Czwartkowe przedpołudnie 7 listopada 2019r. upłynęło przy dźwiękach najpiękniejszych i niezapomnianych pieśni patriotycznych.

7 listopada 2019r. podczas XIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowanego w Centrum Kultury i Sztuki odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Multimedialnego „Gen. Władysław Anders. Zycie i działalność” zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Sierpca oraz Szkołę Podstawową Nr 2 im. Armii Krajowej w ramach obchodów Roku Generała Władysława Andersa w Sierpcu.

Rok 2019 został ustanowiony rokiem gen. Władysława Andersa w Sierpcu. W ramach jego obchodów, w dniu 4 października 2019r. miała miejsce uroczystość związana z nadaniem imienia Miejskiemu Przedszkolu nr 3.

W ramach obchodów roku generała Władysława Andersa 24 września 2019r. w CKiSz w Sierpcu odbyło się spotkanie, na które zaproszeni zostali uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W piątkowe popołudnie, 20 września br., korzystając z pięknego, słonecznego, jesiennego dnia uczniowie klas szóstych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej uczestniczyli w plenerze plastycznym w Parku im. Gen. Andersa.

20 września 2019 r. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca wraz z Filią nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowały spacer szlakiem pobytu żołnierzy generała Andersa w Sierpcu.

W wypełnionej sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki, 17 września br., odbyła się uroczystość Wrzesień 1939. Pamiętamy.

17 września br. w parku im. gen. W. Andersa odbyły się XI Biegi Pamięci Narodowej przeznaczone dla dzieci i młodzieży z sierpeckich przedszkoli i szkół podstawowych.

Od września w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu czynna jest wystawa poświęcona 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, pokazująca najważniejsze etapy działań wojennych, ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu wojny i okupacji w Sierpcu i na terenie powiatu sierpeckiego.