11 czerwca 2016 r. to dzień, który na długo zapamiętają uczestnicy trzeciego już Festynu Rodzinnego w naszej szkole.

Ta niezwykła impreza plenerowa rozpoczęła się oczywiście od powitania wszystkich zebranych przez panią dyrektor Jolantę Chyżyńską. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do przybyłych gości: burmistrza miasta pana Jarosława Perzyńskiego, zastępcy burmistrza miasta – pani Ewy Leszczyńskiej, radnych miasta i przedstawicieli Zarządów Osiedli, ale też rodziców, uczniów, nauczycieli i wszystkich zebranych.

Na początek zaproszono przybyłych do aktywnego udziału w zumbie. Prosty układ choreograficzny przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego pani Maria Szadkowska. Gorący taniec w promieniach słońca porwał wszystkich i został nagrodzony gromkimi brawami.

W dalszej kolejności zaprezentowały się szkolne talenty. Wystąpiło kilkunastu młodych artystów, którzy zaproponowali widzom skomplikowane i bardzo zróżnicowane popisy taneczne oraz wokalne, uczniowie grali na akordeonie, trąbce. Można było podziwiać mażoretki i oczywiście grupę cheerleaders.

Na zakończenie programu artystycznego zaprzyjaźniona z „Trójką” szkoła tańca „Art Dance” pana Adriana Kowalskiego zaprezentowała pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu trzech par, które tworzą także uczniowie  naszej szkoły. Zebranym w szczególności spodobała się cha-cha.

Potem dyrektor Jolanta Chyżyńska zaprosiła uczestników festynu do dużej sali gimnastycznej na spektakl pod tytułem „Jak Zielony Kapturek uniknął losu swojej siostry Czerwonego Kapturka?”. Widowisko zostało przygotowane przez rodziców z grupy teatralnej „Wesołe mamy plus jeden” pod kierunkiem artystycznym pani Joanny Guzowskiej i pani Elżbiety Szczepańskiej.

Na festyn przybyli także panowie strażacy czerwonym wozem strażackim, który można było oglądać oraz panowie motocykliści z klubu „Szlif” na swoich wspaniałych, bardzo głośnych maszynach.

Oprócz wrażeń duchowym organizatorzy zadbali także o coś dla ciała. Non stop panie kucharki serwowały grochówkę, kiełbaski z grilla, chipsy, herbatkę i kawę. Na deser były przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców z poszczególnych klas oraz soczki i oczywiście wata cukrowa.

Uczestnikom festynu zaproponowano najróżniejsze atrakcje i konkurencje sportowo-rekreacyjne:

- mierzenie ciśnienia

- pokaz ratownictwa medycznego

- malowanie twarzy, zwierzątka z balonów

- porady logopedyczne

- zajęcia plastyczne

- zespołowe przeciąganie liny

- wyścigi w workach

- rzut kaloszem

- przenoszenie wody kubeczkami z wiadra do wiadra

- bieg z piłeczką na łyżce trzymanej w ustach

W przygotowanie powyższych atrakcji zaangażowało się całe grono pedagogiczne,  pracownicy administracji i obsługi.

Dwie kolorowe, dmuchane zjeżdżalnie przeżywały prawdziwe oblężenie.

Siostra Patrycja i pani Aldona Tłusty z wielkim rozmachem zorganizowały loterie fantową, zbierając fundusze na szlachetny cel, czyli „ Adopcję serca”.

Przekrój wiekowy uczestników był bardzo szeroki, począwszy od kilkumiesięcznych  maluszków w wózeczkach , a skończywszy na dumnych babciach, które przyszły ze swoimi wnukami.

Mamy nadzieję, że główne cele festynu, czyli integracja społeczności nauczycieli, uczniów i rodziców, propagowanie zdrowego stylu życia i zacieśnianie więzi rodzinnych zostały w pełni osiągnięte.

Zapraszamy za rok!!!