29 listopada mija 190 lat od zrywu narodowego z 1830 roku.

11 listopada br. w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Malanowskim, Radnym Rady Miejskiej Piotrem Rzeszotarskim, przedstawicielami samorządu powiatowego, symbolicznie złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dzień 14 października upłynął Burmistrzowi Miasta Sierpca pod znakiem odwiedzin w miejskich przedszkolach i szkołach. Jarosław Perzyński w obecności swojego Zastępcy Piotra Nowakowskiego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury – Marka Z. Zdrojewskiego uhonorował sześcioro nauczycieli oraz dyrektora z jednostek oświatowych prowadzonych przez gminę Miasto Sierpc prestiżową Nagrodą Burmistrza.

Osiemdziesiąt jeden lat temu, 17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę.

W sobotę 5 września 2020 r. odbyła się 9. edycja Narodowego Czytania. Jak co roku do akcji włączyło się wiele miast, miasteczek i wsi w Polsce i na świecie.

1 września, w dzień 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Burmistrz Jarosław Perzyński, Zastępca Burmistrza Piotr Nowakowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca Dariuszem Malanowskim złożyli kwiaty oraz zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej na terenie miasta Sierpca.

Miejski Żłobek w Sierpcu świętował swoje pierwsze urodziny oraz żegnał odchodzących do przedszkola absolwentów.