O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Miasta Sierpca

zaprasza mieszkańców osiedla na Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Nr 1.

Proponowany porządek zebrania:

- sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla,
- wybór komisji skrutacyjnej,
- wybór przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 1,
- wybór członków Zarządu Osiedla nr 1,
- sprawy różne.

Zebranie odbędzie się w dniu 16.03.2015r. (poniedziałek),  godz. 17:45, II termin godz. 18,  w Domu Pielgrzyma w Sierpcu, ul. Wojska Polskiego 28a.

Ulice  wchodzące w skład osiedla:

Generała Władysława  Andersa , Stefana Batorego, Jarosława  Dąbrowskiego , Jana Długosza,  Majora Henryka Dobrzańskiego ,  Władysława  Jagiełły, Kazimierza Wielkiego, Hugo Kołłątaja, Królowej  Jadwigi , Królewska, Krótka, Księcia Witolda, Józefa Poniatowskiego,  Władysława Reymonta,  Jana III Sobieskiego,  Władysława Warneńczyka, Zawiszy Czarnego, Żwirki i Wigury       

ArtyleryjskaCzwartaków, Emilii Plater,  Kazimierza Pułaskiego,  Saperska,  Ułańska, Józefa Bema, Górna, Kasztelańska, Jana Kilińskiego,  Podgórna,  11 Listopada, Pl. Kardynała Wyszyńskiego,  

Akacjowa, Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich,  Cicha,  Dobra, Bartosza Głowackiego,  Instalatorów , Jasna, Jaśminowa,  Kalinowa, Tadeusza Kościuszki, Miła,  Magnoliowa, Ogrodowa,  Pogodna, Powstańców, Rypińska, Sielska, Spacerowa, Spokojna,  Wiejska, Łagodna,  Włościańska, Wojska  Polskiego,  Wróblewskiego, Ziemiańska

 

W czwartek, 22 stycznia 2015 roku, w Zajeździe „Marysieńka” w Sierpcu odbył się

karnawałowy bal przebierańców dla dzieci. O godzinie 17:00 sala wypełniła się księżniczkami, damami dworu, czarownicami, piratami i innymi superbohaterami z bajek wraz z towarzyszącymi im opiekunami. Wszyscy niecierpliwie czekali na rozpoczęcie i... stało się.

Przewodniczący osiedla nr 1 – Tomasz Kowalski powitał naszych milusińskich, ich opiekunów i zaproszonych gości: burmistrza miasta – Jarosława Perzyńskiego i ks. proboszcza – Andrzeja Muchę - współorganizatora balu.

Po oficjalnym otwarciu, mikrofon przejęła animatorka balu, pani Aleksandra Grzybowska, która zaprosiła wszystkich do pierwszego tańca w kółku. Oczywiście pan Burmistrz zatańczył razem z dzieciakami. Młodsi i nieco starsi chętnie brali udział w zabawie. Do konkursów nie trzeba było nikogo namawiać. Uczestników nie brakowało. Zespół AVERS, Janusza Karolewskiego, nie miał chwili przerwy, gdyż nasi milusińscy, mimo zmęczenia, nie odpoczywali.

1) Bal karnawałowy dla dzieci w zajeździe "Marysieńka" wejście od ul. Kościuszki - 22.01.2015, w godz. 17-20.  Zabawę poprowadzi zaproszony gość a oprawę muzyczną przygotowuje zespół AVERS. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.

2) 31.01.2015 zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych na drugi bal karnawałowy pod nazwą "Pierwszy taniec z proboszczem" do zajazdu SONATA. Bal jest organizowany w godzinach 18:00 - 01:00.  Zapewniamy 5 ciepłych posiłków, przystawki, ciasta, napoje, owoce oraz dobrą zabawę. Oprawę muzyczną poprowadzi zespół AVERS Janusza Karolewskiego. Odpłatność od osoby 75 zł. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 697 095 325 oraz po każdej mszy św. w kościele pod wezwaniem NMP (Klasztor) od 07.12.2014r.  Ilość miejsc ograniczona.

Jednocześnie pragnę poinformować, że są to ostanie spotkania organizowane przez Zarząd Osiedla w tej kadencji, która kończy się w marcu 2015 roku.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1

Tomasz Kowalski

Burmistrz Miasta Sierpca Marek Kośmider oraz Zarząd Osiedla Nr 1

ZAPRASZAJĄ

MIESZKAŃCÓW OSIEDLA

na spotkanie, które odbędzie się w dniu 29.10.2014r., o godzinie 18:00

w Domu Pielgrzyma przy parafii NMP (klasztor) w Sierpcu.

Porządek Spotkania:

- omówienie przez Burmistrza Marka Kośmidra wykonania zadań inwestycyjnych w 2014 roku,
- plan zadań inwestycyjnych miasta na 2015 rok,
- sprawozdanie Przewodniczącego  Zarządu Osiedla, Tomasza Kowalskiego, z pracy w 2014 roku,
- planowane zadania Zarządu Osiedla na 2015 rok
- dyskusja i propozycje mieszkańców do planu budżetu miasta na 2015r.

Burmistrz Miasta Sierpca - Marek Kośmider
Zarząd Osiedla Nr 1

Zarząd Osiedla nr 1 wraz z Parafią św. Benedykta i Spółdzielnią „Pod jednym dachem”, dzięki ofiarności sponsorów, po raz kolejny zorganizował dla mieszkańców piknik rodzinny.

Już od godz. 11:00 zaczęto przygotowywać plac przy Kościele NMP. Ustawiono dwa namioty. Jeden zajął DJ Tomek ze swoim sprzętem muzycznym, na drugim pojawiły się: pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, ciastka, napoje, dwie „naleśnikarki” i gar ciasta na placki. Tuż obok stanął kocioł przepysznej grochówki, którą gotowały i wydawały panie z grupy parafialnej. Nowością na tym pikniku były skrzydełka i uda drobiowe z grilla, sponsorowane   przez  Sierpecką Grupę Producentów Drobiu AN-DRÓB z prezesem Anną Czachorowską i vice-prezesem Andrzejem Cześnikiem na czele. Z boku, na trawie przy parkanie, ustawiono stoliki i ławki, aby można było wygodnie usiąść i skosztować serwowanych dań.

Spółdzielnia „Pod jednym dachem” naszym najmłodszym dostarczyła najwięcej radości rozkładając dmuchane zjeżdżalnie i zamki do skakania. Do końca imprezy maluchy oblegały te miejsca. Buźki dziecięce zdobiły też kolorowe rysunki, gdyż nie zabrakło p. Joli z grupą dziewcząt z Leonium. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli obejrzeć pokaz pierwszej pomocy i sprawdzić na fantomie swoje umiejętności pod okiem doświadczonych ratowników - Drużyny WOPR, działającej przy OSP w Borkowie Kościelnym. Stawili się też strażacy ze swoim „wozem bojowym”, który budził zainteresowanie nie tylko najmłodszych.

2 sierpnia 2014 roku mieszkańcy osiedla nr 1 po raz kolejny zebrali się na nowo-otwartym boisku, przy ul. Kalinowej, na pikniku zorganizowanym przez mieszkańców osiedla z   pomocą Zarządu Osiedla  i Parafii św. Benedykta .

O godzinie 15:00 Przewodniczący Osiedla nr 1 – Tomasz Kowalski powitał przybyłych na boisko: zaproszonych gości, mieszkańców osiedla oraz drużyny piłki nożnej i siatkowej.

Dla wszystkich głodnych i spragnionych przygotowano grochówkę, kiełbaski i kaszanki z grilla, ciastka, cukierki, popcorn, watę cukrową i z uwagi na upalną pogodę, mnóstwo wody i napojów.

Rodzice z najmłodszymi pociechami spędzali czas na placu zabaw. Nieco starsi już zbierali drużyny. O godzinie15:30 rozpoczęto rozgrywki

  1. Akademia piłki nożnej grupa A – grupa B. Wiek zawodników 10 – 12 lat. Wynik meczu 4:1. Opiekunowie grup – Robert Bielecki i Jacek Szychowski
  2. Godz. 16:20 mecz piłki nożnej  Osiedle nr 1 -  Osiedle nr 3. Wiek zawodników 12 – 14 lat. Wynik meczu 2:2, w karnych 5:2. Opiekunowie grup – Tomasz Kowalski, Zbigniew Jakóbowski
  3. Godz. 17:10 mecz piłki nożnej  Osiedle nr 1 – Szczutowo. Wiek zawodników  14 – 17 lat. Wynik meczu 2:1, do przerwy 1:1. Opiekunowie grup – Tomasz Kowalski, Wojciech Rychter
  4. Godz. 18:15 Mecz dnia -  Osiedle nr 1 kontra Old boys Sierpc

 

Nowe bramki do piłki nożnej na placu  przy ul. Królewskiej

Na początku lipca został zakupiony materiał na bramki do piłki nożnej na plac przy ul. Królewskiej. Z powierzonego materiału bramki nieodpłatnie wykonał pan Rólkiewicz. Przez cały czas aktywnie w tym zadaniu brała udział grupa  dzieci z osiedla Jagiełły. Najpierw wszystkie rury dokładnie wyczyścili i wszystko dostarczyli do majstra, a po wykonaniu bramek sami je pomalowali. W sobotę 19 lipca przy pomocy rodziców, bramki zostały zamontowane, a dzieciom zostały przekazane nowe siatki na bramki. Teren przyległy do tego placu został uporządkowany przez miasto. Pomimo, że gmina żydowska nie jest zainteresowana tym terenem, to boisko jest tylko tymczasowe. W celu pozyskania i zagospodarowania innego terenu pod boisko potrzebna jest większa aktywność i inicjatywa mieszkańców tej części osiedla.

IV wakacyjne biegi nad Sierpienicą

W dniu 19-07-2014r. odbyła się już czwarta edycja wakacyjnych biegów nad Sierpienicą. Głównym organizatorem tej imprezy sportowej jest Ognisko TKKF „Kubuś”. Zarząd Osiedla nr 1 był jednym ze współorganizatorów. Podstawowym założeniem tej imprezy jest promowanie biegania jako jednej z form zdrowego życia i podtrzymania dobrej kondycji fizycznej.  W tym roku padł rekord pod względem ilości osób zgłoszonych do biegów. Ogólnie w zawodach wzięło udział 180 uczestników, natomiast w biegu głównym  na 5 kilometrów aż 118 z wielu miast Polski. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, a zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie w sportowej i towarzyskiej atmosferze. Zarząd Osiedla przygotował dla wszystkich uczestników napoje, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz kiełbaskę i kaszankę z grilla.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1
Tomasz Kowalski

DSC04142.JPGDSC04232.JPGDSC04267.JPGDSC04420.JPGDSC04446.JPGDSC05530.JPG

Mama do dziecka – wstań już szósta nie zwlekaj, aquapark na ciebie czeka.

Komu chce się wstawać w wakacje o szóstej rano? A jednak na miejsce zbiórki o 6:45 do bazy autokarowej państwa Janakiewicz przy ul. Reymonta wszyscy docierają punktualnie, tzn. 45 dzieci + 5 opiekunów. Jeszcze tylko sprawdzenie obecności i retoryczne pytanie czy wszyscy mają niezbędne przybory basenowe i można ruszyć, żegnając odprowadzających. W drodze w autokarze czekają dla każdego napoje i duże słodkie bułki. Jest gwarno i wesoło, jednocześnie każdy zadaje sobie pytanie co to jest i jak wygląda ten aquapark „Fala” w Łodzi.  Praktycznie, dla wszystkich jest w to miejsce wyprawy po raz pierwszy, więc jest to miejsce nieznane i tajemnicze. Aby była to niespodzianka nie zdradzamy szczegółów aż do przyjazdu na miejsce. Autokar zajeżdża punktualnie przed 10-tą i już od razu z parkingu ukazują się potężne budynki otoczone ze wszystkich stron terenami zielonymi. Ciekawość  i napięcie wzrasta.