W 79. rocznicę napaści Sowietów na Polskę pan Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca wraz z panem Jerzym Stachurskim Przewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca

8 września 2018 r. przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się siódma edycja Narodowego Czytania „Przedwiośnia”.

Z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

17 sierpnia br. panie: Marzena Więckowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z językiem angielskim zatrudniony w Miejskim Przedszkolu Nr 2, Katarzyna Jaworska – nauczyciel edukacji

W ubiegłym tygodniu dobiegła końca IV edycja wykopalisk archeologicznych w Sierpcu mających na celu ustalenie lokalizacji sierpeckiego zamku.

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie.

Muzeum wsi mazowieckiej zachęca do spędzenia wakacji w sposób nietypowy, bo na ludowo.

Jest nam miło poinformować o kolejnych środkach zewnętrznych, które pozyskała Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu:)

11 lipca br. w Centrum Kultury i Sztuki  odbyła się konferencja poświęcona Krajowej Administracji Skarbowej  pn. „Konstytucja Biznesu. Partnerstwo Przedsiębiorcy z Krajową Administracją Skarbową”.

Wypełniona sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki stała się 19 czerwca br. przestrzenią, w której najbardziej utalentowani uczniowie sierpeckich szkół podstawowych oraz gimnazjów zostali uhonorowani nagrodami Burmistrza.

 Na początku roku szkolnego byliśmy najlepsi w powiecie, a tuż przed wakacjami awansowaliśmy na I miejsce w województwie mazowieckim.

W dniu 15 maja br. w Ratuszu otwarto wystawę sierpczanina „Sielskie klimaty w malarstwie Wojciecha Adama Witkowskiego”.

W sobotę, 28 kwietnia 2018 roku, w godzinach 11.00-15.00 na terenach zielonych przy ulicy Paderewskiego w Sierpcu odbył się piknik rekreacyjny pod nazwą „Operacja Sierpc 2018”, który odbył się w ramach obchodów w Sierpcu Roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.