Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pn. "Sierpc historią rysowany", który organizowany jest przez Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu.
Termin składania prac mija 31 października.

Uczestnicy warsztatów Moda na Recykling podczas finałowej gali
Takiego pokazu jeszcze nie było! Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała Wielki Finał 3 edycji projektu edukacyjno-ekologicznego „Moda na recykling”. W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP Polska wystąpiły gwiazdy: Fit Lovers, Kajra, Sylwia Bomba, Katarzyna Ankudowicz, Anna Głogowska, Agnieszka Mrozińska, Ewa Brodnicka, Małgorzata Tomaszewska. Wydarzenie poprowadził Zygmunt Chajzer, a na scenie wystąpił skrzypek - Tomasz Dolski oraz gwiazda muzyczna - Saszan.

Burmistrz Jarosław Perzyński czytający Ballady i Romanse Adama Mickiewicza
W minioną sobotę, 3 września, na skwerze im. Bartosza Paprockiego przed Miejską Biblioteką Publiczną w Sierpcu odbyła się XI edycja akcji "Narodowe Czytanie". 

Na zdjęciu widoczne osoby oddające pamięć Bohaterom w 83. rocznicę II wojny światowej
Dziś, w dzień 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wspólnie z moim Zastępcą Piotrem Nowakowskim oraz z Dariusz Malanowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sierpcu w miejscach pamięci narodowej złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze. 

Grafika z życzeniami dla uczniów, rodziców i nauczycieli z okazji nowego roku szkolnego 2022/2023.
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze życzenia: spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości oraz wyrozumiałości. 

Grupa seniorów biorąca udział w potańcówce w parku Andersa
W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia br., w parku im. Gen. Władysława Andersa odbyła się „Potańcówka dla Seniorów”! Zainteresowanie wśród Mieszkańców Sierpca było ogromne!

25 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość wręczenia Aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela połączona z wręczeniem nagród dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z egzaminu ośmioklasisty oraz dla uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas i z wielkim oddaniem i zaangażowaniem włączyli się aktywnie w działalność wolontariacką.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił XII edycję Konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Konkurs organizuje Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Celami tego Konkursu są: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw dążących do podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy, a przede wszystkim zachęcanie mieszkańców Mazowsza do podejmowania aktywności wolontariackiej.

Widok z drona na plac festiwalowy. Na zdjęciu widoczna grupa osób uczestnicząca w koncertach. W tle zabudowania.

 W dniach 12-14 sierpnia odbyła się 5. edycja Kasztelańskiego Festiwalu Smaków.

Zdjęcie grupowe uczestników Sierpeckiej Symultany Szachowej

Sierpecka Symultana Szachowa za nami!

20 lipca 2022, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sierpcu odbyła się Sierpecka Symultana Szachowa z Arcymistrzem Zbigniewem Paklezą. Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Szachów.

Na scenie grupa uczniów-aktorów przestawiających spektakl.

6 czerwca 2022 r. odbyła się premiera spektaklu teatralnego pt. „Estera. Historia Żydów sierpeckich”, przygotowanego przez Koło Teatralne LO Sucharskiego. Celem przedstawienia było ukazanie bogatej historii, obyczajów i tradycji narodu żydowskiego.

Plakat promujący wydarzenie - spotkanie związane z promocją czasopisma "Rocznik Sierpecki" zawierający elementy graficzne oraz tekst.

23 czerwca o godz. 17:00, wraz z Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc serdecznie zapraszamy do Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu na spotkanie autorskie i promocję czasopisma "Rocznik Sierpecki", które odbędzie się w sali wystawowej na II piętrze.

Występ zespołu "Dziewczyny Karola" na scenie sali widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki w SIerpcu
14 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, Studenci Sierpeckiego Uniwersytetu III Wieku, świętowali zakończenie roku akademickiego!

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu na najładniejszy wianek świętojański.

miniatura plakatu graficznego informującego o wydarzeniu
Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu na koncert zwieńczający całoroczną pracę LZA KASZTELANKA działającego w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu pod czujnym okiem Pani Jagody Chojnackiej.

miniatura plakatu graficznego informującego o wydarzeniu
Wraz z Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu serdecznie wszystkich zapraszamy na koncert zwieńczający całoroczne zajęcia wokalne i nauki gry na instrumencie prowadzone pod kierunkiem Pana Marcina Kowalczyka w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. 

Rzutnik wyświetlający slajd dotyczący X konkursu wiedzy o powiecie sierpeckim

 Po raz dziesiąty w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbył się Konkurs Wiedzy o Powiecie Sierpeckim pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpca oraz Starostwa Powiatowego.

Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Zarząd Osiedla nr 2 w Sierpcu!

Zdjęcie grupowe uczestników akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wykonane w miejskiej Bibliotece przy ul. Płockiej 30.
Od 30 maja w Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu do 3 czerwca br., trwał Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Dzień Działacza Kultury to doskonała okazja by wyrazić uznanie, a zarazem przekazać podziękowania za usystematyzowane działania zmierzające do upowszechniania różnorodnych form kultury wśród mieszkańców Naszego Miasta. 

Przedszkolaki w Urzędzie Miejskim w Sierpcu. Występ z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.
27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.
Wszystkim Pracownikom Samorządowym składamy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za pracę dla dobra lokalnej społeczności.

Teren siedziby Stowarzyszenia Szansa na życie

27 maja, Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca uczestniczył w otwarciu nowopowstałego placu integracyjnego na terenie siedziby Stowarzyszenie "Szansa na Życie" w Sierpcu przy ul. Dworcowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym wszystkich uczniów uczniów szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego.

Grupowe zdjęćie osób znajdujących się w sali lekcyjnej w budynku Leonium.

18 maja w Collegium Leonium w Sierpcu odbyła się debata szkolna, w której mieli przyjemność wziąć udział: zastępca burmistrza Piotr Nowakowski, Sławomir Olejniczak – Wicestarosta Sierpecki, Krzysztof Rudowski - Radny Rady Miejskiej, Jarosław Żmijewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Swoją obecnością zaszczycił szkołę także Jego Ekscelencja Piotr Libera – Biskup Płocki oraz ks. Marek Tomulczuk SAC - proboszcz Parafia św. Benedykta w Sierpcu.

Zdjęcie uczestników koncertu Najmłodsi z Pomocą dla Mai

16 maja br. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się IX koncert charytatywny ,,Najmłodsi z Pomocą dla Mai'', w którym zaprezentowały się przedszkolaki z terenu powiatu sierpeckiego w artystycznych występach.

Na fotografii widoczne są dwie osoby. Zdjęcie wykonane na parkingu przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

13 maja, przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka 2022.

Kolejna edycja Motoserce Sierpc 2022 odbędzie się 7 maja br.!