Finał tegorocznej, ósmej edycji programu grantowego „InicJaTyWy” Carlsberg Polska, odbył się 2 czerwca w Urzędzie Miejskim w Sierpcu.

Do konkursu zostało zakwalifikowanych 12 organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej z Sierpca i okolic. O wyborze zwycięskich inicjatyw zdecydowali internauci w głosowaniu online.

Burmistrz wraz z Panem Michałem Jankowskim Dyrektorem Browaru Kasztelan w Sierpcu miał przyjemność wręczyć promesy laureatom tegorocznej edycji, którymi zostali:

  • Koło PZW 120 Miejskie „Kasztelan” w Sierpcu z projektem „Altana ekologiczno-informacyjna Kasztelan”, która zlokalizowana będzie na terenie miejskich Jeziórek
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na realizację projektu „Osiedlowa Strefa Relaksu”, która powstanie na Osiedlu nr 3.
  • Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z projektem „Czyste środowisko to dobre samopoczucie, zdrowie i piękno przyrody – DBAJ O NIE!” czyli cykl internetowych audycji dotyczących wpływu opakowań na środowisko emitowanych w „Radiu Sierpc” oraz w kanałach społecznościowych.
  • Stowarzyszenie „Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego” z projektem „Sprzątamy Sierpienicę – jej piękną okolicę!” którego celem jest poprawa czystości i porządku doliny rzeki Sierpienicy.
  • Stowarzyszenie „Gramy Razem” z projektem „AED ratuje życie” w ramach którego zostaną zakupione 4 defibrylatory do jednostek OSP w powiecie sierpeckim (OSP Zawidz, OSP Szczutowo).

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!!

Partnerem programu jest Urząd Miejski w Sierpcu oraz firma recyklingowa Interseroh.

001.jpgDSC_0173.JPGDSC_0174.JPGDSC_0183.JPGDSC_0184.JPGDSC_0200.JPGDSC_0201.JPGDSC_0209.JPGDSC_0220.JPGDSC_0255.JPGDSC_0263.JPGDSC_0269.JPG