Urodzony, 14 grudnia 1951 roku w Płocku, Wojciech Weber jest  znanym i cenionym sierpeckim malarzem. Ewenementem jest to, że będąc praktycznie samoukiem, dzięki nieprzeciętnemu talentowi potrafi tworzyć obrazy cieszące się powszechnym uznaniem,  poszukiwane przez koneserów sztuki. W czasie niespełna trzydziestu lat pracy artystycznej stworzył  ponad czterysta obrazów. W twórczości malarskiej inspiruje go przede wszystkim piękno Sierpca i Ziemi Sierpeckiej. Dzięki niezwykłemu talentowi malarskiemu potrafił pędzlem utrwalić klimat starych uliczek, zaułków, kościołów i drewnianych domków,  z których wiele już bezpowrotnie zniknęło. Artysta najchętniej maluje pejzaże, a tematy znajduje w Sierpcu i okolicy.

Pan Wojtek brał udział w wielu plenerach malarskich. Nie opuścił żadnego Międzynarodowego Pleneru Plastycznego w Sierpcu, organizowanego przez Dom Kultury. Uczestniczył w plenerze malarskim w Zakopanem, organizowanym przez warszawskie Muzeum Historii Ruchu Ludowego, gdzie możemy podziwiać jego prace.

Prace Wojciecha Webera prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych, między innymi w Sierpcu,  Gostyninie, Rypinie, Płocku, Szczecinie i Warszawie, jak również na indywidualnych wystawach w naszym mieście. Wśród nich wymienić należy: ,,Malarstwo Wojciecha Webera”, zorganizowaną, w maju 1996 roku, przez Dom Kultury, autorską wystawę „Ocalić od zapomnienia”, pokazaną w salach sierpeckiego ratusza w 2004 roku,  a zorganizowaną przez Muzeum Wsi Mazowieckiej oraz wernisaż – „25-lecie pracy twórczej Wojciecha Webera”, otwarty ponownie w galerii Domu Kultury w Sierpcu, 8 maja 2009 roku. Podkreślić należy, że jego sierpeckie krajobrazy eksponowane są u prywatnych nabywców, także za granicą, m. in. w Czechach, Niemczech i USA.

Obrazy Wojciecha Webera licytowane były na charytatywnych aukcjach  „Szansy na Życie”, na które artysta, od początku istnienia Stowarzyszenia, przekazuje swoje dzieła.