pieśni patriotyczne, które wprowadziły podniosłą atmosferę.

 

Pierwszy dzień wiosny 21 marca w szkołach kojarzy się z dniem wagarowicza. W szkole Podstawowej nr 3 znaleziono sposób aby uczniów zachęcić do spędzenia tego dnia w inny sposób. Chociaż ten dzień przywitał wszystkich zimową scenerią, to na pływalni przy liceum, nie zabrakło gorącej atmosfery i dobrej zabawy. Powodem tego były rozegrane już po raz piąty szkolne zawody pływackie. Ponad setka uczniów wzięła udział w zawodach, zresztą liczba zawodników byłaby większa, ale część nie mogła brać udziału z powodu przeziębienia a ci co nie mieli odwagi zmierzyć się sami z sobą i brać udział w zawodach, gorąco dopingowali swoje koleżanki i kolegów. W zawodach brali udział również uczniowie z naszego osiedla. Zwycięzcy otrzymali medale a Zarząd Osiedla popierając taką inicjatywę ufundował dla wszystkich zawodników napoje i czekolady.

 

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1

Tomasz Kowalski              

 

 

11.jpg12.jpg13.jpg

 

 

Zarząd Osiedla nr 1 dnia 18.03.2013r. zorganizował w Domu Pielgrzyma spotkanie mieszkańców osiedla z Burmistrzem Miasta Sierpc- Markiem Kośmidrem oraz radnymi: J. Stachurskim, K. Rudowskim i W. Jaworowskim.
Przewodniczący zarządu-Tomasz Kowalski powitał przybyłych i przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla w 2012 roku. Okazało się, że w ciągu minionego roku, odbyło się 16 imprez, w których zorganizowanie włączył się Zarząd Osiedla nr 1. Ogółem wzięło w nich udział około 2 tys. mieszkańców.
Następnie oddał głos p. Burmistrzowi, który przedstawił zakres prac przewidziany w 2013 roku na terenie osiedla nr 1.

·         dokończenie kanalizacji sanitarnej na osiedlu

·         przebicie od ul. Reymonta do ul. Puławskiego (projekt)

·         dokumentacja kanalizacji deszczowej

·         budowa ul. Spokojnej i Pogodnej

·         przebicie ul. Ziemiańskiej do ul. Głowackiego

·         wzmocnienie tłuczniem wszystkich dróg od ul. Powstańców do ul. Rypińskiej

Burzliwą dyskusję wywołał temat dróg osiedlowych. Zbliża się wiosna, roztopy i wszędobylskie błoto po kostki na ulicach osiedla. Mieszkańcy domagają się trwałego utwardzenia dróg. Nie zgadzają się na prowizoryczne rozwiązania, które ich zdaniem są marnowaniem i tak skąpych funduszy na ten cel. Domagano się chodnika na ul. Kilińskiego i poprawy stanu dróg, którymi trudno poruszać się zarówno pieszo jak i samochodem.
Radni zobowiązali się pamiętać o Osiedlu nr 1 i na sesjach Rady Miejskiej przedstawiać problemy dotyczące jego mieszkańców.

 

Anna Motyka

Zarząd Osiedla nr 1

 

W dniu 07.02.2013 na godzinę 10:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 stawiło się ponad 30 dzieci na feryjny turniej badmintona organizowany przez TKKF „Kubuś”, Szkołę Podstawową nr3 i Zarząd Osiedla nr1.

Rywalizację sportową zaczęły najmłodsze dzieci, które zaczynają przygodę z badmintonem. Rywalizowały w kategorii klas I-III. Po nich na parkiet wyszli zawodnicy nieco starsi z klas IV-VI, a na koniec młodzież szkół ponadpodstawowych. Z przyjemnością można było popatrzeć jak dzieciom i młodzieży gra w badmintona poza rywalizacją przynosi radość i dobrą zabawę. Dla zwycięzców były medale i dyplomy.

 

Dnia 24.01.2013 roku Zarząd Osiedla nr 1 i Parafia św. Benedykta zorganizowali bal karnawałowy dla dzieci.

Członkowie Zarządu już o 16.00 zebrali się w Gościńcu „Marysieńka” z tacami pełnymi słodkości dla naszych milusińskich. Zastawili„szwedzki” stół: pączkami, faworkami i innymi domowymi wypiekami, oraz owocami, cukierkami, napojami i kanapkami. Nowością na stole były naleśniki nadziewane masą serową oraz owocami.

O godz.17.00 sala wypełniła się dziećmi i ich opiekunami. Zespół muzyczny TAKT zachęcał do zabawy, którą rozpoczął ks. Proboszcz Stanisław Zarosa SAC.

Po pierwszych tańcach Przewodniczący Osiedla Tomasz Kowalski powitał zebranych, zaprosił na poczęstunek i do wspólnej zabawy.

Szybko ze stołów znikały słodkości, ale organizatorzy zadbali, aby ich nie zabrakło. Naleśniki pieczono na bieżąco. Nieco później pojawił się przysmak nie tylko najmłodszych – wata cukrowa, którą kręcił ks. Proboszcz na zmianę z członkami Zarządu.

 
Do mieszkańców Osiedla nr 1 w Sierpcu
 

Program imprez i działań  zaplanowanych na 2013 rok

 

1.  Bal karnawałowy dla dzieci z konkursem na najładniejsze przebranie w zajeździe „Marysieńka” ul. Kilińskiego 34  dnia 24.01.2013 w godz. 17-20

2. Turniej badmintona dla dzieci szkół podstawowych oraz otwarty turniej dla dorosłych indywidualnie i w mikście w szkole podstawowej nr3 w dniu 07.02.2013 w godz. 10-16 dzieci, 17:30 dorośli. Turniej organizowany z TKKF Kubuś. Wszystkich chętnych zapraszamy. Można wypożyczyć sprzęt.

3. Zebranie mieszkańców Osiedla 18.03.2013  godz. 18:00 Dom Pielgrzyma

4. 02 maja 2013 r. zachęcamy do udziału w uroczystości z okazji Święta Flagi. Spotkanie o godz. 15:00 na Placu Europejskim, potem przemarsz do Klasztoru i koncert.  Mile widziany strój w barwach narodowych.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych z kijkami  na rodzinny marsz zdrowia połączony z majówką przy mostku M. Konopnickiej w dniu 04.05.2013. Początek  godz. 12:00

6. 26.05.2013 o godz. 12:00 w kościele a od 13:15 na Placu Koronacyjnym zapraszamy na V festyn rodzinny z okazji „ Dnia Matki” i „Dnia Dziecka” z konkursami i licznymi atrakcjami.

7.  W czerwcu na skansen (termin nie ustalony)zapraszamy osoby niepełnosprawne z opiekunami oraz chętne dzieci na Sierpeckie dni osób niepełnosprawnych organizowany przez stowarzyszenie „ Szansa na życie” przy współudziale osiedla.

8. 15.06.2013 od godz. 17:00 zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie w plenerze z atrakcjami.

9. Wycieczka dla dzieci z osiedla w terminie 1-5 lub 8-12. 07.2013  na kielecczyznę lub w góry w ramach akcji „Lato w mieście. Ilość miejsc ograniczona.

10. III Biegi przełajowe nad Sierpienicą dla wszystkich chętnych w dniu 20.07.2013r. od godz. 10:00 organizowane z TKKF Kubuś przy mostku M. Konopnickiej.

11.  VI festyn rodzinny organizowany na Placu Koronacyjnym z licznymi atrakcjami dla całych rodzin na zakończenie lata od godz. 13:00 dnia 01.09.2013. Wszystkich chętnych zapraszamy.

12. 27.09.2013 zapraszamy wszystkie dzieci szkolne do udziału w „Biegach Sierpienicy”  na Placu Koronacyjnym od Godz. 10:00.

13. Zachęcamy do korzystania z boiska przy szkole nr 3 od kwietnia do listopada w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 18-19:30 ( tenis,siatkówka,piłka nożna).

 

Jak zwykle we wszystkich sprawach dotyczących Osiedla prosimy o kontakt z Przewodniczącym Zarządu - Tomaszem Kowalskim tel. 697 095 325

 

W Białasach na terenie Zajazdu Kasztelan 29.09.2012 r.. obył się „Piknik dla Seniorów” z Osiedla nr 1. Około godziny 15.00 wynajęty przez Zarząd Osiedla autokar, przywiózł grupę

osób, którzy chcieli spędzić jedno popołudnie inaczej niż zwykle.

Przewodniczący T. Kowalski w imieniu całego Zarządu powitał przybyłych wzorem Karola Strasburgera dowcipem i życzył smacznego, gdyż na stoły stawiano już obiad. Polski schabowy i rosół z kury zaspokoiły pierwszy głód zebranych. Organizatorzy we własnym zakresie zadbali o przekąski oraz kawę, herbatę i ciasto. Po chwilowym nawiązaniu znajomości z siedzącym obok sąsiadem zaproszono wszystkich do zabawy w rytm muzyki z lat osiemdziesiątych. „Młodzież urodzona wcześniej” chętnie ruszyła do tańca. Bawiono się w kółeczku, w parach, grupami i wszyscy razem. Osoby, które z różnych względów nie tańczyły, a było ich niewiele, też nie narzekały. Członkowie Zarządu starali się dotrzymywać im towarzystwa. Dla uczestników, piknik był doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, a także do lepszego poznania sąsiadów.

 

2 września 2012r. Zarząd Osiedla nr 1, Parafia Św. Benedykta i Stowarzyszenie MAMA zorganizowali IV Festyn Rodzinny na Placu Koronacyjnym przy Kościele NMP w Sierpcu.

Godzina 13.00 (rozpoczęcie festynu) to pora obiadowa. Tradycją już stał się więc poczęstunek dla uczestników imprezy. Tym razem głód można było zaspokoić pajdą chleba ze smalcem, której nikt się nie oparł i pyszną zupą grochową, przyrządzoną według skrzętnie skrywanego przepisu pań z Grupy Parafialnej. Na deser była niespodzianka kulinarna, pomysłu ks. Proboszcza St. Zarosy SAC, a okazały się nią naleśniki z różnymi dodatkami do wyboru. Piekły je osoby sympatyzujące z Zarządem Osiedla nr1. Jak zwykle nie zabrakło też słodkości i oczywiście waty cukrowej, kręconej przez Księdza Proboszcza, która kolejką konkurowała z naleśnikami. Chętnych na owe przysmaki nie brakowało, a kolejka nie malała, gdyż duzi i mali zjadając jedną porcję, wracali po następną.

Po zaspokojeniu pierwszego głodu „ maluchy”trafiały do pań ze Stowarzyszenia MAMA, które rozdawały balony formując je w piękne kwiaty i przeróżne zwierzątka. Ponadto zorganizowały konkursy: rodzinny wyścig na nartach, rodzinna konkurencja na czas, rodzinny bieg przełajowy. Inną atrakcją obleganą przez dzieci były dmuchane zjeżdżalnie i dwie duże trampoliny. Jedną z nich dostarczył i ubezpieczał wraz z grupą wolontariuszy radny powiatowy p. W. Rychter. Skokom i przewrotkom nie było końca, bardziej sprawnym fizycznie udawało się wykonać salto. Zmęczone skakaniem dzieciaki przesiadały się do bryczki zaprzęgniętej w kucyka, którą powoził p. W. Telesiewicz i do quada p. R. Kraszewskiego. Przejażdżki budziły wiele emocji i żal było wysiadać, ale trzeba było dać szansę jazdy innym. Nieco dalej każdy mógł stanąć w szranki do darta, konkursu prowadzonego przez Z. Motykę. Zwyciężyła rodzina p. Pruszkowskich zdobywając w dziewięciu rzutach 58 punktów.

 

   W ramach akcji „Lato w mieście” Zarządy Osiedla nr 1 i 3 we współpracy z MOSIR-em, zorganizowały półkolonie dla dzieci w dniach 2-6.07.2012 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pod okiem pań opiekunek Agnieszki Lisek i Zofii Szałkuckiej dzieci korzystały z różnych form spędzania wolnego czasu. W czasie tego pobytu, podczas wycieczki do straży pożarnej dzieci były świadkami prawdziwej akcji przygotowania i wyjazdu do akcji gaśniczej. Na koniec półkolonii wszyscy udali się do leśniczówki w Szczechowie gdzie było ognisko z kiełbaskami oraz wręczono nagrody dla wszystkich uczestników, za udział w różnych konkursach, które odbywały się w trakcie trwania półkolonii. Podczas zabawy zadbano o napoje i posiłki dla wszystkich uczestników.

 

 

Wycieczka do Torunia – 7 lipca 2012r.

Gorącego, letniego dnia grupa 35 dzieci i 6 opiekunów z osiedla nr 1 w Sierpcu udała się na wycieczkę do Torunia. Wyjazd odbył się w sobotę 07.07 br., autokar wyruszył spod kościoła farnego parę minut po godzinie 9. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego UMK w Piwnicach koło Torunia. Wszystkim podobało się położenie tego obserwatorium, który otoczony był zielonym parkiem. Mieliśmy możliwość zobaczyć ogromny teleskop, który znajdował się w kopule z rozsuwanym dachem, zrobił on na nas duże wrażenie. Dzieci były wszystkiego ciekawe. Chciały wszystko dotknąć, zobaczyć i zadawały wiele pytań panu, który nas oprowadzał.

III FESTYN RODZINNY

            Koniec maja to doskonały czas na majówki i pikniki. Zarząd Osiedla nr 1, Parafia św. Benedykta i Stowarzyszenie „MAMA” 27.05.2012r. zorganizowali  III Festyn Rodzinny na Placu Koronacyjnym przy Sanktuarium NMP w Sierpcu.

Festyn rozpoczął się mszą św. w intencji rodzin. Po pięknym kazaniu wygłoszonym przez ks. Piotra, każda mama z okazji wczorajszego święta otrzymała czerwoną różyczkę. Ten ujmujący gest księży, wzruszył obdarowane mamy, które poczuły się wyróżnione i dumne ze swojego macierzyństwa.

            Następnie, klasy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem p. M. Sajewskiej i p. G. Frydrychowicz dały krótkie przedstawienie dla mam. Po błogosławieństwie rodzin zaproszono wszystkich na  Plac Koronacyjny, gdzie czekało już dmuchane miasteczko, a w nim: duża zjeżdżalnia, zamek do skakania i bramka do piłki nożnej. Obok stała estrada z DJ’em Bartoszem Dąbrowskim i stoły zastawione domowymi wypiekami, chlebem ze smalcem i ogórkiem. W powietrzu unosił się zapach kiełbaski i kaszanki z grilla, która smakowała szczególnie, gdyż nadeszła pora obiadu. Dzieci szybko wypatrzyły maszynę do waty cukrowej, którą tym razem kręcił ks. Proboszcz na zmianę z ks. Grzegorzem. W kolejce za tym przysmakiem ustawiali się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

            Panie ze Stowarzyszenia „MAMA” różnokolorowo zdobiły buzie dziecięce i organizowały konkursy: slalom z jajkiem, rodzinny wyścig na nartach po trawie i przejście pod tyczką. Rodzice ze swymi pociechami,  nie zważając na zabrudzenie ubrań trawą,  walczyli o zwycięstwo. Nieco starsze dzieci brały udział w konkursach przygotowanych przez panią M. Sajewską. Były to: skok w dal, rzut sersem i rybki. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

RODZINNY MARSZ ZDROWIA

 

 

6 maja 2012 roku z okazji obchodów 690-lecia lokacji miasta Sierpca Burmistrz Marek Kośmider, Ognisko TKKF „Kubuś”, Stowarzyszenie „Szansa na życie” oraz Zarządy Osiedli 1 i 3 zaprosili mieszkańców Sierpca na Rodzinny Marsz Zdrowia. Przy mostku M. Konopnickiej licznie zebrali się chętni do pokonania wyznaczonej trasy wzdłuż rzeki Sierpienicy. Z trudną wyboistą drogą poradziły sobie nie tylko rodziny z dziećmi, ale też członkowie „szansy na życie”, kilkoro z nich na wózkach. Wszyscy uczestnicy, a było ich ok. 140 w doskonałym nastroju dotarli do mety. Wśród maszerujących byli radni: Kazimierz Czermiński, Wojciech Jaworowski i Wojciech  Rychter.

Nagrodzono najliczniejszą rodzinę p. Antoszków i p. Maćkiewiczów, najstarszego uczestnika- 76-letniego Janusza Lubowicza i najmłodszego 4-letnią Weronikę. Każda osoba biorąca udział w marszu otrzymała pamiątkowy medal.

 

19 stycznia 2012 r. o godz.17.00 do Gościńca „Marysieńka” przy ul Kilińskiego 34 licznie przybyły dzieci z opiekunami. Wszystkie liczyły na Mikołaja i dobrą zabawę i  nie zawiodły się.

Przewodniczący osiedla Tomasz Kowalski powitał „dużych i małych” uczestników balu, zaprosił do wspólnej zabawy i na poczęstunek przy „szwedzkim” stole. Dla smakoszy słodkości, czekały domowe pączki ,faworki i inne wypieki, a także owoce napoje i kanapki.

 

Do Mieszkańców  Osiedla nr 1 w Sierpcu

 

Przekazujemy Państwu informację dotyczącą planu działań na 2012 roku.

 

1. Choinka dla dzieci 19.01.2012 godz. 17-20  Gościniec „ Marysieńka” ul. Kilińskiego 34.

2. Zebranie mieszkańców osiedla 23.03.2012 godz. 18:30 Dom Pielgrzyma.

3. 02 maja 2012 r. zachęcamy do udziału w uroczystości z okazji Święta Flagi. Spotkanie o godz. 1500 na Placu Europejskim, potem przemarsz do Klasztoru i koncert.  Mile widziany strój w barwach narodowych.

4. Wykonanie i wyposażenie placu zabaw dla dzieci po prawej stronie ul. Kościuszki kwiecień-maj. Inwestycja przeniesiona z 2011 roku z powodu braku terenu pod plac zabaw.

5. Otwarcie świetlicy dla dzieci i młodzieży  (Dom Pielgrzyma) w maju.

6. Majówka – zabawa taneczno-rekreacyjna 12.05.2012 od godz. 17:00. Wszystkich chętnych lubiących zabawę na świeżym powietrzu zapraszamy.

7. 27 maja 2012 r. odbędzie się II Osiedlowy Dzień Dziecka na Placu Koronacyjnym (przewidziany grill, liczne konkursy i inne atrakcje).  Najmłodszych z rodzicami zapraszamy. Początek godz. 1300.

8.  03 czerwca 2012 r. odbędzie się Sierpecki Dzień Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Stowarzyszenie Szansa na życie z pomocą Zarządów Osiedli w Białasach na terenie Zajazdu Kasztelan. Zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich rodziny od godz. 1300

9. Konkurs na najładniejszy ogródek. Na zgłoszenia od Państwa oczekujemy do dnia 15.06.2011 r. pod nr telefonu 511 912 668 oraz sklep „Fachman” ul. Pogodna. Kto chciałby pochwalić się swoim ogródkiem zapraszamy do udziału, dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody.

10. Półkolonie dla dzieci pozostających w mieście 2-13.07.2012 (stadion  miejski).   Na zakończenie wycieczka do Torunia m.in. zwiedzanie  Planetarium. 

11. Biegi przełajowe przez 3 mostki Sierpienicy dla chętnych we wszystkich  kategoriach wiekowych z TKKF „Kubuś” 21.07.2012.

12. 02 września od godz. 15:00 zapraszamy na Plac Koronacyjny, gdzie odbędzie się festyn rodzinny na zakończenie lata. 

13. 28 września 2012 r. na Placu Koronacyjnym odbędą się Biegi Sierpienicy  organizowane przez Burmistrza  Miasta Sierpca z pomocą Zarządów Osiedli.

14. Dzień seniora – druga połowa października (termin i forma do ustalenia)

15. Boisko przy szkole nr 3 czynne od kwietnia do listopada w poniedziałek i czwartek   

      w godz. 18-19:30 dla chętnych (piłka nożna, siatkówka, tenis)

 

    We wszystkich sprawach dotyczących Osiedla prosimy o kontakt

z  Przewodniczącym Zarządu Tomaszem Kowalskim  tel. 697 095 325.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim pogody ducha, ciepła rodzinnego, spokoju, oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym w nadchodzącym 2012 roku!

 

 

 Zarząd Osiedla nr 1                             
 

2 września 2012r. Zarząd Osiedla nr 1, Parafia Św. Benedykta i Stowarzyszenie MAMA zorganizowali IV Festyn Rodzinny na Placu Koronacyjnym przy Kościele NMP w Sierpcu.

Godzina 13.00 (rozpoczęcie festynu) to pora obiadowa. Tradycją już stał się więc poczęstunek dla uczestników imprezy. Tym razem głód można było zaspokoić pajdą chleba ze smalcem, której nikt się nie oparł i pyszną zupą grochową, przyrządzoną według skrzętnie skrywanego przepisu pań z Grupy Parafialnej. Na deser była niespodzianka kulinarna, pomysłu ks. Proboszcza St. Zarosy SAC, a okazały się nią naleśniki z różnymi dodatkami do wyboru. Piekły je osoby sympatyzujące z Zarządem Osiedla nr1. Jak zwykle nie zabrakło też słodkości i oczywiście waty cukrowej, kręconej przez Księdza Proboszcza, która kolejką konkurowała z naleśnikami. Chętnych na owe przysmaki nie brakowało, a kolejka nie malała, gdyż duzi i mali zjadając jedną porcję, wracali po następną.

Po zaspokojeniu pierwszego głodu „ maluchy”trafiały do pań ze Stowarzyszenia MAMA, które rozdawały balony formując je w piękne kwiaty i przeróżne zwierzątka. Ponadto zorganizowały konkursy: rodzinny wyścig na nartach, rodzinna konkurencja na czas, rodzinny bieg przełajowy. Inną atrakcją obleganą przez dzieci były dmuchane zjeżdżalnie i dwie duże trampoliny. Jedną z nich dostarczył i ubezpieczał wraz z grupą wolontariuszy radny powiatowy p. W. Rychter. Skokom i przewrotkom nie było końca, bardziej sprawnym fizycznie udawało się wykonać salto. Zmęczone skakaniem dzieciaki przesiadały się do bryczki zaprzęgniętej w kucyka, którą powoził p. W. Telesiewicz i do quada p. R. Kraszewskiego. Przejażdżki budziły wiele emocji i żal było wysiadać, ale trzeba było dać szansę jazdy innym. Nieco dalej każdy mógł stanąć w szranki do darta, konkursu prowadzonego przez Z. Motykę. Zwyciężyła rodzina p. Pruszkowskich zdobywając w dziewięciu rzutach 58 punktów.

Z tyłu, za sceną, wydzielono strefę do strzelania z wiatrówki. Tu nad bezpieczeństwem czuwał J. Michewicz. Zainteresowanie tą formą rozrywki przerosło oczekiwania. Wiele osób próbowało trafić w dziesiątkę, ale tylko jednemu to się udało. Strzelała też pani lat 67, która przyznała się, że od dawna marzyła by sprawdzić celność swojego oka. Wypadła znakomicie. Na pięć strzałów, trzy trafiła w tarczę i dwa w kartkę. Takim wynikiem pokonała wiele młodych osób, w tym własnego wnuka.

Zabawa trwała, nikt nie zamierzał wracać do domu. Organizatorzy postanowili więc przedłużyć festyn do godz.17:00.

IV Festyn Rodzinny dobiegł końca, tak jak skończyły się wakacje. Możemy tylko powtórzyć za słowami piosenki Haliny Kunickiej „to były piękne dni, po prostu piękne dni...”

Dziękujemy sponsorom : OSM Sierpc, firmie „MEGA”, radnym J. Stachurskiemu, K. Rudowskiemu, firmie FACHMAN, HYDROTOP i PIT-STOP , p. Nadratowskim, Stelmańskim i Motylewskim oraz p. W. Telesiewiczowi i p. R. Kraszewskiemu.

 

Zarząd Osiedla Nr 1

 

IMG_0438.JPGIMG_0547.JPGIMG_0587.JPG

W ramach akcji „Lato w mieście” Zarządy Osiedla nr 1 i 3 we współpracy z MOSIR-em, zorganizowały półkolonie dla dzieci w dniach 2-6.07.2012 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pod okiem pań opiekunek Agnieszki Lisek i Zofii Szałkuckiej dzieci korzystały z różnych form spędzania wolnego czasu. W czasie tego pobytu, podczas wycieczki do straży pożarnej dzieci były świadkami prawdziwej akcji przygotowania i wyjazdu do akcji gaśniczej. Na koniec półkolonii wszyscy udali się do leśniczówki w Szczechowie gdzie było ognisko z kiełbaskami oraz wręczono nagrody dla wszystkich uczestników, za udział w różnych konkursach, które odbywały się w trakcie trwania półkolonii. Podczas zabawy zadbano o napoje i posiłki dla wszystkich uczestników.

 

6 maja 2012 roku z okazji obchodów 690-lecia lokacji miasta Sierpca Burmistrz Marek Kośmider, Ognisko TKKF „Kubuś”, Stowarzyszenie „Szansa na życie” oraz Zarządy Osiedli 1 i 3 zaprosili mieszkańców Sierpca na Rodzinny Marsz Zdrowia. Przy mostku M. Konopnickiej licznie zebrali się chętni do pokonania wyznaczonej trasy wzdłuż rzeki Sierpienicy. Z trudną wyboistą drogą poradziły sobie nie tylko rodziny z dziećmi, ale też członkowie „szansy na życie”, kilkoro z nich na wózkach. Wszyscy uczestnicy, a było ich ok. 140 w doskonałym nastroju dotarli do mety. Wśród maszerujących byli radni: Kazimierz Czermiński, Wojciech Jaworowski i Wojciech  Rychter.

Nagrodzono najliczniejszą rodzinę p. Antoszków i p. Maćkiewiczów, najstarszego uczestnika- 76-letniego Janusza Lubowicza i najmłodszego 4-letnią Weronikę. Każda osoba biorąca udział w marszu otrzymała pamiątkowy medal.

Zarząd Osiedla nr 1 zadbał o dobry nastój, zapraszając p. M. Okraszewskiego i J. Karolewskiego z zespołu The Presya, aby zagrali do tańca i żołądki, dostarczając kiełbaskę z grilla, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz wodę i słodkie napoje.

Aura nie zawiodła , więc majówka się udała.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas relaksu i zapraszamy na co tygodniowe spacery z kijkami nordic walking.

 

Zarząd Osiedla nr 1

Anna Motyka

Wakacje dobiegły końca. Z tej okazji Zarząd Osiedla nr 1 i parafia św. Benedykta zorganizowali 4 września 2011r. II Festyn Rodzinny. Celem imprezy była integracja rodzin przy wspólnej zabawie.

 

Festyn rozpoczął się Mszą świętą o godzinie 12.00, na której ks. Stanisław Zarosa SAC zaprosił wszystkich na Plac Koronacyjny przy sanktuarium „Pani Niezawodnej Nadziei”.

 

Przybyłych powitał Przewodniczący Osiedla – Tomasz Kowalski, zaprosił na: smaczną grochówkę, swojski chleb ze smalcem i ogórasem, domowe wypieki oraz do udziału w zabawie. Wśród mieszkańców osiedla obecni byli: Zastępca burmistrza Zbigniew Leszczyński, proboszcz parafii św. Benedykta ks. Stanisław Zarosa SAC, radni miejscy Krzysztof Rudowski i Adam Malinowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Grażyna Krawczyńska.

 

Dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele atrakcji. Najmłodsi oblegali trampolinę, dużą i małą zjeżdżalnię i punkt malowania buziek – utworzony przez Stowarzyszenie MAMA w Sierpcu. Nieco starsi i ich rodzice rywalizowali w konkurencjach: wyścig trójnóg, rzut piłką lekarską, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, błędny rycerz, łowienie rybek, przygotowanych przez harcerzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 z opiekunem Małgorzatą Sajewską.

 

Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Najlepszym wręczono nagrody.

 

Dnia 13 sierpnia 2011roku zorganizowaliśmy wycieczkę do Płocka dla dzieci spędzających wakacje w domu.

Już o godz.10.00 dwadzieścioro dzieci w wieku od 8 do 14 lat i czworo opiekunów dotarło autokarem do kina „Helios” w Płocku. Film pt: „Pan Popper i jego pingwiny” zainteresował młodych widzów. Po seansie w kinie i zjedzeniu przekąski w Mc Donald’s pojechaliśmy do płockiego zoo, gdzie dzieci się bawiły do godz.16.00. Podziwiały pingwiny przylądkowe w basenie z oknem widokowym do obserwacji tych ptaków pod wodą. Dodatkową atrakcją był pokaz tresury i karmienia. Pawilon z płazami i gadami, terraria z rojami pszczół, wyspa gibbonów ungko oraz wszystkie zwierzęta z różnych stron świata fascynowały swymi barwami i zachowaniem. Najwięcej czasu dzieci spędziły jednak przy wybiegu makaków japońskich, które wykazywały niezwykłą aktywność. Dziewczęta i chłopcy obserwowały jak małpy potrafią się wspaniale bawić, wykorzystując do swych zabaw rosnące drzewa, leżące patyki czy staw z wodą.

Dobiegła godzina 16.00 i czas powrotu do Sierpca. Z żalem dzieci opuszczały teren ogrodu zoologicznego. Pączki i soczki na drogę powrotną wpłynęły na lepszy nastrój .W Sierpcu wszyscy pełni wrażeń, witali rodziców z uśmiechniętymi buziami.

Dziękujemy sponsorom - radnemu Jerzemu Stachurskiemu i firmie METAL-PLAST CARO dzięki którym zorganizowano ten wyjazd.