Herb Miasta Sierpca. Nad nim napis: informacja.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w dniu 9 czerwca 2023 r. kasa w Urzędzie Miejskim w Sierpcu będzie nieczynna.

Logotyp spółki pasażerskich przewozów kolejowych Koleje Mazowieckie

Jak co roku, 1 czerwca, dzieci i młodzież podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich mogą liczyć na bardzo korzystną ofertę. W Międzynarodowy Dzień Dziecka pasażerowie do 16. roku życia będą mogli  bezpłatnie podróżować pociągami KM na podstawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.

Herb Miasta Sierpca. Nad nim napis: Sesja Rady Miejskiej Sierpca.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40, 572) zwołuję na 31 maja 2023 r. (środa) na godz. 11:00 LXXX Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

Herb Miasta Sierpca. Nad nim napis: ogłoszenie.

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji oddawania krwi!

Już 6 czerwca 2023 r. (wtorek), w godz. 9:00 - 13:00, Mobilny Punkt Poboru Krwi będzie dostępny dla Państwa przy Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

Plakat informujący o zbiórce krwi w dniu 6 czerwca 2023 r. przy Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Herb Miasta Sierpca. Nad nim napis: informacja.
Bierzemy udział w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, do którego zgłosiliśmy projekt WITACZY umiejscowionych na drogach prowadzących do powiatu sierpeckiego.

POSTANOWIENIE NR 36/2023 KOMISARZA WYBORCZEGO W PŁOCKU I z dnia 27 kwietnia 2023 r. w sprawie dostosowania opisu granic okręgów wyborczych Miasta Sierpca do stanu faktycznego

Anonimowy portal dla ludzi szukających pomocyGiveAndGetHelp.com działa już w wersji ukraińskiej!

Na białym tle herb miasta Sierpca. Nad herbem napis: informacja.

W związku z rozpoczęciem budowy ul. L. Okulickiego i remontem ul. Jana Pawła II, informujemy, że z dniem 31 marca 2023 r. ul. L. Okulickiego na odcinku od ul. R. Traugutta do ul. Polnej została zamknięta dla ruchu drogowego.

Logotyp Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu

Powiat Sierpecki / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu w 2023 roku realizuje Program Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023 oraz Opieka wytchnieniowa - edycja 2023.

Herb Miasta Sierpca na tarczy herbowej ze złotym obrysem. Nad herbem napis: informacja.

Szanowni Państwo, Urząd Skarbowy w Sierpcu informuje o nowej funkcjonalności w e-Urzędzie Skarbowym.

Logotyp Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej już po raz trzeci zorganizowało mazowiecką edycję konkursu znanego wcześniej na południu Polski – Konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek. W tym roku po raz pierwszy nagrodzeni są również mężczyźni, którzy walczyli o tytuł „Mazowiecki Gentleman D.”. Oba konkursy odbywają się pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Herb Miasta Sierpca na tarczy herbowej ze złotym obrysem. Nad herbem napis: informacja.

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania zwraca się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji o ankiecie ewaluacyjnej na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Herb Miasta Sierpca na tarczy herbowej ze złotym obrysem. Nad herbem napis: informacja.

Od lewej strony symbol graficzny-flaga Polski, od prawej strony symbol graficzny-godło Polski.

Gmina Miasto Sierpc – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu realizuje Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej edycja 2023” dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Wartość dofinansowania Programu:

468.898,90 zł

Całkowita wartość Programu:

468.898,90 zł

Program ma na celu zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej, tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych. Nadrzędnym celem usług asystencji osobistej powinno być dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne.

W ramach Programu przewidziano wsparcie dla 18 osób, w tym:

 • 4 osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną oraz;
 • 9 osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz;
 • osób z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną oraz;
 • osób z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. 

Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na pomocy asystenta w:

 • wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;
 • wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem w wybrane przez uczestnika miejsca;
 • załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;
 • korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, wystawa);

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług asystenta osobistego proszone są o wypełnienie załączonych dokumentów, do których należy dołączyć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.

Zgłoszenia uczestnika programu można dokonać:

 • przesyłką pocztową (decyduje data wpływu do MOPS w Sierpcu);
 • w formie elektronicznej z wykorzystaniem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP;
 • poprzez złożenie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu, ul. Świętokrzyska 12, w pokoju nr 6, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 - 15:00, w terminie do 17.03.2023 r.

O przyznaniu usługi decyduje kolejność zgłoszeń przyjętych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu. W przypadku wyczerpania się liczby miejsc, zostanie utworzona lista rezerwowa.

Informacje na temat Programu i uczestnictwa w nim można uzyskać pod nr telefonu 24 275 46 44 wew. 29.

Karta Zgłoszenia do programu

Załącznik do Karty zgłoszenia do Programu

Klauzula informacyjna RODO w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

Klauzula informacyjna RODO w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023

Oficyna Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie Gminy Miasta Sierpc realizuje „Diagnozę problemów społecznych na terenie Miasta i Gminy Sierpc".

Drodzy Mieszkańcy, od dnia 3 marca 2023 r. ponownie można poruszać się w obrębie Naszego Miasta komunikacja miejską.

Plakat informacyjny dotyczący akcji rozliczania PIT. Plik zawiera kolorowe elementy graficzne oraz informację tekstową.
PIT do PITa i Sierpc rozkwita!

W punkcie pobrań ALAB Laboratoria przy ul. Narutowicza 7 osoby po 40 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Grafika zawierająca elementy graficzne oraz informację tekstową.

Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy.

Szanowni Państwo,

w imieniu całej załogi Urzędu Skarbowego w Sierpcu zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety konkursowej.

Na białym tle widoczny niebieski napis: informacja. Nad napisem litera "i" w kółku.

Szanowni Państwo, 

Urząd Skarbowy w Sierpcu w związku ze zbliżającą się akcją rozliczeń rocznych informuje o obowiązujących terminach składania zeznań rocznych.

Fragment pomnika Mikołaja Kopernika.

DO 30 KWIETNIA 2023 ROKU PRZYJMOWANE SĄ ZGŁOSZENIA DO MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU O MIKOŁAJU KOPERNIKU I JEGO ODKRYCIACH.

Plik zawierający informację tekstową oraz elementy graficzne.

Warsztat dla kobiet pt. „Droga do nowej siebie” poprowadzą pochodzące z Ukrainy psycholożki z platformy HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com, zapewniającej bezpłatne wsparcie psychologiczne i informacyjne przymusowym migrantom z Ukrainy.

Jednodniowy warsztat odbędzie się 29 stycznia 2023 w godzinach 9:00 do 17:00, w budynku przy
ul. Foksal 8 w Warszawie.

Po spotkaniu prowadzące będą dostępne przez 1,5 godziny na krótkie, bezpłatne konsultacje psychologiczne dla zainteresowanych, będzie możliwość późniejszej kontynuacji tych konsultacji w formie telefonicznej (również bezpłatnie).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach "Droga do nowej siebie". Są one skierowane do kobiet pragnących uwolnić się od ciężkiego emocjonalnego bagażu, chcących zrozumieć, przez jaki etap życia teraz przechodzą i jak mogą sobie pomóc w sposób praktyczny. Będziemy między innymi pracować na własnych zasobach, budować wewnętrzne poczucie stabilności, zdolność samoregulacji emocji i pewność siebie, które zaprocentują w codziennym życiu naszych uczestniczek, szczególnie w obliczu wyzwań związanych z wojną i migracją – zachęca psycholog Roksana Korulczyk z Fundacji ADRA Polska, współprowadząca warsztaty.

Zapisy na warsztat przyjmowane są za pośrednictwem maila i telefonu: tel. +48 536 525 155, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat psychologiczny jest organizowany przez Fundację ADRA Polska i platformę GiveAndGetHelp.com, dzięki dofinansowaniu z DNB Bank Polska.

Więcej informacji o HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com: www.HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com

Więcej informacji o Fundacji ADRA Polska: www.adra.pl

***

Біженці з України отримають безкоштовну психологічну підтримку у Варшаві

Підтримка полягатиме на подоланні травми війни, поверненні душевної рівноваги та перебуванні «тут і зараз», а також психоедукація та підтримка у відновленні душевних сил. Це головна мета наступних психологічних семінарів, а також наступного, який відбудеться 29 січня, в якому візьмуть участь українські біженці, які проживають у Варшаві та околицях. Ще є вільні місця.

Майстер-клас для жінок «Шлях до нової Я» проведуть українські психологи з платформи HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com, яка надає безкоштовну психологічну та інформаційну підтримку вимушеним переселенцям з України.

Одноденний семінар відбудеться 29 січня 2023 р. у Варшаві, з 9:00 до 17:00 в Будинку на вул. Foksal 8.

Після семінару психологи протягом 1,5 години будуть доступні для коротких безкоштовних психологічних консультацій для бажаючих, а пізніше ці консультації можна буде продовжити в онлайн формі (також безплатно).

Щиро запрошуємо взяти участь у майстер-класі «Шлях до нової я». Семінар орієнтований на жінок, які хочуть звільнитися від важкого емоційного багажу та зрозуміти, через який етап життя зараз проходять і як можуть допомогти собі практичним шляхом. Ми також працюватимемо над власними ресурсами, створюватимемо внутрішнє відчуття стабільності, здатність саморегулювати емоції та впевненість у собі, що допоможе у повсякденному житті наших учасників, особливо перед обличчям викликів, пов’язаних з війною та міграцією – повідомляє психолог Роксолана Корульчик з Фундації ADRA Polska, співведуча семінару.

Реєстрація на семінар приймається через: tel. +48 536 525 155, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Кількість місць обмежена, вирішує порядок надходження заявок. Семінар психологічний є організований Фундацією ADRA Polska та через платформу GiveAndGetHelp.com завдяки фінансуванню DNB Bank Polska.

Більше інформації про HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com: www.HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com

Більше інформації про Фундацію ADRA Polska: www.adra.pl

***

Fundacja ADRA Polska – powstała w 2009 roku dobroczynna organizacja pożytku publicznego. Jest lokalną polską organizacją charytatywną należącą do międzynarodowej sieci ADRA, działającej obecnie w ponad 100 krajach świata. Jej celem jest pomoc ludziom w potrzebie, poprzez działania z obszaru edukacji, zdrowia, organizowania źródeł utrzymania oraz pomoc rozwojową i humanitarną w rejonach dotkniętych kataklizmami. Międzynarodowy charakter organizacji pozwala jej działać szybko i efektywnie. Fundacja od pierwszego dnia wojny w Ukrainie wspiera ofiary, organizując transporty humanitarne i ewakuacje. Fundacja ADRA Polska przy wsparciu organizacji CARE prowadzi także 43 schroniska dla uchodźców z Ukrainy i Centra Integracyjne dla Cudzoziemców, zlokalizowane w Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie i Zielonej Górze. Dodatkowo ADRA prowadzi HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com – platformę z telefonem wsparcia oraz całodobowym czatem, oferującą pomoc psychologiczną i informacyjną. Więcej informacji na www.adra.pl oraz www.HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com.

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Matysik

Tel. 730 799 518

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Fundacji ADRA Polska

Na białym tle widoczny logotyp Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej.

Blisko 200 mln zł będą mogły w sumie otrzymać podmioty ekonomii społecznej w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej programu „Odporność oraz rozwój ekonomii społecznej i przedsiębiorczości społecznej” na lata 2022-2025. 

Na białym tle widoczny napis: Wykaz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie sierpeckim. w lewym roku widoczny element graficzny.

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ, NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO W POWIECIE SIERPECKIM

Oddział ZUS w Płocku

mLegitymacja już działa

 

Od stycznia 2023 roku każdy emeryt i rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS – mLegitymację. Będzie ona dostępna na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu
(np. smartfonie), przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel. Legitymacje w formie plastikowej pozostają ważne.

Szanowni Państwo,

Szalejąca inflacja w całym kraju powoduje wzrost kosztów usług, z których korzystamy każdego dnia. Drastyczna podwyżka cen dotyka każdego z Nas. Dotyka Mieszkańców, Przedsiębiorców, jak również Samorząd.

Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ulicach Księcia Wacława, Jaśka Pilika i Plac Chopina – III etap

W związku z rozpoczynającym się I etapem modernizacji starego miasta zamknięta została prawa strona Placu Fryderyka Chopina.

Oddział ZUS w Płocku informuje! 

Informacja dla przedsiębiorców, firm, osób prowadzących działalność gospodarczą.  

Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Godło Polski i czerwony napis Sąd Rejonowy w Sierpcu na białym tle

Przed Sądem Rejonowym w Sierpcu toczy się postępowanie karne o sygn. akt. II K 174/20, które dotyczy zdarzenia drogowego mającego miejsce 26 grudnia 2019 r. około godz. 6:30 w Sierpcu przy ul. Piastowskiej 9, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia dwóch kobiet.

Grafika, tło czerwone, znak graficzny oraz tekst w kolorze białym Umów wizytę w urzędzie skarbowym

MIESZKAŃCY POWIATU SIERPECKIEGO

Urząd Skarbowy w Sierpcu chce podnieść komfort i jakość Waszej Obsługi.

- Nie chcemy, żebyście stali w kolejce i tracili czas;

- Nie chcemy, żebyście kilka razy przychodzili w tej samej sprawie.

Dlatego umówcie wizytę w urzędzie online na: https://wizyta.podatki.gov.pl

To proste! Przekonaj się sam.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Sierpcu

Na ciemnozielonym tle logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny obywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i chcą pozostać w Polsce.

Oszuści rozsyłają fałszywe smsy z informacją o odbiorze pieniędzy! Uważaj, by nie stracić swoich oszczędności!

Oferta pozwalająca na przejazdy pociągami ośmiu przewoźników kolejowych, od 1 lutego br. dostępna będzie w cenie 49 zł. Zmiana podyktowana jest m.in. wzrostem kosztów działalności spółek kolejowych.

Rada Miejska Sierpca podjęła Uchwałę w sprawie: ustalenia zasad sprzedaży komunalnych lokali mieszkalnych oraz warunków udzielania bonifikat i ich wysokości.

Harmonogram funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie sierpeckim obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

Burmistrz Miasta Sierpca ogłasza nabór wniosków na zadania inwestycyjne z zakresu ochrony środowiska realizowane na zasadach określonych w Regulaminie udzielania dotacji celowych z budżetu Gminy Miasto Sierpc do wymiany źródeł ciepła.

Rozkład jazdy autobusów oraz pociągów lokalnego transportu zbiorowego:

W roku 2022 przypada 700 – lecie istnienia naszego Miasta. Z tej okazji chcielibyśmy każdemu nowonarodzonemu, zameldowanemu i zamieszkałemu w Sierpcu dziecku wręczyć drzewo.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców dbając o ich bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo pracowników Urzędu Miejskiego.

Zaplanuj swoją podróż za pomocą aplikacji „tropKM”

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

 

Panu Burmistrzowi Jarosławowi Perzyńskiemu jest miło poinformować o wprowadzonym udogodnieniu dla mieszkańców Sierpca.