Przejdź do treści
Facebook Instagram

„Warsztaty plenerowe dla młodzieży – wakacyjny plener plastyczny”

W dniach od 31 lipca do 11 sierpnia 2023 r. odbyły się „Warsztaty plenerowe dla młodzieży – wakacyjny plener plastyczny”. Udział w warsztatach był bezpłatny.

W warsztatach wzięło udział 20 uczniów ze szkół średnich województwa mazowieckiego.
Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów plastycznych, potrzebnych do tworzenia prac w plenerze (tablice malarskie, komplety farb akrylowych, pędzle, palety, naczynia na wodę, media malarskie, torby na akcesoria malarskie itp). Zakupione zostały również podobrazia, do wykorzystania przez uczestników warsztatów. Do dyspozycji uczestników było również 20 sztalug plenerowych i 20 sztalug stołowych.
Nadzór nad merytoryczną częścią zadania, miało dwóch instruktorów plastyki Ponadto, nadzór nad prawidłowym przebiegiem warsztatów, zapewniło dwoje opiekunów warsztatowych oraz dwójka wolontariuszy.
W trakcie warsztatów plenerowych dla młodzieży, młodzi artyści malowali architekturę Miasta Sierpca oraz pejzaże z terenu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Powstały prace ukazujące piękno mazowieckiego krajobrazu oraz zabytki Mazowsza.
Każdego dnia, zajęcia trwały łącznie 6 godzin zegarowych. Dzień warsztatów zaczynał się wykładem teoretycznym, przeprowadzonym przez jednego z instruktorów. Następnie uczestnicy wraz z instruktorami udawali się do miejsc malowania na terenie Miasta Sierpca lub na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej.
W trakcie malowania uczestnikom zapewniono jeden posiłek oraz wodę mineralną. Posiłki rozwożone były w miejsca, w których tworzyli młodzi artyści.
Przedsięwzięcie kończyć się będzie wystawami prac powstałych w trakcie warsztatów plenerowych dla młodzieży. Wystawy poplenerowe odbędą się z udziałem uczestników warsztatów, artystów i zaproszonych gości. Na wystawy zostaną zaproszone miedzy innymi klasy uczniów, biorących udział w warsztatach. Wystawy odbędą się w miesiącach wrzesień – październik w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu i na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Dziewczynka wykonująca swoją pracę podczas pleneru malarskiego. W tle widoczny Ratusz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Grupa uczestników warsztatów, która wykonuje swoje prace w Centrum Kultury i Sztuki.
Zdjęcie grupowe uczestników warsztatów plenerowych. W tle widoczna sierpecka starówka.

Najnowsze wiadomości