29 października o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich Mieszkańców do Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu na wystawę fotograficzną pn. "Kasztelanka okiem Kasztelanka" Piotra Maklakiewicza.

12 października 2021 w sali teatralnej Centrum Kultury i Sztuki odbyła się kameralna uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej.

Konkurs „Sierpc EcoSmart – miasto przyszłości” dla szkół podstawowych w Sierpcu został rozstrzygnięty!

12 października w sali widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu miała miejsce inauguracja nowego roku akademickiego Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

17 września br. przypada 82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę.

15 września 2021 r. o godz. 12:00 po raz pierwszy w historii Naszego Miasta możemy słuchać lokalnego radia.

8 września 2021 r. Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński wraz ze swoim Zastępcą Piotrem Nowakowskim, Dariusz Malanowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sierpcu oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca Zbigniewem Długokęckim, uczestniczyli w uroczystych obchodach związanych z Jubileuszem 50 – lecia istnienia Muzeum Wsi Mazowieckiej. 

4 września 2021 roku przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Nasze miasto, od początku ogłoszenia akcji, bierze w niej czynny udział. Impreza wpisała się na stałe do sierpeckiego kalendarza wydarzeń kulturalnych. Epopeję Mickiewicza czytano w Muzeum Wsi Mazowieckiej, a od 2. edycji głównymi organizatorami są: Burmistrz Miasta Sierpca, Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Można powiedzieć z wielką satysfakcją, że w naszym mieście z roku na rok, akcja cieszy się coraz większą popularnością.

1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej, która na całym świecie pochłonęła ok. 50 milionów ofiar.

W czwartek, 10 czerwca, w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość związana z nadaniem imienia Miejskiemu Przedszkolu nr 2.