28 listopada br. nasze miasto odwiedziła 15-osobowa delegacja z Ukrainy.

W ramach zorganizowanej na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez Fundację Solidarności Międzynarodowej wizyty odpowiedzialni za funkcjonowanie oświaty, kultury oraz sportu w kilkunastu hromadach obwodu czernihowskiego urzędnicy poznawali zasady funkcjonowania w praktyce polskiego systemu oświaty oraz różne aspekty działalności instytucji kultury. W tym celu  odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Kultury i Sztuki. Gości zza wschodniej granicy przywitał Burmistrz – Jarosław Perzyński, który przybliżył historię i współczesność Sierpca przedstawiając następnie główne kierunki jego rozwoju. Na liczne pytania dotyczące miejskiej, zarówno publicznej, jak i niepublicznej oświaty odpowiedzi udzielał Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury – Marek Z. Zdrojewski. O funkcjonowaniu jednostek kultury w szczegółowy sposób poinformowali ich dyrektorzy – Monika Stańczak (Miejska Biblioteka Publiczna) oraz Jarosław Żmijewski (Centrum Kultury i Sztuki). Ukraińscy goście pozostając pod dużym wrażeniem naszego miasta uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości składając kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.        

 

001.JPG002.JPG003.JPG004.JPG005.JPG006.JPG007.JPG008.jpg009.JPG010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG020.JPG022.JPG024.JPG