Zwracamy się do Mieszkańców Sierpca z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach cmentarzy w okresie poprzedzającym, jak i w czasie samego Święta Wszystkich Świętych, tak byśmy wszyscy mogli spokojnie i w sposób bezpieczny odwiedzić groby naszych zmarłych.

 

Z uwagi na prowadzone inwestycje w rejonie cmentarza Parafialnego znacznie została ograniczona ilość dostępnego miejsca do parkowania. W sumie w całym rejonie cmentarzy ubyło około 70 % miejsc do parkowania.

W rejonie stacji ORLEN brak jest miejsc do parkowania.

Miejsca dostępne do parkowania
- w rejonie Cmentarza Komunalnego - w sumie około 200 pojazdów

- od strony rzeki Sierpienicy, wjazd od ul. Wojska Polskiego - około 80 pojazdów
- przy ul. Kościuszki/ wjazd od ul. Spokojnej - w sumie około 1.200 pojazdów  

Zmiany organizacji ruchu w dniu 1 listopada na ul. Wojska Polskiego

- od ul. Kościuszki do mostu ruch jednokierunkowy tylko w kierunki miasta,
- od Placu Chopina do mostu ruch dwukierunkowy z możliwością wjazdu na parkingi nad rzeką - na tym odcinku ul. W. Polskiego prosimy nie parkować pojazdów.

W dniu 1 listopada w godzinach 9:00 / 16:00 będzie funkcjonowała dodatkowa, bezpłatna komunikacja miejska. Busy będą się poruszały w systemie ciągłym (co 20-30 min).    
By maksymalnie zwiększyć częstotliwość przejazdów ostatnim przystankiem będzie parking przy Klasztorze. 

W celu usprawnienia ruchu pojazdów, prosimy o korzystanie z drogi alternatywnej przez miejscowość Mieszczk (objazd przez Kwaśno) oraz skrzyżowania o ruchu okrężnym na ul. Kościuszki.

 

APELUJEMY O WZAJEMNĄ POMOC, ŻYCZLIWOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ, RÓWNIEŻ DLA TYCH, KTÓRZY BĘDĄ CZUWAĆ NAD NASZYM BEZPIECZEŃSTWEM.

BURMISTRZ MIASTA SIERPCAINFORMUJE O ZBIÓRCE ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH w dniu 29 października 2021 r.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1372, 1834) zwołuję na 27 października 2021 r. (środa) na godz. 10:00 LI Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

Konsultacje projektu: „Programu współpracy Miasta Sierpc z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3. ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022” od dnia 18 października 2021 r. do dnia 22 października 2021 r.

Wypełniony formularz powinien zostać przekazany drogą elektroniczną (e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub tradycyjną (do skrzynki usytuowanej w Biurze Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Sierpcu).

Zarząd Koła Łowieckiego "Krzyżówka" w Sierpcu przekazuje plan polowań zbiorowych w sezonie 2021/2022.

Szanowni Mieszkańcy! Informujemy, że Program udzielania dotacji celowych realizowany z budżetu Gminy Miasto Sierpc do wymiany źródeł ciepła cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak pula środków przeznaczonych na ten cel w bieżącym roku ulega wyczerpaniu.  

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu

uprzejmie informuje, że działa nowa usługa KAS – UMÓW WIZYTĘ W URZĘDZIE SKARBOWYM za pomocą formularza ONLINE. Serdecznie zachęcamy Państwa do korzystania z tej usługi.

Pani Katarzyna Mosakowska pilnie potrzebuje Waszej pomocy.

Od 2 lipca do 2 sierpnia 2021 roku można korzystać z akcji “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów!”, która jest odpowiedzią na apele administracji rządowej dotyczące korzystania z możliwości aplikowania o wydanie dowodu osobistego przed zmianą przepisów.

🆘‼ Zaginął Mieszkaniec Powiatu Sierpeckiego, Pan Stanisław Rybacki! 🆘‼

Szanowni Mieszkańcy!

Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu, zgodnie z wytycznymi w zakresie działań komunikacyjnych ws. pracy sezonowej dla sieci EURES w Polsce w okresie lipiec-październik 2021, informuje o realizacji kampanii w ramach sieci EURES.

Rozkład jazdy autobusów oraz pociągów lokalnego transportu zbiorowego:

W roku 2022 przypada 700 – lecie istnienia naszego Miasta. Z tej okazji chcielibyśmy każdemu nowonarodzonemu, zameldowanemu i zamieszkałemu w Sierpcu dziecku wręczyć drzewo.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców dbając o ich bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo pracowników Urzędu Miejskiego.

Zaplanuj swoją podróż za pomocą aplikacji „tropKM”

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

 

Panu Burmistrzowi Jarosławowi Perzyńskiemu jest miło poinformować o wprowadzonym udogodnieniu dla mieszkańców Sierpca.

 

 

 

W przypadku zauważenia bezpańskiego zwierzęcia

lub które uległo wypadkowi należy powiadomić odpowiednie służby

pod nr 24 275-20-66.

Służby niezwłocznie udadzą się na miejsce i podejmą stosowne działania.

 

 

 

 

 

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA