Wizyta Prezydenta Miasta Starachowice w Urzędzie Miejskim w Sierpcu. Na zdjęciu widoczne 3 osoby - Burmistrz Miasta Sierpca, Zastępca Burmistrza Miasta Sierpca oraz Prezydent Starachowic.

W dniu 14 września mieliśmy przyjemność gościć w Urzędzie Marek Materek – Prezydenta Starachowic.

Burmistrz składa podziękowania za współpracę OSP w Ligowie
Dziś mieliśmy przyjemność gościć w Urzędzie przedstawicieli ochotniczej Straży Pożarnej z Ligowa i Gójska. 

Zdjęcie grupowe Radnych Ray Miejskiej Sierpca z Dyrektorkami

31 sierpnia, podczas LXVI Sesji Rady Miejskiej Sierpca, miało miejsce uroczyste podziękowanie za wieloletnią pracę Pani Ewie Rycharskiej - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego oraz Pani Joannie Chylińskiej - Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 „Bajkowa Kraina”. 

Kasztelan świętuje: 700-lecie miasta Sierpca i 50-lecie browaru

- z tych okazji powstał ekologiczny mural, który redukuje szkodliwe tlenki azotu z powietrza.

 

Zdjęcie grupowe Burmistrzów ze strażakami.
30 czerwca Burmistrzowie mieli przyjemność gościć w Urzędzie Miejskim w Sierpcu Strażaków z OSP KSRG Ligowo , OSP Zawidz Kościelny i Ochotnicza Straż Pożarna w Lelicach.

Zdjęcie grupowe wykonane na zakończenie sesji absolutoryjnej. Na fotografii widoczni Burmistrzowie, Miejscy Radni, Skarbnik, Sekretarz oraz pracownik Biura Rady.
Podczas LXIV Sesji Rady Miejskiej Sierpca w dniu 29 czerwca br., Burmistrz Jarosław Perzyński uzyskał od Radnych wotum zaufania i absolutorium.

Infografika zawierająca informacje tekstową oraz elementy graficzne.

Jeśli zdecydowaliście się na ślub cywilny, serdecznie zapraszamy do Urzędu Stanu Cywilnego w Sierpcu (ul. Piastowska 11a). To tu złożycie zapewnienie o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa oraz ustalicie termin ślubu. Możecie też zdecydować, czy ślub odbędzie się w urzędzie czy poza nim, na przykład w plenerze. Serdecznie zapraszamy!

Na zdjęciu widoczni uczniowie występujący na apelu okolicznościowym z okazji zakończenia roku szkolnego
W piątek, 24 czerwca, zakończyli rok szkolny uczniowie z klas IV-VII z I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sierpcu.

Na zdjęciu widoczna gruba absolwentów prezentująca się na scenie sali widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.
23 czerwca odbyły się pożegnania absolwentów w Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu.

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam wspaniałych, słonecznych

oraz bezpiecznych wakacji!

Niech ten letni czas przyniesie Wam mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

Jarosław Perzyński - Burmistrz Miasta Sierpca, Piotr Nowakowski - Zastępca Burmistrza Miasta Sierpca, Dariusz Malanowski - Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca, Radni Rady Miejskiej Sierpca.

images/pdf/2022/czerwiec/wakacje-1.png

Zdjęcie grupowe uczniów, kadry nauczycielskiej oraz zaproszonych gości, na zakończenie uroczystości pożegnania klas III i VIII I Prywatnej Szkoły Podstawowej.
15 czerwca w I Prywatnej Szkole Podstawowej odbyło się zakończenie roku klas III i VIII. Uczniowie otrzymali dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Eco Studio ELECTRO - SYSTEM to projekt edukacyjno - ekologiczny adresowany do młodego pokolenia odbiorców. W każdym sezonie prowadzącymi są gwiazdy internetu zaangażowane ekologicznie. Z uwagi na pozytywny odbiór ambasadorów pierwszego i drugiego sezonu - Kingi Sawczuk i Kuby Adamiaka w roku 2022 kontynuujemy projekt w nowej odsłonie. Nową ambasadorką jest wokalistka i influencerka - Magda Bereda.

Place zabaw na terenie miasta Sierpca zostały sprawdzone wykrywaczem metali pod kątem bezpieczeństwa najmłodszych.

Fotografia przedstawiająca Burmistrza Jarosława Perzyńskiego z trzema wyróżnieniami w konkursie Kryształy PR
Jako Gmina Miasto Sierpc wzięliśmy udział w 8. odsłonie konkursu „KRYSZTAŁY PR-u” organizowanego przez PR w Samorządzie i Administracji Państwowej.

W miniony piątek, 8 kwietnia Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński wziął udział w uroczystościach związanych z upamiętnieniem ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej organizowanych przez Towarzystwo Patriotyczno-Historyczne Ziemi Sierpeckiej ''Pamięć i Prawda".14 listopada 2007 r. Sejm jednogłośnie podjął uchwałę, którą ustanowił 13 kwietnia DNIEM PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ.

Ślubowanie uczniów klasy policyjnej

W piątek, 8 kwietnia 2022 roku w hali sportowej Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych o profilu policyjnym.

Plansza przedstawiająca możliwość oddania głosu w plebiscycie Modernizacja Roku
Wystartowało głosowanie w plebiscycie internetowym "MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI W."! 

logotyp Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu
Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu Policja Sierpc zaprasza wszystkich właścicieli rowerów do wzięcia udziału w akcji prewencyjnej "Oznakuj swój rower". 

Na zdjęciu widoczna delegacja samorządu Miasta Sierpca składająca kwiaty z okazji upamiętnienia 17. rocznicy śmierci Papieża św. Jana Pawła II. Od lewej: Piotr Nowakowski - Zastępca Burmistrza, Jarosław Perzyński - Burmistrz, Wojciech Jaworowski - Radny Rady Miejskiej Sierpca.
17 lat temu, 2 kwietnia 2005 r., zmarł Papież św. Jan Paweł II. 

Zdjęcie przedstawiające paczki od darczyńców, które składowane są w magazynie na terenie MOSiR Sierpc.
W piątek, 1 kwietnia 2022 r., do Sierpca dotarł transport z Irlandii z rzeczami pierwszej potrzeby dla obywateli Ukrainy! 

Burmistrz Jarosław Perzyński zabieający głos przy mikrofonie, w tle widoczny ekran na którym odtwarzana jest prezentacja multimedialna. Po prawej stronie zdjęcia widoczna mównica oraz ścianka reklamowa.

W dniu 28 marca 2022 r., w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się konferencja podsumowująca projekt „SIERPC 2.0 – Rozwiązania EcoSmart z zakresu zarządzania miastem”.

26 marca 2022 r., na zaproszenie Inwestora Pana Tomasza Rydlewskiego, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński uczestniczył w oficjalnym otwarciu obiektu handlowo – usługowego „ Stacja Sierpc ” (ul. T. Kościuszki 34a). 

Na granatowo-białym tle, zdjęcie przedstawiające pociąg osobowy przewoźnika Arriva RP relacji Toruń Główny-Sierpc na dworcu kolejowym w Sierpcu.
Linia kolejowa Toruń Główny – Sierpc – Toruń Główny będzie wzbogacona o nowe połączenia!
Na niebieskim tle, w centralnej części widoczna flaga miasta Sierpca. Wokół niej biały okrąg i napis Sierpc pomaga Ukrainie.
Osoby, które zdecydowały się zapewnić zakwaterowanie obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, mogą ubiegać się o przyznanie świadczenia pieniężnego z tego tytułu.

Po lewej stronie widoczny tekst: Jak rozmawiać z rodzinami z Ukrainy? Po prawej stronie widoczna czteroosobowa rodzina.

Dowiedz się, jak rozmawiać z rodzinami z Ukrainy, jeśli gościsz ich pod swoim dachem. Pomocna ulotka przygotowana przez Polskie Towarzystwo Terapii EMDR pomoże Tobie zrozumieć fundamenty wczesnej pomocy psychologicznej, której każdy z nas może udzielać osobom poszkodowanym, trzymając się opisanych wskazówek.

Na białym tle widoczny napis "informacja" oraz herb miasta Sierpca.

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi telefonami Mieszkańców uruchomiliśmy specjalną skrzynkę mailową, pod którą możecie Państwo zgłaszać chęć zapewnienia mieszkania uchodźcom z Ukrainy. 

Na pierwszym planie fotografii widnieje Jubilatka Pani maria Kunegunda  Rzeszotarska. W tle widoczna rodzina Jubilatki.
3 marca, swoje setne urodziny obchodziła sierpczanka Pani Maria Kunegunda Rzeszotarska.

Na białym tle widoczna niebieska ikona i napis: Informacja

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sierpcu informuje o nieodpłatnych dyżurach specjalistów.

Zdjęcie grupowe uczestników warsztatów "Moda na recykling"
1 marca w Sierpcu odbyły się 2 akcje ekologiczne: charytatywna zbiórka makulatury oraz edukacyjno – ekologiczna „Moda na recykling”. 

Szanowni Państwo, prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego zameldowanych, mieszkańców Sierpca, którzy w 2022 roku obchodzić będą 80 – tą, 85 - tą, 90 – tą, 95 -tą i 100. rocznicę urodzin.

Zgłoszenia może dokonać także członek rodziny Jubilata.

Wypełniony formularz należy umieścić w urnie, która znajduje się na parterze w budynku UM.

Informujemy także o możliwości zgłoszenia par małżeńskich obchodzących w 2021 r. Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Wnioski można otrzymać i złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sierpcu.

WNIOSEK DOTYCZĄCY ROCZNICY URODZIN

PIT do PIT- a i Sierpc rozkwita!

W piątek, 21 stycznia w sali kinowej sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki, po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbyło się spotkanie noworoczne w konwencji PRL-u.

 

Z uwagi na rosnącą liczbę przypadków wścieklizny, nie tylko wśród zwierząt dziko żyjących – m. in. lisów, saren, nietoperzy, ale także u zwierząt domowych np. kotów, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie razem z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii z/s w Siedlcach przygotował 2 rodzaje ulotek informacyjnych, adresowanych do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Autobus będzie kursował po pętli liczącej 10 km na trasie od ul. Targowej aż do Cmentarza Komunalnego.

Cena biletu na całej trasie - 1,50 zł.

Operator jest zobowiązany do respektowania ustawowych ulg. W związku z powyższym do bezpłatnych przejazdów są uprawnieni:

- posłowie i senatorowie RP,
- inwalidzi wojenni i wojskowi oraz ich opiekunowie - chodzi tylko o I grupę inwalidztwa,
- uczniowie realizujący obowiązek szkolny w szkołach specjalnych oraz ich opiekunowie w przejazdach z miejsca zamieszkania do szkoły,
- cywilne niewidome ofiary działań wojennych.

Z kolei do korzystania z 50% zniżki uprawnieni są:

- kombatanci lub osoby zajmujące się działalnością równorzędną z działalnością kombatancką oraz niektóre osoby będące ofiarami represji wojennych i okresu, powojennego,
- studenci, 
- słuchacze kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych oraz kolegiów pracowników służb społecznych.

 

ROZKŁAD JAZDY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W SIERPCU

Obowiązujący od dnia 1 lutego 2022 r.

Autobus będzie kursował łącznie cztery razy w tygodniu – po dwa kursy w piątek o godz. 7:30 i o godzinie 9:30 (wyjazd z ul. Targowa) oraz po dwa kursy w sobotę:

 

Piątek

Trasa: ul. Targowa – Cmentarz Komunalny (1 kurs):

Targowa: godz. 8:00

Piastowska: godz. 8:01

Dworzec PKP: godz. 8:03

Świętokrzyska: godz. 8:06

Paderewskiego: godz. 8:10

Mickiewicza: godz. 8:10

Wiosny Ludów: godz.8:11

Dworzec PKS: godz. 8:15

Parking Centrum (Gram Market): godz. 8:18

Plac Chopina: 8:21

Reymonta: godz. 8:23

Kilińskiego: godz.8:25

Kościuszki: godz. 8:28

Cmentarz komunalny: godz. 8:30

 

Trasa: Cmentarz komunalny – ul. Targowa (trasa powrotna)

Cmentarz komunalny: godz. 9:30

Kościuszki: godz. 9:32

Kilińskiego: godz. 9:35

Reymonta: godz. 9:38

Plac Chopina: 9:40

Narutowicza: godz. 9:43

Dworzec PKS: godz. 9:46

Wiosny Ludów: godz. 9:50

Mickiewicza: godz. 9:51

Paderewskiego: godz. 9:52

Świętokrzyska: godz. 9:55

Dworzec PKP: godz. 9:58

Piastowska: godz. 9:59

Targowa: godz. 10:00

 

Trasa: ul. Targowa – Cmentarz Komunalny (2 kurs):

Targowa: godz. 10:00

Piastowska: godz. 10:01

Dworzec PKP: godz. 10:03

Świętokrzyska: godz. 10:06

Paderewskiego: godz. 10:09

Mickiewicza: godz. 10:11

Wiosny Ludów: godz. 10:11

Dworzec PKS: godz. 10:15

Parking Centrum (Gram Market): godz. 10:18

Plac Chopina: 10:21

Reymonta: godz. 10:23

Kilińskiego: godz. 10:25

Kościuszki: godz. 10:28

Cmentarz komunalny: godz.10:30

 

Trasa: Cmentarz komunalny – ul. Targowa (trasa powrotna)

Cmentarz komunalny: godz. 12:00

Kościuszki: godz. 12:02

Kilińskiego: godz. 12:05

Reymonta: godz. 12:08

Plac Chopina: godz. 12:10

Narutowicza: godz. 12:13

Dworzec PKS: godz. 12:16

Wiosny Ludów: godz. 12:20

Mickiewicza: godz. 12:21

Paderewskiego: godz. 12:22

Świętokrzyska: godz. 12:25

Dworzec PKP: godz. 12:28

Piastowska: godz. 12:29

Targowa: godz. 12:30

 

Sobota

Trasa: ul. Targowa – Cmentarz Komunalny (1 kurs):

Targowa: godz. 10:00

Piastowska: godz. 10:01

Dworzec PKP: godz. 10:03

Świętokrzyska: godz. 10:06

Paderewskiego: godz. 10:09

Mickiewicza: godz. 10:11

Wiosny Ludów: godz. 10:11

Dworzec PKS: godz. 10:15

Parking Centrum (Gram Market): godz. 10:18

Plac Chopina: 10:21

Reymonta: godz. 10:23

Kilińskiego: godz. 10:25

Kościuszki: godz. 10:28

Cmentarz komunalny: godz.10:30

 

Trasa: Cmentarz komunalny – ul. Targowa (trasa powrotna)

Cmentarz komunalny: godz. 11:30

Kościuszki: godz.11:32

Kilińskiego: godz. 11:35

Reymonta: godz. 11:38

Plac Chopina: 11:40

Narutowicza: godz. 11:43

Dworzec PKS: godz. 11:46

Wiosny Ludów: godz. 11:50

Mickiewicza: godz. 11:51

Paderewskiego: godz. 11:52

Świętokrzyska: godz. 11:55

Dworzec PKP: godz. 11:58

Piastowska: godz. 11:59

Targowa: godz. 12:00

 

Trasa: ul. Targowa – Cmentarz Komunalny (2 kurs):

Targowa: godz. 12:00

Piastowska: godz. 12:01

Dworzec PKP: godz. 12:03

Świętokrzyska: godz. 12:06

Paderewskiego: godz. 12:09

Mickiewicza: godz. 12:11

Wiosny Ludów: godz. 12:11

Dworzec PKS: godz. 12:15

Parking Centrum (Gram Market): godz. 12:18

Plac Chopina: 12:21

Reymonta: godz. 12:23

Kilińskiego: godz. 12:25

Kościuszki: godz. 12:28

Cmentarz komunalny: godz.12:30

 

Trasa: Cmentarz komunalny – ul. Targowa (trasa powrotna)

Cmentarz komunalny: godz. 13:30

Kościuszki: godz. 13:32

Kilińskiego: godz. 13:35

Reymonta: godz. 13:38

Plac Chopina: godz. 13:40

Narutowicza: godz. 14:43

Dworzec PKS: godz. 13:46

Wiosny Ludów: godz. 13:50

Mickiewicza: godz. 13:51

Paderewskiego: godz. 13:52

Świętokrzyska: godz. 13:55

Dworzec PKP: godz. 13:58

Piastowska: godz. 15:59

Targowa: godz. 14:00

 

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD, a także zużyte świetlówki i LEDy.