Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2016r. poz.446 z późn.zm.) na wniosek Burmistrza Miasta  zwołuję  na 11 września 2017 r. (poniedziałek) na godz. 15:30   XLIV  nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

W niedzielę, 3 września Pani Ewa Leszczyńska Zastępca Burmistrza Miasta uczestniczyła wraz z władzami powiatu oraz wójtami ościennych gmin w VII Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Zawidzu.

W miniony piątek, 1 września Okręgowa Spółdzielni Mleczarska w Sierpcu świętowała 90- lecie swojego istnienia.

 

Dziś w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej Pan Burmistrz Jarosław Perzyński razem z Panią Burmistrz Ewą Leszczyńską, Panem Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Stachurskim

Już po raz piąty Zarząd Koła Nr 120 Miejskiego Kasztelan w Sierpcu był organizatorem Spławikowych Zawodów Wędkarskich "Puchar Sierpca".

Funkcjonowanie na terenie naszego miasta Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej stało się priorytetem dla Koła PZW Nr 120 Miejskiego Kasztelan. Zarząd Koła kolejny rok z rzędu postawił sobie za zadanie przekazanie najmłodszym adeptom wiedzy z zakresu tematyki wędkarskiej

 

W związku odbywającym się w Sierpcu biegiem ulicznym „Sierpecka Dziesiątka” i zamknięciem dla ruchu drogowego ul. Narutowicza na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Okulickiego,  w dniu 3 września br., w godz. 9:00 - 11:30, dojazd do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu  odbywać się będzie ulicami: Pl. Kard. Wyszyńskiego, ul. Księcia Wacława, ul. Biskupa Floriana, Plac Chopina, ul. Żeromskiego, ul. Bojanowska i dalej ulicą Narutowicza do Muzeum.

 

Rodzinny Klub Abstynenta Przystań obchodził w minioną sobotę 25 lat swojego istnienia.