5 czerwca, Burmistrz Jarosław Perzyński wraz z Panem Józefem Chmielewskim- Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko- Własnościowej w Sierpcu oraz Panem Bogdanem Bartnickim -Radnym Rady Miejskiej, uczestniczyli w odbiorze technicznym ulicy Osiedlowej.

 Nocą w Bibliotece…

„Ciemno już, zgasły wszystkie światła, ciemno już, noc nadchodzi głucha” głosi pewna piosenka. Jednak w sobotę 3 czerwca w budynku Biblioteki z pewnością nie było ani cicho ani sennie. 

Dnia 30 maja w Bibliotece Miejskiej gościliśmy Aleksandrę Górecką. Jest to młoda osoba, która ma na swoim koncie sporo sukcesów w branży filmowej. Jest reżyserką, scenarzystką,  copywriterką, animatorką kultury, autorką tekstów  piosenek, no i sierpczanką.

Od 5 do 9 czerwca w Bibliotece Miejskiej trwał Tydzień Czytania Dzieciom w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem ”Czytanie zbliża”. Nieprzerwalnie od 2001 roku w całej Polsce w wielu miejscowościach i  instytucjach organizowane są spotkania dla dzieci mające na celu propagowanie codziennego czytania.

5 czerwca Burmistrz Jarosław Perzyński dokonał odbioru technicznego ulicy Matejki. Wykonawcą inwestycji była firma Biuro Projektów i Inwestycji PROBUD S.C. z Sierpca.
W ramach prac budowlanych wykonano jezdnie o nawierzchni bitumicznej, od skrzyżowania z ulicą Juliusza Słowackiego do łącznika z ulicą Adama Mickiewicza, z kompletnym zagospodarowaniem - około 1 242 m2. 

 

W dniu dzisiejszym (06.06.2017) odbędzie się

trening wojewódzki systemu wykrywania i alarmowania

w ramach ćwiczeń RENEGADE-SAREX 17/1.

W ramach treningu zostaną włączone syreny alarmowe miasta na 1 minutę. 

 

 

Dzieciństwo na dawnej wsi miało smak podpłomyków smażonych na kuchennej blasze, niedojrzałych owoców i chleba z cukrem polanego gęstą śmietaną. Pachniało zarazem polnymi kwiatami, ogniskiem i lasem. Z tym okresem życia wiązała się też ciężka praca, często ponad siły młodego ciała. Jednak tym co najmocniej zajmowało dzieci przed ponad wiekiem i jeszcze dziś pozostaje dla ich rówieśników najistotniejsze są zabawa oraz pragnienie poznawania świata.