Po raz czwarty młodzi piłkarze z całej Polski mają walczyć w turnieju piłkarskim Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. O prawo startu w zawodach wojewódzkich grały drużyny w Sierpcu. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsze zmierzyły się dziewczęta z rocznika 2000/2001. Zgłosiły się dwie drużyny: Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu i Gimnazjum Leonium -wynik spotkania 1:8. Kolejnego dnia do zmagań przystąpiły drużyny chłopców. Sześć zespołów zagrało systemem każdy z każdym. Najlepiej wypadło Gimnazjum Miejskie, które wygrało wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3, a trzecie Gimnazjum Leonium.

W młodszej kategorii wiekowej 2002/2003 dziewczęta ze Słupi pokonały sierpecką Dwójkę 6:0. W grupie chłopców zgłosiło się 8 zespołów. W półfinałach zmierzyły się Szkoła Podstawowa nr 3 ze Szkołą Podstawową z Sudrag i Szkoła Podstawowa nr 2 ze Szczutowem. W obu pojedynkach lepsi okazali się sierpczanie: Trójka pokonała rywali 4: 0, a Dwójka 3:2. W finale SP nr 3 wygrała ze SP nr 2 (2: 0). Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szczutowa.

Wszyscy uczestniczy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Orlika. Nagrody i puchary dla zwycięzców ufundowali: starosta sierpecki Jan Laskowski, sekretarz RP LZS Sławomir Malanowski, radny powiatowy Mariusz Turalski oraz przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 4 Bogdan Bartnicki – współorganizator turnieju.

Zwycięzcy turnieju będą reprezentować sierpecki Orlik w eliminacjach wojewódzkich.

 

SEKRETARZ ZARZĄDU 

Sławomir Florczak