Grupa młodszych mieszkańców naszego osiedla rozpoczęła wakacje atrakcyjną wycieczką do Gdańska. Ponad trzydzieści osób w sobotę 2 lipca wyruszyło w kierunku Trójmiasta. Mimo bardzo wczesnej pory (wyjazd o 5 rano!), humory dopisywały, wszyscy byli podekscytowani czekającymi ich atrakcjami.

Dobrego nastroju nie psuł nawet padający od rana deszcz - zresztą po dotarciu na miejsce wycieczkowiczów powitało piękne słońce. Popadało jedynie trochę podczas zwiedzania Gdańska - poza tym pogoda była idealna.

Oczywiście przed wyjazdem dzieci zostały zapoznane z regulaminem wycieczki przez jej kierownika, Annę Stahlke. Następnie pani Anna opowiadała o zabytkach i legendach Gdańska - Fontannie Neptuna, portowym żurawiu, Dworze Artusa. Dodatkowo kierowca, Józef Galent, pokazał uczestnikom wycieczki gdzie mieszka Lech Wałęsa oraz osławioną Stocznię Gdańską.

Plan wycieczki przewidywał na początek wizytę w jednej z największych atrakcji Trójmiasta - Akwarium Gdyńskim. Zgromadzono w nim 190 gatunków zwierząt morskich i wodno-lądowych - w sumie ponad tysiąc osobników z całego świata. Uczestnicy wycieczki mogli na własne oczy zobaczyć najcięższego węża na świecie – anakondę zieloną, najgroźniejsze z piranii – piranie czerwone oraz największe ryby słodkowodne – arapaimy. Duże wrażenie zrobiła na nich największa rafa koralowa w Polsce.

Dzieci na dłużej zatrzymały się przy makiecie dna Bałtyku, z tarasu widokowego patrzyły na morze i pływające statki.

Po opuszczeniu Akwarium przyszła pora na zwiedzanie gdyńskiego portu, z obowiązkowym wręcz oglądaniem zacumowanych tam okrętów - „Błyskawicy” i „Daru Pomorza”.

Z Gdyni wycieczka udała się do Sopotu, rzecz jasna pospacerować po sławnym molo i sopockiej plaży.

Ponieważ nadchodziła pora obiadowa, szybko udano się w kierunku Gdańska, gdzie czekał posiłek w restauracji „Neptun”. Po nabraniu nowych sił przyszedł czas na zwiedzanie Gdańska i jego zabytków, z których wymienić trzeba choćby Fontannę Neptuna, Żurawia portowego, Dwór Artusa, Długi Targ z Bramą Wyżynną i Złotą Bramą, Kościół Mariacki. Oczywiście nie obyło się bez zwiedzanie gdańskiego portu i podziwiania cumujących tam statków i jachtów.

Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi, uczestnicy wycieczki około godziny 18.00 wyruszyli w drogę powrotną. Krótko przed 22.00 wszyscy szczęśliwie dotarli do Sierpca.

Dzieci, zadowolone i przejęte, dopytywały kiedy kolejna wycieczka - tym bardziej, że niektóre z nich widziały morze na własne oczy po raz pierwszy.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały: Małgorzata Kisielewska, Iwona Rycharska, Danuta Solecka oraz wspomniana już Anna Stahlke - kierownik wycieczki.

 

Na podstawie relacji Anny Stahlke

opracował Tomasz Krukowski

Zarząd Osiedla Nr 6

 

Gdask2.JPG