Kolejna impreza za nami! Osiedlowy Dzień Dziecka A.D. 2015 oficjalnie ogłaszamy jako sukces. I nie tylko dlatego, że nam się podobało (co chyba jest oczywiste), ale ze względu na bardzo pozytywne komentarze i opinie zarówno podczas, jak i po zakończeniu.
Pogoda trochę kapryśna, ale nie padało (lekkiego kropienia pod koniec nie liczymy), wiało chwilami mocno, ale niczego nie porwało.
Jednak nie o okoliczności przyrody przecież tu chodzi, ani tym bardziej o nasze samopoczucie, ale o Dzieci!
A dla nich było trochę atrakcji.
Samochody strażackie i policyjne, auto Straży Miejskiej, motocykl drogówki, samochody zabytkowe. Dzieciaki (i ci trochę starsi też) wchodziły do środka, siadały za kierownicą, robiły sobie zdjęcia. Właściciele aut zabytkowych wozili wszystkich chętnych. Dużym wzięciem cieszył się wysięgnik strażacki, z którego można było oglądać panoramę naszego miasta . Dodatkowo policjanci prowadzili znakowanie rowerów.
Hopsalnie (jakby ktoś nie wiedział - dmuchane urządzenia do skakania, inaczej hopsania) praktycznie cały czas zapełnione były dziećmi.
Konkursy, prowadzone głównie przez Anię Szynkowską, cieszyły się sporym zainteresowaniem i wzbudzały dużo śmiechu. Punkt malowania twarzy też nie narzekał na brak zainteresowania.
A jakby tego wszystkiego było za mało, to zawsze zostawał osiedlowy plac zabaw.
Cała impreza była jednym wielkim piknikiem osiedlowym, dlatego raczej nie mogło zabraknąć waty cukrowej, grilla, napojów, kawy, herbaty. Dodatkowo uczestnicy mogli zjeść kilka rodzajów ciasta. Największe oblężenie przeżywały Asia Pakieła i Ola Grzybowska, które wydawały napoje, herbaty, ciasta i inne rzeczy oraz Wioletta Przybysz i Mirek Nadratowski obsługujący grilla.
Oprawę muzyczną zapewnił Marek Okraszewski.
Podczas trwania spotkania symbolicznie zasadzono pierwsze drzewo przyszłego parku rekreacyjno-sportowego, który planowany jest jako centralne miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców naszego osiedla. Symbolicznie, ponieważ Platan Korkowy mierzył coś około 5 metrów (więc i ważył swoje) i dla bezpieczeństwa oraz wygody został godzinę wcześniej umieszczony w odpowiednim miejscu. Tak więc aktu symbolicznego sadzenia, a realnego dosypania i udeptania ziemi dokonali (kolejność grzecznościowa): Burmistrz Jarosław Perzyński, Zastępca Burmistrza Ewa Leszczyńska, Radna Małgorzata Kisielewska, sponsor platana Krzysztof Czyżyk i spiritus movens akcji „zadrzewiania” Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 6 Piotr Rzeszotarski.
Piknik zakończyły rozgrywki piłkarskie, prowadzone z dużą dawką humoru przez Jakuba Mroczkowskiego.
Dopełnieniem Osiedlowego Dnia Dziecka było wręczenie prezentów wszystkim dzieciom. Każdy otrzymał pluszaka, zestaw układanek, ozdobnie zapakowany komplet kredek itp.
W organizację i prowadzenie Dnia Dziecka zaangażowali się, poza całym Zarządem co oczywiste, również mieszkańcy osiedla. A więc, aby zakończyć i tak już przydługą relację jakimś ważkim przemyśleniem - założona idea integrowania mieszkańców Osiedla Nr 6 chyba się sprawdza.

A już zupełnie na sam koniec należałoby podać Sponsorów i Darczyńców, bez których piknik pewnie by się odbył, ale w bardzo okrojonej wersji. Czyli chyba jednak by się nie odbył...
A wśród nich znalazły się zarówno osoby prywatne, jak i poważne instytucje państwowe:
Andrzej Nadratowski - kiełbaski i grill (w tym jego obsługa) oraz wożenie Mustangiem (samochodem, nie koniem)
Andrzej Oszal - akcesoria grillowe, pieczywo
Krzysztof Czyżyk - drzewo (Platan Korkowy)
Piotr Rzeszotarski - ciasta i napoje
Małgorzata Kisielewska - lody
Marek Okraszewski - oprawa muzyczna
Maciej Bukowski - udostępnił zabytkowe samochody
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego - nagrody w konkursach oraz prezenty i podarunki dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy!

 

P22100691.jpgP22100792.jpgP22100813.jpgP22101496.jpgP22101547.jpgP22101709.jpgP221018210.jpgP221018611.jpgP221021313.jpgP221024614.jpgP221027316.jpgP221030017.jpgP221031218.jpgP221031619.jpgP221032120.jpgP221034922.jpg

 

Boisko sportowe połączone z zapleczem rekreacyjnym na osiedlu to rzecz piękna i  pożądana. Osiedle Nr 6 dysponuje odpowiednim terenem, na którym może powstać taki właśnie kompleks - jest już nawet częściowy projekt. Obecnie funkcjonuje tam niewielki plac zabaw, który ma być powiększany. Nowy Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 6, Piotr Rzeszotarski, zaproponował, aby inicjatywę budowy boiska wsparli sami mieszkańcy, poprzez osobisty udział w pracach. Ogłoszona na 11 kwietnia 2015 r, akcja „zróbmy sobie boisko własnymi rękami” zebrała prawie pięćdziesiąt osób, co zaskoczyło nawet organizatorów, którzy wprawdzie liczyli na odzew, spodziewali się jednakże co najmniej dwukrotnie mniejszej liczby wolontariuszy. Stawił się cały Zarząd Osiedla, radna Małgorzata Kisielewska, Burmistrz Jarosław Perzyński oraz prawie czterdziestu ochotników, mieszkańców „zatorza”, z czego najmłodsi liczą sobie 3 lata, najstarsi są już w wieku emerytalnym.

Chętni przychodzili z własnymi taczkami, grabiami, wiadrami. Pracowali kilka godzin, od 13.00 do ok. 17.00. Wyzbierali kamienie, które na obrzeżach boiska utworzyły kilka sporych stert (zostaną wykorzystane w przyszłości w pracach budowlanych), kilkakrotnie grabili teren - celem wyrównania, usunięcia kamieni i chwastów. Na koniec, po zasianiu trawy, raz jeszcze przeszła tyraliera z grabiami.

Wspólny cel, żeby nie powiedzieć zbyt górnolotnie, idea, połączyła grupę mieszkańców osiedla, których od samego początku czynnie wspierał Burmistrz. I to dosłownie - grabił i wywoził kamienie taczkami, nawet na chwilę nie robiąc sobie przerwy.

Po zakończeniu pracy wszyscy mogli odpocząć i zrelaksować się przy wspólnym ognisku. Wstępnie ustalone zostały kolejne etapy prac społecznych przy boisku, w tym między innymi dokończenie usypywanie górki do zjeżdżania na sankach, postawienie wiaty wraz z miejscem na ognisko i grill, ustawienie ławek. I oczywiście ogrodzenie całego terenu siatką.

Pracy na pewno nie zabraknie, tym bardziej, że jak widać nowy Zarząd Osiedla Nr 6 ma mnóstwo pomysłów. I nie ma oporów przed osobistym ich realizowaniem.

 

Tomasz Krukowski

Zarząd Osiedla Nr 6

 

IMG_61331.jpgIMG_62252.jpgIMG_62783.jpgIMG_63034.jpg

 

W dniu 17 marca 2015r., w świetlicy osiedlowej, odbyło się ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Nr 6. Na przewodniczącego Zarządu wybrano  Piotra Rzeszotarskiego.

W skład Zarządu weszli:

- Aleksandra Grzybowska
- Tomasz Krukowski
- Mirosław Nadratowski
- Andrzej Oszal
- Joanna Pakieła
- Anna Szynkowska

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani:

- Bogdan Kowalczyk
- Beata Mikucka
- Iwona Szczepańska