O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Miasta Sierpca

zaprasza mieszkańców osiedla na Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Nr 4.

Proponowany porządek zebrania:

- sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla,
- wybór komisji skrutacyjnej,
- wybór przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 4,
- wybór członków Zarządu Osiedla nr 4,
- sprawy różne.

Zebranie odbędzie się w dniu 9 marca 2015 r. (poniedziałek) godz. 17:45, II termin godz. 18:00, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu (Piastowska 39).

Ulice  wchodzące w skład osiedla:

Stefana Grota Roweckiego, Słoneczna , Piastowska od nr 1 do 72 po stronie parzystej i do nr  41 po stronie nieparzystej

Aleksandra Fredry, Kasztanowa, Mikołaja  Kopernika, Jana Kochanowskiego, Kwiatowa, Parkowa ,  Braci Tułodzieckich, Tysiąclecia, Świętokrzyska, Browarna, Przemysłowa, Osiedlowa.

 

 

Zima w Mieście 2015

Cykl atrakcji zorganizowanych w dniach 28-29 stycznia 2015r.: bal karnawałowy dla dzieci, konkurs plastyczny ,,Zima w oczach dziecka”, wyjście do kina ,,Jutrzenka”.

W dniu 28 stycznia 2015r. Zarząd Osiedla nr 4, we współpracy ze Środowiskowym Ogniskiem Wychowawczym i Stowarzyszeniem Rodzinny Klub Abstynenta ,,Przystań”, zorganizowali bal karnawałowy dla dzieci z Osiedla nr 4. Impreza odbyła się w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu. Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4, Bogdan Bartnicki, przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i zaproszonych gości.

Na bal przybyło 120 dzieci z osiedla wraz z rodzicami. Każde dziecko zostało obdarowane paczką słodyczy, wręczoną przez Świętego Mikołaja.

BURMISTRZ MIASTA SIERPCA

ZARZĄD OSIEDLA NR 4

zapraszają Mieszkańców Osiedla na spotkanie,

które odbędzie się w dniu 30 października b.r. (CZWARTEK), o godz. 17.00,

w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu, ul. Świętokrzyska 12

 TEMAT SPOTKANIA:

- propozycje i wnioski mieszkańców do budżetu miasta na 2015r.,
- spotkanie z Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu,
- sprawy różne.

Burmistrz Miasta Sierpca
MAREK KOŚMIDER

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4
BOGDAN BARTNICKI

W dniu 03 października 2014 r. odbył się Dzień Seniora zorganizowany przez Zarząd Osiedla nr 4. Impreza odbyła się w restauracji „Zakątek”.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 Bogdan Bartnicki przywitał zgromadzonych gości: seniorów, przedstawicieli władzy samorządowej: Przewodniczącego Rady Miejskiej – Marka Chrzanowskiego, Wiceprzewodniczącego – Kazimierza Czermińskiego, radnego Jerzego Stachurskiego oraz członków Zarządu Osiedla nr 4.

Przewodniczący Bogdan Bartnicki, w imieniu całego Zarządu Osiedla nr 4, złożył wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, energii i entuzjazmu. Aby nigdy nie zabrakło Im zapału do wspierania kolejnych pokoleń, a każdy nowy dzień dostarczał jak najwięcej powodów do szczerego uśmiechu.

- Wycieczka do Parku Linowego – Ranczo Boguszewiec

-Turniej Piłki Nożnej i Siatki Plażowej

-Cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych na kompleksie ,,Orlik2012”

W ramach akcji ,,Lato w Mieście 2014”, w dniu 04 lipca b.r. Zarząd Osiedla nr 4 zorganizował wycieczkę do Parku Linowego-Ranczo Boguszewiec. Park składa się z dwóch tras zawieszonych na drzewach. Pierwsza trasa na wys. 3 metrów, druga na wysokości 7 metrów. Dzieci miały do pokonania różne przeszkody: złośliwe belki, pal buszmena, tyrolki, trawers po sieci, makarony, pionowe pale, kładki, kłody, most birmański, trapezy. Każde z dzieci otrzymało alpinistyczną uprząż z podwójną lonżą i łatwymi w obsłudze karabinkami oraz kask. Obowiązkowe było przeszkolenie przeprowadzone przez instruktora. Największymi atrakcjami był zjazd Tarzana na linie o długości 130 metrów przez całe Ranczo, baseny z jacuzzi, place zabaw, gokarty, boiska do siatki plażowej, boisko do piłki nożnej (Beach Soccera).

Podczas pobytu na Ranczo Boguszewiec zostały rozegrane dwa turnieje: piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wszystkie uczestniczące w nich dzieci otrzymały w nagrodę pamiątkowe medale. Zakończeniem pobytu był wspólny grill.

Zarząd Osiedla nr 4, we współpracy z trenerem środowiskowym Orlika 2012 - Łukaszem Wróblewskim, zorganizował Sierpecką Ligę Orlika. Liga trwała od kwietnia do czerwca b.r.

Do rywalizacji zgłosiło się 13 drużyn z Sierpca, swój udział zadeklarowało około 100 młodych adeptów piłki nożnej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym i rewanże.
Zawodnicy zostali podzieleni według kryterium wieku:

-uczniowie szkół podstawowych;
-uczniowie gimnazjum;

 

Zarząd Osiedla nr 4 we współpracy z trenerem środowiskowym Orlika 2012 Łukaszem Wróblewskim organizuje Sierpecką Ligę Orlika.

Do rywalizacji zgłosiło się 13 drużyn. Zawody rozgrywane systemem „każdy z każdym” i rewanże. Zawodnicy zostali podzieleni według kryterium wieku:

- uczniowie szkół podstawowych,
- uczniowie gimnazjum,

Wyniki po rundzie zasadniczej:

Szkoły Podstawowe:

1. Osiedle nr 3, punkty: 12, bramki 17:5
2. Drużyna Mistrzów, punkty: 10, bramki 15:5
3. Start Sierpc, punkty: 10, bramki 9:3
4. FC SIERPC, punkty: 7, bramki 11:11
5. Osiedle nr 4, punkty: 3, bramki 2:20
6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, punkty: 1, bramki 3:11

Szkoły Gimnazjalne:

1. Orlik Sierpc, punkty: 16, bramki 21:6
2. Bakłażany, punkty: 11, bramki 14:10
3. Osiedle nr 3, punkty: 8, bramki 11:12
4. Ciemna Strefa, punkty: 8, bramki 9:6
5. Dla Kubusia, punkty: 7, bramki 9:15
6. Krystaliczna Woda, punkty: 6, bramki 10:9
7. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, punkty: 2, bramki  3:18

/ORGANIZATORZY/

W dniu 24 maja b.r. Zarząd Osiedla nr 4, Środowiskowe Ognisko Wychowawcze i Stowarzyszenie Rodzinny Klub Abstynenta ,,Przystań” zorganizowali Rodzinną Majówkę z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Impreza zgodnie z planem odbyła się na placu zabaw przy Przedszkolu nr 4 „Czerwony Kapturek”.

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci i mamy oraz przedstawicieli władz samorządowych – Burmistrza Miasta Sierpca Marka Kośmidra, Przewodniczącego Rady Miasta Marka Chrzanowskiego i Kazimierza Czermińskiego – zastępcę Przewodniczącego Rady. Złożył życzenia matkom i dzieciom z okazji ich święta i poprosił Burmistrza Miasta o otwarcie Rodzinnej Majówki.

Zarząd Osiedla nr 4 we współpracy z trenerem środowiskowym Orlika 2012 Łukaszem Wróblewskim organizuje Sierpecką Ligę Orlika. Liga ruszyła w kwietniu i będzie kontynuowana do czerwca. Rozgrywki odbywają w każdy wtorek o godzinie 16.00 na kompleksie sportowym ORLIK.

Do rywalizacji zgłosiło się 13 drużyn z Sierpca, swój udział zadeklarowało około 130 młodych adeptów piłki nożnej. Zawody rozgrywane systemem „każdy z każdym” i rewanże. Zawodnicy zostali podzieleni według kryterium wieku:

- uczniowie szkół podstawowych;

- uczniowie gimnazjum;

Po raz kolejny biegacze, piechurzy i warcabiście spotkali się 1 maja nad sierpeckimi Jeziórkami, by sprawdzić wydolność swoich organizmów w teście Coopera lub "pogłówkować” przy stupolowych warcabnicach.

Zarząd Osiedla nr 4 w Sierpcu był współorganizatorem imprezy, ze środków zarządu zostały zakupione nagrody przyznawane zwycięzcom konkurencji sportowych.

SEKRETARZ ZARZĄDU

F. S.

W ramach akcji ,,ZIMA W MIEŚCIE”, w dniu 20 lutego b.r. odbył się finał konkursu plastycznego ,,Moje wymarzone ferie zimowe”, ogłoszonego przez Zarząd Osiedla nr 4. Spotkanie miało miejsce w  świetlicy Klubu Przystań znajdującej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu.

Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień. Dzieciom zaproponowaliśmy wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną.

W odpowiedzi na nasze zaproszenie napłynęło około 71 prac. Wszystkie były wyjątkowe, barwne i ciekawe, co utrudniło jurorom wytypowanie zwycięzców. Ostatecznie przyznano nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Spośród wszystkich uczestników konkursu wyłoniono grupę 47 dzieci, które zostały zaproszone na seans filmowy w kinie Jutrzenka. Dzieci obejrzały bajkę pt. ,,Robaczki z Zaginionej Doliny” w 2D. Z zapartym tchem śledziły przygody głównych bohaterów.

W dniu 19 lutego 2014 r. w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Osiedla nr 4. Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 Bogdan Bartnicki przywitał wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Sierpca, Kazimierza Czermińskiego, licznie zgromadzone dzieci, rodziców i zaproszonych gości.

Na bal przybyło sto dzieci z osiedla wraz z rodzicami. Każde dziecko zostało obdarowane paczką słodyczy, wręczoną przez Świętego Mikołaja.

Dodatkowo Zarząd przygotował dla dzieci wiele atrakcji. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody, a najlepsi odebrali pamiątkowe dyplomy, statuetki, słodycze i napoje. Dzieci chętnie bawiły się przy muzyce.

Na scenie zaprezentowała się Karolina Białek w układzie tanecznym do piosenki ,,Ona tańczy dla mnie”. Oczarowała swoim występem wszystkich obecnych na sali.

Przewodniczący Bogdan Bartnicki podziękował animatorkom ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego przy MOPS oraz członkom zarządu: Ewie Chojnowskiej, Małgorzacie Zduniak, Lidii Lewandowskiej, Agnieszce Białek, za udekorowanie sali oraz poprowadzenie zabawy tanecznej, a także DJ Florek za przygotowanie oprawy muzycznej.

W ramach akcji ,,Zima w Mieście 2014” Zarząd Osiedla nr 4 i Stowarzyszenie Rodzinny Klub Abstynenta ,,Przystań” zorganizowali rozgrywki: Turniej tenisa stołowego, Turniej piłkarzyki dla dzieci-Sierpecki Master CUP’2014. Zmagania dzieci rozgrywane były systemem kto przegrywa ten odpada. Członkowie klubu „Przystań” zapewnili przybyłym gościom gorące napoje: kawę, herbatę. We współpracy z pedagogami Środowiskowego Ogniska Wychowawczego zadbali o miłą atmosferę i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Wszystkie dzieci biorące udział w turniejach otrzymały słodycze i napoje,  najlepsi statuetki i nagrody rzeczowe, które wręczyli członkowie zarządu oraz prezes Stowarzyszenia Rodzinny Klub „Przystań” – Tadeusz Wasiński

Wyniki poszczególnych konkursów

W dniach 4-5 stycznia b.r w hali sportowej w Płocku przy ul. Korczaka 10 odbyła się IV edycja turnieju piłki nożnej ,,Płock Cup 2014’’.

W zawodach udział zadeklarowało 16 drużyn:

. PETER-GUM -
. SAMI SWOI – III Miejsce w IV PŁOCK CUP 2014
. ŁĘCZYCA
. ECCO ENERGIA
. BLAUGRANA
. EMIT ŻYCHLIN
. SSM Wisła Płock
. SEZAM PŁOCK
. UM SIERPC
. 300 FORMA
. TEAM RYPIN
. POZNAŃ
. DUBIELAK GOSTYNIN
. WINDOOR RADOM - II Miejsce w IVPŁOCK CUP 2014
. ENTELO- ZWYCIĘZCA IV PŁOCK CUP 2014
. TRANSPORT DUDEK

W dniu 19 października 2013r. na obiekcie „Orlik 2012” w Sierpcu odbył się „Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 4” z okazji Sierpeckiego Dnia Sportu. W turnieju zorganizowanym przez Zarząd Osiedla nr 4 przy wsparciu trenera środowiskowego Łukasza Wróblewskiego „Moje Boisko Orlik 2012” wzięły udział drużyny mieszane dzieci. Organizatorzy przeprowadzili konkurencje dodatkowe: „Rzuty do kosza”, „Strzały do bramki”, „Zagrywka przez siatkę”. W rywalizacji wzięły udział licznie zgromadzone dzieci wraz z rodzicami.

Wyniki:

,,Rzuty do kosza”

1.Zuzanna Kwiecień

2.Karol Koziczyński

3.Piotr Żółtowski

,,Strzały do bramki”

1.Zuzanna Kwiecień

2.Michał Olszewski

3.Kuba Żółtowski

,,Zagrywka przez siatkę”

1.Mateusz Bawoł

2.Sylwester Lisicki

3.Piotr Żółtowski

Po raz czwarty młodzi piłkarze z całej Polski mają walczyć w turnieju piłkarskim Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. O prawo startu w zawodach wojewódzkich grały drużyny w Sierpcu. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsze zmierzyły się dziewczęta z rocznika 2000/2001. Zgłosiły się dwie drużyny: Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu i Gimnazjum Leonium -wynik spotkania 1:8. Kolejnego dnia do zmagań przystąpiły drużyny chłopców. Sześć zespołów zagrało systemem każdy z każdym. Najlepiej wypadło Gimnazjum Miejskie, które wygrało wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3, a trzecie Gimnazjum Leonium.

W młodszej kategorii wiekowej 2002/2003 dziewczęta ze Słupi pokonały sierpecką Dwójkę 6:0. W grupie chłopców zgłosiło się 8 zespołów. W półfinałach zmierzyły się Szkoła Podstawowa nr 3 ze Szkołą Podstawową z Sudrag i Szkoła Podstawowa nr 2 ze Szczutowem. W obu pojedynkach lepsi okazali się sierpczanie: Trójka pokonała rywali 4: 0, a Dwójka 3:2. W finale SP nr 3 wygrała ze SP nr 2 (2: 0). Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szczutowa.

Wszyscy uczestniczy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Orlika. Nagrody i puchary dla zwycięzców ufundowali: starosta sierpecki Jan Laskowski, sekretarz RP LZS Sławomir Malanowski, radny powiatowy Mariusz Turalski oraz przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 4 Bogdan Bartnicki – współorganizator turnieju.

Zwycięzcy turnieju będą reprezentować sierpecki Orlik w eliminacjach wojewódzkich.

 

SEKRETARZ ZARZĄDU 

Sławomir Florczak

W ramach akcji ,,Lato w Mieście 2013”, w dniu 04 lipca b.r. Zarząd Osiedla nr 4 zorganizował wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, której głównym celem była projekcja filmu dla dzieci i młodzieży pt.: „Uniwersytet potworny” 2D.

W wycieczce wzięły udział dzieci z Osiedla nr 4. Spotkanie rozpoczęliśmy od edukacyjnej pogadanki na temat właściwego zachowania się w kinie oraz obejrzenia wystawy prac plastycznych zgromadzonych w CKiSZ.

Podczas projekcji filmu wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły przygody głównych bohaterów: Sulley i Mike – studentów Uniwersytetu Potwornego, zgłębiających tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostali najlepszymi przyjaciółmi.

W ramach akcji „Lato w Mieście 2013” Zarząd Osiedla Nr 4 zorganizował cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych na kompleksie „ORLIK2012”. Zajęcia  odbywały się w okresie od 2 lipca do 16 lipca b.r. prowadzone przez instruktora rekreacji ruchowej Bogdan Bartnickiego i trenera środowiskowego Łukasza Wróblewskiego. Ich celem jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami gry w piłkę nożną i propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Cykl spotkań zwieńczył II WAKACYJNY TURNIEJ PILKI NOŻNEJ O PUCHAR  BURMISTRZA MIASTA SIERPCA  rozgrywany w dniach: 02, 09, 16 lipca b.r.

Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn z Sierpca, swój udział zadeklarowało około 80 młodych piłkarzy. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Sklasyfikowano 3 najlepsze drużyny.

Zarząd Osiedla nr 4 we współpracy z trenerem środowiskowym Orlika 2012 Łukaszem Wróblewskim zorganizował Sierpecką Ligę Orlika. Liga trwała od kwietnia do czerwca b.r.

Do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn z Sierpca, swój udział zadeklarowało około 111 młodych adeptów piłki nożnej. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” i rewanże.

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców, Alinę Olszewską - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a jednocześnie przedstawiciela Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, członków Zarządu: Lidię Lewandowską i Sławomira Florczaka. Po zakończonym turnieju zaproszeni goście wręczyli najlepszym drużynom pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz puchary.

 

W dniu 25 maja b.r. Zarząd Osiedla nr 4, Środowiskowe Ognisko Wychowawcze i Stowarzyszenie Rodzinny Klub Abstynenta ,,Przystań” zorganizowali Rodzinną Majówkę z okazji Dnia Matki. Impreza zgodnie z planem miała odbyć się na placu zabaw przy Przedszkolu nr 4 „Czerwony Kapturek”, ale z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne została przeniesiona do świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i pomieszczeń użytkowanych przez klub „Przystań”.

 

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci i mamy oraz przedstawicieli władz samorządowych – radnych w osobach: Jerzy Stachurski, Adam Malinowski, Wojciech Jaworowski i Kazimierz Czermiński – v-ce przewodniczący rady. Złożył życzenia matkom z okazji ich święta oraz podziękował członkom zarządu i osobom zaprzyjaźnionym z zarządem.

 

W dniu 11 maja b.r. w III Memoriale Jana Kwiatkowskiego został zorganizowany turniej piłki nożnej. Reprezentacja dzieci z Osiedla nr 4 prowadzona przez Bogdana Bartnickiego zajęła II miejsce w turnieju, a cała drużyna otrzymała z rąk wnuczki Pana Kwiatkowskiego puchar.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 dziękuje organizatorowi turnieju – panu Stanisławowi Urbanowiczowi  - dyrektorowi MOSiR w Sierpcu, za zaproszenie do wzięcia udziału w turnieju.

 

FLOREK.

Po raz kolejny biegacze, piechurzy i warcabiście spotkali się 1 maja nad sierpeckimi Jeziórkami, by sprawdzić wydolność swoich organizmów w teście Coopera lub „pogłówkować” przy stupolowych warcabnicach.

Padł rekord frekwencji podczas tegorocznego testu Coopera. 32 biegaczy i blisko 50 piechurów postanowiło sprawdzić wydolność swojego organizmu. Nie brakowało również widzów, którzy przyszli dopingować. Niektórzy dali się jeszcze w ostatniej chwili namówić do udziału teście, inni obiecywali, że za rok będą już gotowi.

Test Coopera jest doskonałym miernikiem wydolności organizmu. Jako pierwsi wystartowali biegacze. Ich zadaniem było pokonanie w ciągu 12 minut jak najdłuższego dystansu. Każdy biegł według swoich możliwości. Do pobicia był rekord, który w 2012 roku mocno wyśrubował Dariusz Szałecki – 3900 metrów. Jednak nie udało się. Najlepszy wynik uzyskał Cezary Mysera, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół nr 1, - 3580 metrów. Zaledwie 5 metrów mniej miał Marcin Jędrzejewski (TKKF „Kubuś”).Trzeci wynik miał Waldemar Goczyński (TKKF „Kubuś”) - 3400 m. Najszybszą kobietą była Katarzyna Asztemborska z Grodkowa. Miłośnikom biegania bardziej znana jako Kasia Filant. Pokonała ona dystans 2500 metrów. Trzydzieści metrów mniej miała jej siostra Ania Filant, gimnazjalistka z Gójska. 2300 metrów pokonała weteranka biegowych tras Krystyna Chojnacka (TKKF „Kubuś”). Tradycyjnie już na naszym teście nie zabrakło też Krzysia Jędrzjewskiego z Szansy na Życie. Najmłodszą uczestniczką była 10-letnia Izabela Babecka z SP nr 2 w Sierpcu.

W dniu 12 kwietnia 2013 r. odbył się Dzień Seniora zorganizowany przez Zarząd Osiedla nr 4 i Dzienny Dom Pomocy w Sierpcu. Impreza odbyła się w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 przywitał zgromadzonych gości: seniorów, przedstawicieli władzy samorządowej, w osobach: Przewodniczący Rady Miejskiej – Marek Chrzanowski, v-ce Przewodniczący – Kazimierz Czermiński oraz radni: Zdzisław Dumowski, Jerzy Stachurski, Adam Malinowski, panią Dyrektor MOPS w Sierpcu – Alinę Olszewską oraz członków Zarządu Osiedla nr 4.

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki korzystając z okazji podsumował 2-letni okres działalności zarządu oraz podziękował radnym i sponsorom za współpracę i wsparcie w organizowaniu imprez.

Wyrazem wdzięczności było wręczenie radnym – Jerzemu Stachurskiemu i Adamowi Malinowskiemu pamiątkowym statuetek, zaś pozostałym radnym dyplomów. Specjalne podziękowanie skierował pod adresem pozostałych sponsorów: pana Ireneusza Wielimborka – właściciela Firmy ,,WIEPOL” w Sierpcu oraz hurtowni artykułów spożywczych ,,RELA” w Sierpcu.

W ramach akcji ,,ZIMA W MIEŚCIE”, w dniu 8 lutego b.r. odbył się finał konkursu plastycznego ,,Moje wymarzone ferie zimowe”, ogłoszonego przez Zarząd Osiedla nr 4. Spotkanie miało miejsce w Sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki.

Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień. Dzieciom zaproponowaliśmy wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną.

W odpowiedzi na nasze zaproszenie napłynęło około 70 prac. Wszystkie były wyjątkowe, barwne i ciekawe, co bardzo utrudniło jurorom wytypowanie zwycięzców. Ostatecznie przyznano nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Spośród wszystkich uczestników konkursu wyłoniono grupę 31 dzieci, które zostały zaproszone na seans filmowy w kinie Jutrzenka. Dzieci obejrzały bajkę pt.”Strażnicy marzeń” w 3D.

   

W dniu 25 stycznia 2013 r. w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Osiedla nr 4. Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i zaproszonych gości.

Na bal przybyło sto dzieci z osiedla wraz z rodzicami. Każde dziecko zostało obdarowane paczką słodyczy, wręczoną przez Świętego Mikołaja.

Dodatkowo Zarząd przygotował dla dzieci wiele atrakcji w postaci konkursów tanecznych, plastycznych i malowania twarzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody, a najlepsi odebrali pamiątkowe dyplomy, słodycze i napoje. Dzieci chętnie bawiły się przy muzyce.

Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu: Filip i Kuba Kwiatkowscy oraz Julia Bartnicka, które zaśpiewały dla wszystkich zaproszonych gości. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów bal cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Osiedla.

W dniu 28 września b.r. Zarząd Osiedla nr 4 był współorganizatorem X BIEGU SIERPIENICY, który odbył się na Placu Koronacyjnym przy parafii św. Benedykta.

Ze środków Zarządów zostały zakupione nagrody przyznawane zwycięzcom biegu. Celem imprezy było upowszechnienie biegania wśród dzieci, młodzieży oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 Bogdan Bartnicki dziękuje wszystkim organizatorom imprezy za zaproszenie do wzięcia udziału.

/Sekretarz Zarządu/

I WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA SIERPCA ,,LATO W MIEŚCIE 2012”

W ramach akcji,,Lato w Mieście 2012” Zarząd Osiedla nr 4 zorganizował cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych na kompleksie ,,ORLIK2012”. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w okresie od 3 lipca do 28sierpnia b.r. prowadzone przez instruktora rekreacji ruchowej Bogdan Bartnickiego i trenera środowiskowego Łukasza Wróblewskiego. Biorą w nich udział dzieci i młodzież. Ich celem jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami gry w piłkę nożną i koszykówkę oraz propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Cykl spotkań zwieńczył I WAKACYJNY TURNIEJ PILKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA SIERPCA rozgrywany w dniach: 10,17,24,31 lipca.

"WĘDKARSKIE POWITANIE LATA" - RODZINNE ZAWODY WĘDKARSKIE 2012

W dniu 09 czerwca br. zostały zorganizowane Rodzinne Zawody Wędkarskie- ,,Wędkarskie Powitanie Lata 2012’’ przez PZW Koło Kasztelan w Sierpcu, Zarząd Osiedla nr 4 i MOSiR. W rywalizacji wzięło udział aż 27 par. Pokrewieństwo w parach było przeróżne. Startowały pary złożone z małżeństw, rodzeństwa, dziadkowie z wnuczkami, ojcowie z synami i córkami. Przez dobre 3 godziny zawodnicy próbowali złowić jak najwięcej ryb. Łowiono przede wszystkim karasie. Z wody wyciągane były także piękne płotki i okonie.

W dniu 1 czerwca b.r. został zorganizowany finał konkursu plastycznego przez Zarząd Osiedla nr 4, Pzw Koło Kasztelan w Sierpcu i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Prace oceniono w pięciu kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych zwyciężyła Anna Tyburska z OPP. W starszej grupie przedszkolnej wygrała praca Julii Stefańskiej z Przedszkola nr 2 w Sierpcu. W kategorii 7-9 lat zwyciężył Marcin Wojda z OPP. Wśród dzieci starszych za najładniejszą uznano pracę Anny Poleszczuk ze SP nr 2. W grupie 13-14 latków jury najbardziej podobała się praca Martyny Jaglińskiej.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcyjnych nagród dla laureatów i wyróżnionych (łącznie 80 nagród rzeczowych). Uczestnicy konkursu otrzymali książki, statuetki i dyplomy. Poziom prezentowanych prac był naprawdę wysoki (łącznie 239 prac).

Sekretarz Zarządu

Sławomir Florczak  

 

P1060715.JPGP1060717.JPGP1060718.JPGP1060723.JPGP1060729.JPGP1060731.JPGP1060744.JPGP1060765.JPGP1060769.JPGP1060771.JPGP1060772.JPGP1060773.JPG

 


 

W dniu 26 maja b.r. Zarząd Osiedla nr 4 i Środowiskowe Ognisko Wychowawcze zorganizowali piknik sportowo – rekreacyjny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na placu zabaw przy Przedszkolu nr 4 „Czerwony Kapturek”.

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci i mamy oraz przedstawicieli władz samorządowych – radnych w osobach: Wojciech Mielczarek, Wiesław Rypiński, Krzysztof Rudowski. Złożył podziękowania na ręce sponsora Teodora Zasadowskiego, który wspiera działalność zarządu od początku; podziękował członkom zarządu oraz osobom zaprzyjaźnionym z zarządem.

W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji i konkursów dla dzieci i rodziców:

- pokaz pierwszej pomocy przedstawiony przez ratowników ZHP w Sierpcu;

- gry zręcznościowe;

- biegi z przeszkodami;

- konkurs plastyczny pt: „Dzień Mamy i Dzień Dziecka w oczach dzieci”;

- wata cukrowa, napoje, słodycze i grill dla wszystkich.

Z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja Zarząd Osiedla nr 4 zorganizował w dniu 24 kwietnia 2012r. na obiekcie „Orlik 2012” II Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 4.

W turnieju zorganizowanym przy wsparciu trenera środowiskowego Łukasza Wróblewskiego wzięły udział drużyny mieszane dzieci w wieku 7-12 lat.

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i przedstawicieli władz samorządowych, złożył podziękowania sponsorom.

Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn z Sierpca, swój udział zadeklarowało około 90 młodych zawodników. Zawody rozegrano systemem „grupowym”. Pierwsze dwa miejsca z grup awansowały do półfinałów. Zwycięzcy grali w wielkim finale, przegrani w małym finale o trzecie miejsce.

ORLIK 2012 - zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci organizowane przez Zarząd Osiedla nr 4

W dniu 10 kwietnia 2012 r. o godz. 16.00 na kompleksie sportowym ,,Orlik 2012'' przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu nastąpiła inauguracja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci organizowanych przez Zarząd Osiedla nr 4.

Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek, w godzinach od 16.00 do 17.15. od kwietnia do września - prowadzone przez instruktora rekreacji ruchowej Bogdan Bartnickiego i trenera środowiskowego Łukasza Wróblewskiego. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7-16 lat. Dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami gry w piłkę nożną. W tym okresie zostaną przeprowadzone turnieje piłkarskie i treningi strzeleckie – pierwszy odbędzie się w dniu 24 kwietnia b.r. (II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 4).  Dzieci biorące udział w zajęciach będą otrzymywały słodycze i napoje.

W dniu 23 marca 2012 r. w Gimnazjum Miejskim w Sierpcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny i językowe łamigłówki dla mądrej główki. W VI już edycji konkursu wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich sześciu gimnazjów powiatu sierpeckiego. Część nagród w postaci „Słowników Poprawnej Polszczyzny” dla uczestników imprezy została ufundowana przez Zarząd Osiedla nr 4.

Dyrektor Gimnazjum Miejskiego w imieniu swoim i Rady Pedagogicznej złożył podziękowania za wsparcie finansowe konkursu na ręce Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 4 – Bogdana Bartnickiego.

 

                                                                                                                         Sekretarz Zarządu

BAL  KARNAWAŁOWY 2012
ZORGANIZOWANY PRZEZ ZARZĄD OSIEDLA NR 4


W dniu 27 stycznia 2012 r. w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Osiedla nr 4. Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 4 - Bogdan Bartnicki, przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i przedstawiciela władz samorządowych, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej - Kazimierza Czermińskiego.
Na bal przybyło 114 dzieci z osiedla wraz z rodzicami. Każde dziecko zostało obdarowane paczką słodyczy, wręczoną przez Świętego Mikołaja.
Dodatkowo Zarząd przygotował dla dzieci atrakcje w postaci konkursów tanecznych i malowania twarzy, wszyscy uczestniczy otrzymali drobne nagrody.  Dla zgromadzonych był przygotowany poczęstunek w postaci: słodyczy i napojów. Dzieci chętnie bawiły się przy muzyce.
Przewodniczący - Bogdan Bartnicki, podziękował pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu – Alinie Olszewskiej,  za udostępnienie świetlicy. Szczególne podziękowania skierował pod adresem animatorek z Ogniska Szkolno-Wychowawczego przy MOPS, które udekorowały salę oraz poprowadziły zabawę taneczną, a także DJ Krzysztofa za przygotowanie oprawy muzycznej.

W dniu 10 października 2011r. na obiekcie „Orlik 2012” w Sierpcu odbył się „Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 4”. W turnieju zorganizowanym przez Zarząd Osiedla nr 4 przy wsparciu trenera środowiskowego Łukasza Wróblewskiego „Moje Boisko Orlik 2012”. wzięły udział drużyny mieszane dzieci w wieku 7-12 lat.

            Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i przedstawicieli władz samorządowych. Złożył podziękowania sponsorom Markowi Chrzanowskiemu i Jerzemu Stachurskiemu.

            Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn z Sierpca, swój udział zadeklarowało około 70 młodych zawodników. Zawody rozegrano systemem „grupowym” (2 grupy po 3 drużyny). Pierwsze dwa miejsca z grup awansowały do półfinałów. Zwycięzcy grali w wielkim finale, przegrani w małym finale o trzecie miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

1. FC Zieloni-OSIEDLE NR 4

2. Orlik 2012-OSIEDLE NR 4{dziewczynki

3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sierpcu

4. Środowiskowe Ognisko Wychowawcze w Sierpcu

5. Młodziki

6. SĄ GORSI-Osiedle nr 5

           

 W dniu 22 września b.r. nastąpiło otwarcie mini placu zabaw dla dzieci przy ulicy Osiedlowej. Zarząd Osiedla nr 4 na prośbę rodziców ufundował bujaczki-koniki, które zostały wykonane przez firmę Tartak Urszulewo. Stworzenie miejsca do zabaw sprawiło dzieciom wiele radości i uprzyjemniło spędzanie wolnego czasu.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 Bogdan Bartnicki w imieniu mieszkańców podziękował: prezesowi SML-W w Sierpcu Józefowi Chmielewskiemu za udostępnienie placu oraz Burmistrzowi Miasta Sierpca za środki finansowe na ten cel.

W dniu 13 września b.r. na kompleksie sportowym ,,Orlik 2012”,przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu, odbyło się uroczyste podsumowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez nasz zarząd.

 

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i przedstawicieli władz samorządowych. Złożył podziękowania radnym:Jerzemu Stachurskiemu i Kazimierzowi Czermińskiemu, którzy od wielu lat wspierają działalność Zarządu Osiedla nr 4. Dodatkowe podziękowania należą się zastępcy burmistrza Zbigniewowi Leszczyńskiemu- i Sławomirowi Florczakowi-członkowi Zarządu nr 4. W ramach podziękowań otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Osiedla nr 4.

 

W okresie od kwietnia do września b.r. na kompleksie sportowym „Orlik 2012” odbywają się zajęcia sportowo-rekreacyjne. Są one organizowane w każdy wtorek i piątek, w godzinach od 16.00 do17.00, prowadzone przez instruktora rekreacji ruchowej Bogdan Bartnickiego i trenera środowiskowego Łukasza Wróblewskiego. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku 7-16 lat. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami gry w piłkę nożną. W tym okresie przeprowadzono rozmaite turnieje piłkarskie i treningi strzeleckie. Dzieci biorące udział w zajęciach otrzymywały słodycze i napoje.

 

 

        W dniu 28 sierpnia b.r. zostały zorganizowane zawody wędkarskie ,,Pożegnanie wakacji z wędką” przez PZW Koło Kasztelan w Sierpcu, Zarząd Osiedla nr 4 i MOSiR oraz przewodniczącego Komisji Spraw  Społecznych Rady Powiatu.

        Organizatorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży sporo atrakcji. Zorganizowano konkurs ekologiczny. Dzieci odpowiadały na siedem pytań. Najlepsza dwudziestka otrzymała nagrody książkowe wręczane przez burmistrza Marka Kośmidra. Dla pozostałych były dyplomy i medale oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego. Jedną z atrakcji były pokazy motocykli z klubów SMS Sierpc, Wild Road Star Kamień Kotowy oraz przejażdżka specjalnym trójkołowcem Piotra Janiszewskiego.

          

WYJAZD NA MECZ TOWARZYSKI POLSKA-WALIA U-15

W dniu 23 sierpnia 2011r. Zarząd Osiedla nr 4 zorganizował wyjazd dla dzieci z Osiedla nr 4 na mecz towarzyski reprezentacji Polski do lat 15 z Walią. Towarzyskie spotkanie rozegrane w podpłockich Nowych Proboszczewicach, zakończyło się zwycięstwem drużyny Polski, wynikiem 2:0.

Polska - Walia 2:0 (1:0)

Bramki:
Polska - (31.) Anczewski, (75.) Kołodziej

Składy:
Polska: Kuchta - Bielawski, Najemski, Grzejda (78. Szarek), Bochniewicz - Szewczyk, Kuśnierz, Sypniewski (60. Kuczak), Anczewski (66. Kołodziej) - Madeński (78. Kowalczyk), Tomasiewicz

Walia: Cameron - White, Davies (56. Clarke), Atyeo, Jones (56. Harries) - Walsh (40. Francis), Humphries, Smith, Copp (40. Wright) - Noor (40. Charles), Penny (69. Bellamy)

 

Piknik Sportowo-rekreacyjny z okazji „Dnia Dziecka”

W dniu 4 czerwca Zarząd Osiedla nr 4 zorganizował piknik sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na placu zabaw przy Przedszkolu nr 4 ,,Czerwony kapturek”.

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i przedstawicieli władz samorządowych. Złożył podziękowania na ręce sponsorów: Jerzego Stachurskiego, Adama Malinowskiego i Teodora Zasadowskiego, którzy od wielu lat wspierają działalność Zarządu Osiedla nr 4.

W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji i konkursów dla dzieci i rodziców:

- pokaz taneczny grupy „Energia” z Domu Kultury w Sierpcu

- pokaz sztuk walki zaprezentowanych przez uczniów Liceum Wojskowego w Sierpcu

- gry zręcznościowe;

- konkursy z nagrodami

- wata cukrowa, napoje, słodycze i grill dla wszystkich.

 

 

W dniu 27 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Wędkarstwo w oczach dzieci i młodzieży", zorganizowany przez Zarząd Osiedla nr 4, Pzw Koło Kasztelan w Sierpcu i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Wszystkich uczestników konkursu podzielono na cztery kategorie wiekowe: 3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-14 lat.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcyjnych nagród dla laureatów i wyróżnionych (łącznie 60 nagród rzeczowych). Najmłodsi uczestnicy konkursu mogli liczyć na dyplomy, napoje i długopis niespodziankę. Zanim jednak zdolni plastycy zjawiali się na scenie, by odebrać książki, statuetki i dyplomy przed widownią zaprezentowały się wokalistki: Magdalena Gapińska i Aleksandra Penszyńska, które zaprezentowały podczas gali kilka niezapomnianych piosenek Anny Jantar.

Poziom prezentowanych prac był naprawdę wysoki, a czołowe miejsca w kategorii 3-6 lat (łącznie 132 prace) zajęli kolejno: Aleksandra Kowalska (OPP Sierpc), Zuzanna Sikorska (Ligowo), Amelia Będzikowska (OPP Sierpc), wśród ich starszych kolegów (łącznie 47 prac) najwyżej oceniono dzieła Olgi Nawrockiej (OPP Sierpc), Kingi Grapatyn (DK Sierpc) i Michała Wierzbickiego (I Prywatna SP Sierpc). W kategorii powyżej 10 lat (45 prac) największym kunsztem wykazali się: Monika Wiśniewska (SP Ligowo), Zuzanna Dołasińska (SP 2 Sierpc) oraz Natalia Makowska (SP 3 Sierpc).

Turniej na szóstkę

                W dniu 25 maja 2011r. na obiekcie „Orlik 2012” w Sierpcu odbył się „Turniej na szóstkę” piłki nożnej drużyn mieszanych dzieci w wieku 7-12 lat, organizowany przez PZPN przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie. Organizatorami byli Trener Środowiskowy „Moje Boisko Orlik 2012” w Sierpcu i Zarząd Osiedla nr 4 w Sierpcu. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn z Sierpca.

                Zawody rozegrano systemem „grupowym” (2 grupy po 3 drużyny w każdej grupie). Pierwsze dwa miejsca z grup awansowały do półfinałów. Zwycięzcy grali w wielkim finale, przegrani w małym finale o trzecie miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

1. FC Banany-OSIEDLE NR 4

2. FC Pomarańcze

3. Czerwone Diabły

4. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy nr 4 w Sierpcu

5. FC Wisienki

6. Środowiskowe Ognisko Wychowawcze w Sierpcu

               

W dniu 21 maja rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu przy współudziale Zarządu Osiedla nr 4 zorganizowali wycieczkę rowerową i piknik dla swoich pociech.

Dzieci miały do pokonania trasę do miejscowości Gorzewo, gdzie odbył się piknik. W programie przewidziano ognisko z pieczeniem kiełbasek, grill, konkursy sportowo-rekreacyjne dla dzieci. Wszyscy uczestniczy zabaw zostali nagrodzeni lodami, słodyczami i napojami. Dzięki zaangażowaniu rodziców i wychowawców dzieci spędziły miły sposób czas na świeżym powietrzu.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 Bogdan Bartnicki oświadczył że, imprezy tego typu na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez organizowanych przez Zarząd Osiedla nr 4.

 

foto 1.jpgfoto 2.jpg
  

Ognisko TKKF „Kubuś” i Zarząd Osiedla nr 4 zaprosili mieszkańców powiatu sierpeckiego nad sierpeckie Jeziórka. Jak co roku z okazji ogólnopolskiej akcji "Maj - miesiąc dla zdrowia" zorganizowano test Coopera pozwalający sprawdzić kondycję.

Biegacze podczas 12 minutowego biegu musieli pokonać jak najdłuższy dystans. Najmłodszą uczestniczką testu była 9-letnia Joanna Malanowska z Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Młoda biegaczka pokonała aż 2335 m. To wynik, którego mogą jej zazdrościć starsze zawodniczki. Asię gorąco dopingowali rodzice i znajomi. Jest ona kolejnym talentem biegowym w naszym mieście. Najdłuższy dystans podczas tegorocznego testu pokonał Dariusz Szałecki (TKKF „Kubuś”) – 3650 m. Jest to wynik wprawdzie gorszy od zeszłorocznego jego rekordu (3725 m) jednak Darek w tej chwili skupia się na zdaniu matury. Jego udział w teście był przerywnikiem w nauce. Najstarszym zawodnikiem, który sprawdził się podczas biegu był 70-letni Ryszard Wiśniewski. Jego wynik 2660 m jest imponujący.

Po biegaczach, na trasę wyruszyli piechurzy. Mieli oni do pokonania dystans 2 km. Wszyscy uczestnicy marszu szli z kijkami. Nordic walking jest obecnie bardzo popularny wśród sierpczan. Wszyscy zaliczyli test z wynikiem bardzo dobrym. Najszybciej trasę przeszli Kazimierz Goczyński (14 min. 41s.) i Krystyna Chojnacka (15 min. 06 s).