O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Miasta Sierpca

zaprasza mieszkańców osiedla na Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Nr 4.

Proponowany porządek zebrania:

- sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla,
- wybór komisji skrutacyjnej,
- wybór przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 4,
- wybór członków Zarządu Osiedla nr 4,
- sprawy różne.

Zebranie odbędzie się w dniu 9 marca 2015 r. (poniedziałek) godz. 17:45, II termin godz. 18:00, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu (Piastowska 39).

Ulice  wchodzące w skład osiedla:

Stefana Grota Roweckiego, Słoneczna , Piastowska od nr 1 do 72 po stronie parzystej i do nr  41 po stronie nieparzystej

Aleksandra Fredry, Kasztanowa, Mikołaja  Kopernika, Jana Kochanowskiego, Kwiatowa, Parkowa ,  Braci Tułodzieckich, Tysiąclecia, Świętokrzyska, Browarna, Przemysłowa, Osiedlowa.

 

 

Zima w Mieście 2015

Cykl atrakcji zorganizowanych w dniach 28-29 stycznia 2015r.: bal karnawałowy dla dzieci, konkurs plastyczny ,,Zima w oczach dziecka”, wyjście do kina ,,Jutrzenka”.

W dniu 28 stycznia 2015r. Zarząd Osiedla nr 4, we współpracy ze Środowiskowym Ogniskiem Wychowawczym i Stowarzyszeniem Rodzinny Klub Abstynenta ,,Przystań”, zorganizowali bal karnawałowy dla dzieci z Osiedla nr 4. Impreza odbyła się w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu. Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4, Bogdan Bartnicki, przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i zaproszonych gości.

Na bal przybyło 120 dzieci z osiedla wraz z rodzicami. Każde dziecko zostało obdarowane paczką słodyczy, wręczoną przez Świętego Mikołaja.

BURMISTRZ MIASTA SIERPCA

ZARZĄD OSIEDLA NR 4

zapraszają Mieszkańców Osiedla na spotkanie,

które odbędzie się w dniu 30 października b.r. (CZWARTEK), o godz. 17.00,

w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu, ul. Świętokrzyska 12

 TEMAT SPOTKANIA:

- propozycje i wnioski mieszkańców do budżetu miasta na 2015r.,
- spotkanie z Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu,
- sprawy różne.

Burmistrz Miasta Sierpca
MAREK KOŚMIDER

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4
BOGDAN BARTNICKI

W dniu 03 października 2014 r. odbył się Dzień Seniora zorganizowany przez Zarząd Osiedla nr 4. Impreza odbyła się w restauracji „Zakątek”.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 Bogdan Bartnicki przywitał zgromadzonych gości: seniorów, przedstawicieli władzy samorządowej: Przewodniczącego Rady Miejskiej – Marka Chrzanowskiego, Wiceprzewodniczącego – Kazimierza Czermińskiego, radnego Jerzego Stachurskiego oraz członków Zarządu Osiedla nr 4.

Przewodniczący Bogdan Bartnicki, w imieniu całego Zarządu Osiedla nr 4, złożył wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, energii i entuzjazmu. Aby nigdy nie zabrakło Im zapału do wspierania kolejnych pokoleń, a każdy nowy dzień dostarczał jak najwięcej powodów do szczerego uśmiechu.

- Wycieczka do Parku Linowego – Ranczo Boguszewiec

-Turniej Piłki Nożnej i Siatki Plażowej

-Cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych na kompleksie ,,Orlik2012”

W ramach akcji ,,Lato w Mieście 2014”, w dniu 04 lipca b.r. Zarząd Osiedla nr 4 zorganizował wycieczkę do Parku Linowego-Ranczo Boguszewiec. Park składa się z dwóch tras zawieszonych na drzewach. Pierwsza trasa na wys. 3 metrów, druga na wysokości 7 metrów. Dzieci miały do pokonania różne przeszkody: złośliwe belki, pal buszmena, tyrolki, trawers po sieci, makarony, pionowe pale, kładki, kłody, most birmański, trapezy. Każde z dzieci otrzymało alpinistyczną uprząż z podwójną lonżą i łatwymi w obsłudze karabinkami oraz kask. Obowiązkowe było przeszkolenie przeprowadzone przez instruktora. Największymi atrakcjami był zjazd Tarzana na linie o długości 130 metrów przez całe Ranczo, baseny z jacuzzi, place zabaw, gokarty, boiska do siatki plażowej, boisko do piłki nożnej (Beach Soccera).

Podczas pobytu na Ranczo Boguszewiec zostały rozegrane dwa turnieje: piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wszystkie uczestniczące w nich dzieci otrzymały w nagrodę pamiątkowe medale. Zakończeniem pobytu był wspólny grill.

Zarząd Osiedla nr 4, we współpracy z trenerem środowiskowym Orlika 2012 - Łukaszem Wróblewskim, zorganizował Sierpecką Ligę Orlika. Liga trwała od kwietnia do czerwca b.r.

Do rywalizacji zgłosiło się 13 drużyn z Sierpca, swój udział zadeklarowało około 100 młodych adeptów piłki nożnej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym i rewanże.
Zawodnicy zostali podzieleni według kryterium wieku:

-uczniowie szkół podstawowych;
-uczniowie gimnazjum;

 

Zarząd Osiedla nr 4 we współpracy z trenerem środowiskowym Orlika 2012 Łukaszem Wróblewskim organizuje Sierpecką Ligę Orlika.

Do rywalizacji zgłosiło się 13 drużyn. Zawody rozgrywane systemem „każdy z każdym” i rewanże. Zawodnicy zostali podzieleni według kryterium wieku:

- uczniowie szkół podstawowych,
- uczniowie gimnazjum,

Wyniki po rundzie zasadniczej:

Szkoły Podstawowe:

1. Osiedle nr 3, punkty: 12, bramki 17:5
2. Drużyna Mistrzów, punkty: 10, bramki 15:5
3. Start Sierpc, punkty: 10, bramki 9:3
4. FC SIERPC, punkty: 7, bramki 11:11
5. Osiedle nr 4, punkty: 3, bramki 2:20
6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, punkty: 1, bramki 3:11

Szkoły Gimnazjalne:

1. Orlik Sierpc, punkty: 16, bramki 21:6
2. Bakłażany, punkty: 11, bramki 14:10
3. Osiedle nr 3, punkty: 8, bramki 11:12
4. Ciemna Strefa, punkty: 8, bramki 9:6
5. Dla Kubusia, punkty: 7, bramki 9:15
6. Krystaliczna Woda, punkty: 6, bramki 10:9
7. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, punkty: 2, bramki  3:18

/ORGANIZATORZY/

W dniu 24 maja b.r. Zarząd Osiedla nr 4, Środowiskowe Ognisko Wychowawcze i Stowarzyszenie Rodzinny Klub Abstynenta ,,Przystań” zorganizowali Rodzinną Majówkę z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Impreza zgodnie z planem odbyła się na placu zabaw przy Przedszkolu nr 4 „Czerwony Kapturek”.

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci i mamy oraz przedstawicieli władz samorządowych – Burmistrza Miasta Sierpca Marka Kośmidra, Przewodniczącego Rady Miasta Marka Chrzanowskiego i Kazimierza Czermińskiego – zastępcę Przewodniczącego Rady. Złożył życzenia matkom i dzieciom z okazji ich święta i poprosił Burmistrza Miasta o otwarcie Rodzinnej Majówki.