Przejdź do treści
Facebook Instagram

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sierpcu

 105 lat Niepodległej!

11 listopada, jak co roku w Sierpcu, świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkaliśmy się dzisiaj by oddać szacunek i część Naszym Ojcom, którzy poświęcili swe życie za Naszą Ojczyznę. Uczciliśmy w ciszy i zadumie pamięć tych wszystkich, nieznanych, ale jakże nam bliskich. Pamiętamy i będziemy pamiętać!
Dzięki Wam, bohaterowie walki o Niepodległość, mamy dzisiaj wolną Polskę! Dzisiejsze uroczystości odbyły się w asyście honorowej wystawionej przez 2 Ośrodek Radioelektroniczny im. Płk. Dypl. Adama Ignacego Koca w Przasnyszu oraz uczniów Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu.
Dziękujemy pocztom sztandarowym związków zawodowych, zakładów pracy i szkół, za uczestnictwo w Obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Oficjalna część rozpoczęła się o godz. 11:00 od okolicznościowego wystąpienia prof. dr hab. Grzegorza Radomskiego i złożenia kwiatów przez delegacje pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Następnie uczestnicy tworząc korowód, przemaszerowali do Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu (Kościół Szkolny), gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Najnowsze wiadomości

Umowa na realizację zadania pn. ”Utworzenie miejskiej zielonej przestrzeni publicznej między ulicą Solskiego i ul. Paderewskiego w mieście Sierpc z zachowaniem dobrych praktyk tworzenia błękitno-zielonej architektury” podpisana

Zakres prac w ramach I etapu realizacji to:

  • wykonanie alejek (chodników) z kostki brukowej betonowej, łączna powierzchnia utwardzenia około 850 m2.
  • alejki piesze,
  • uporządkowanie terenu poprzez wyrównanie, a następnie obsianie trawą,
  • wykonanie oświetlenia ciągów komunikacyjnych.