Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 4a i art. 28 aa ust. 9 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 662), Burmistrz co roku do dnia 31 maja przedstawia Radzie Miejskiej Sierpca raport o stanie gminy.
Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim. W debacie nad raportem zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, do Przewodniczącego Rady Miejskiej Sierpca.
Zgłoszenie do udziału w debacie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia.
Formularz zgłoszenia do debaty dostępny jest do pobrania jako załącznik do niniejszej informacji, a także w siedzibie w Urzędu Miejskiego w Sierpcu przy ul. Piastowskiej 11a.
Informacja o dacie i godzinie sesji, na której rozpatrywany będzie Raport o stanie Gminy Miasto Sierpc za rok 2025 zostanie podana do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty.
Załączniki:
Najnowsze wiadomości
Godziny pracy Urzędu Miejskiego w dniu 5 czerwca 2026 r.
Informujemy, że w piątek 5 czerwca 2026 r., Urząd Miejski w Sierpcu czynny będzie dla Interesantów w godz. 7:30- 14:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

